Valaši si poradili s Osvětimí

Michal Kubáň • 23.08.2005

V s e t í n – Ani ve třetím přípravném zápase doma neztratili Valaši svou neporanitelnost a pokořili Osvětim tříbodovým oddílem. Vychytanou nulou debutoval poprvé před domácím publikem brankář Pöpperle. Jednu branku vstřelil Ondřej Steiner, nová vsetínská posila Vsetína z Litvínova, jenž spolu v lajně s další posilou z ex-karlovarským Kamilem Tvrdkem pořádně proháněli obranu soupeře.

- přát. út 23.8.17:00
Re-Plast Unia Oświęcim
3:0(0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Steiner (Štefanka), 32. Luža (Štefanka), 45. Bacul (Demel, Stantien). Rozhodčí: Dobeš - Kubo, Smilek. Vyloučení: 9:10, navíc Puzio (OSV) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
VHK ROBE Vsetín: Pöpperle (52)- Luža (49) , Štefanka (19), Novák (11), Bauer (27), Hrabal (77), Spitzer (15), Kučný (63), Zapletal (5) – Mrázek (89), Stantien (96), Demel (30) – Tvrdek (10), Steiner (14), Přeučil (22) – Sakrajda (92), Bacul (17), Beck (41) - Hruška O.(2)
Re-Plast Unia Oświęcim: Witek (30)- Gavaller (44), Polacarz (42), Puzio (23), Ryczko (28), Misal (49), Kozak (17), Boháček (13) – Wojtarowicz (12), Bibrzycki (18), Stachura (19)- Walkowicz (25), Sekowski (34), Radwan (7)- Kwiatek(48), Modrzejewski (6), Kowalowka (11)
Poprvé se v brance Valachů představil Tomáš Pöpperle, který však neměl příliš mnoho práce. Po nemoci se do sestavy vrátil i Richard Bauer. Dvě nové tváře ozdobily soupisky Vsetína. Z Litvínova přišel vyzkoušet hokejový chlebíček Ondřej Steiner a z Karlových Varů na oplátku Kamil Tvrdík. Nemocného Květoně vystřídal v první lajně uzdravený František Mrázek.

Do první třetiny nastoupili domácí se zabezpečenou obranou a nedali, tak Osvětimi příliš mnoho prostoru. Jednu z mála šanci měl Wojtarowicz, když bekhendovou střelou přes obránce vyzkoušel Pöpperleho pozornost. Ve 12. minutě pak Radim Hruška dobruslil kotouč, prohodil si polského obránce a jednou rukou se pokoušel protlačit puk za Witkovy záda. Neúspěšně. V 15. minutě Lužovu střelu od modré tečoval Stantien nad polskou branku. Domácí hráli v první třetině čtyři přesilovky, ale i přes drtivý tlak nedokázali vyzrát na osvětimského brankáře Witka.

V úvodu druhé části zvedlo Baculovo sólo diváky ze sedaček. Rychlonohý křidelník prokličkoval osvětimskou obranou, avšak jeho prudkou střelu přes obránce na poslední chvíli Witek vyrazil betonem. Vsetínské publikum se gólu dočkalo ve 25. minutě. V přesilovce si Steinerovu střelu srazil za vlastní záda Witek – 1:0. O minutu později Steiner zavezl puk do pásma, přihrál Sakrajdovi, jehož následnou střelu Witek zneškodnil lapačkou. Ve 32. minutě Valaši opět zužitkovali další přesilovku. Štefanka přihrál puk Lužovi, který ranou od modré propálil polského brankáře mezi betony – 2:0. po většinu zápasu jen bránili a vsetínského brankáře jen stěží ohrožovali. Ve 33. minutě mohli domácí opět skórovat. Demelův důrazný forčeking roztrhal polskou defenzívu a na Witka se řítil Mrázek, jeho bekhendovou střelu, ale brankář zneškodnil. V závěru třetiny hrála Osvětim přesilovku 5 na 3, přičemž si z ní obránce Polacarz udělal vlastní kanonádu. Ovšem ani od modré, ani z mezikruží a z několika dalších pokusů nepřekonal jistého Pöpperle, a tak i díky němu se odcházelo do šaten za stavu 2:0.

Závěrečná třetina byla z pohledu Osvětimi nejpovedenější. Už v úvodu si totiž hosté zahráli přesilovku, kromě několika střel od modré se polský vicemistr nedostal do jasné gólové šance. Nezúročený tlak Osvětimi potrestali domácí. Z mezikruží vypálil k tyči Bacul a zvýšil na 3:0. Asistenci si připsal Demel. V 51. minutě si prohodil autor třetí branky puk s Beckem, jejich promyšlenou akci zlikvidoval gólman Witek. V poslední minutě pak první lajna ve složení mrázek – Stantien – Demel doslova uzavřela Osvětim ve vlastní třetiny, ale veškeré střely a následné dorážky pokryl s trochou štěstí Witek. V pátek 26.8. přivítá Vsetín na svém ledě Havířov.