Valaši počtvrté v řadě doma neprohráli

Michal Kubáň • 26.08.2005

V s e t í n - Valaši ani ve čtvrtém domácím zápase nepoznali hořkost porážky, i když agilní Havířov vedl v polovině zápasu 1:0. Vsetínští zvrátili stav až Stantienovou brankou v přesilové hře v 5. minutě závěrečné části. Rozhodující branku vstřelil mladičký Nedbálek. Do vsetínské branky se poprvé postavil Hovi Sasu, který "měl plné ruce a nohy práce", přesto svůj debut ustál na výbornou. V úterý 30.8. zajíždí Vsetín do Martina.

- přát. pá 26.8.17:00
AZ Havířov
2:1(0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 46. Stantien (Štefanka), 54. Nedbálek (Duba, Hruška R.) - 33. Sikora (Zientek, Malínský). Rozhodčí: Husička. Vyloučení: 11:15. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
VHK ROBE Vsetín: Hovi - Luža, Štefanka, Nedbálek, Bauer, Hrabal, Spitzer, Kučný - Mrázek, Stantien, Demel - Tvrdek, Valčák, Přeučil - Sakrajda, Bacul, Beck - Hruška R. Hruška O. Duba.
AZ Havířov: Novotný - Vrtík, Galvas, Malínský, Zientek, Balčík, Vavruša - Mikšan, Lipina, sedlák - Seman, Sprušil, Sikora - Rozum, Barna, Lichý, Ondráček,
Byl to právě Havířov, který vstoupil do první třetiny aktivněji. Již ve 3. minutě otestoval Seman pohotovost Hoviho lapačky. V zápětí Kučného střelu vyrazil na poslední chvíli Novotný. V následující přesilovce Valaši sice uzavřeli Havířov do pevné klece, ale zmohli se pouze na pohotovou střelu Radima Hrušky. Skóre se mohlo měnit v 8. minutě. Ale puk po Mrázkově střele jen rozezvonil svatostánek brankáře Novotného. Vsetínští hráli v první třetině dvě přesilovky 5 na 3, ale ani jednu nedokázaly zužitkovat. Ve 13. minutě totiž jen Valčák po dlouhé kombinaci z mezikruží otestoval Novotného vyrážečku. V další přesilovce Vsetína mohl skórovat pro změnu Havířov. Lichý s Rozumem jeli na Hoviho, přičemž Rozumovu prudkou střelu Hovi nebojácně vyrazil maskou. Podobnou akci ukázali vsetínskému publiku i Demel s Mrázkem, tentokrát Demlovu střelu vyrazil Novotný.

Ve druhé části začal Havířov více klepat na branku domácích. V úvodu druhé části Vsetín dohrával přesilovku 5 na 3, přičemž Spitzerova střela orazítkovala beton havířovského brankáře. Ve 28. minutě „tváří v tvář“ otestoval Hoviho brankářský um Sedlák. Při úniku naznačil kličku do bekhendu, ale vsetínský brankář bravurně Sedláka vybruslil a jeho střela skončila pouze na boční síťce. O dvě minuty později Sedlákovo střelu i následnou dorážku Hovi s přehledem chytá. Vsetínští fanoušci vyvolávají jméno brankáře ze země lesů a tisíce jezer. V 33. minutě ale vsetínský fakír povolil nátlaku. V přesilovce Zientekovu střelu nechytatelně tečoval Sikora a otevřel skóre na 1:0. Valaši v následujících chvílích šlápli na plyn, ale ke vstřelení gólu jim chybělo štěstí nebo zlobil neposedný skákavý puk.

Už v úvodu třetí části měl Vsetín tutovou šanci. Ondřej Hruška ideálně našel volného Tvrdka , který puk jen usměrnil do branky. Novotný se však bleskově natáhl v bráně „ jak široký, tak dlouhý“ a kotouč vyrazil. Skóre se měnilo až ve 46. minutě. V přesilovce Štefankovu střelu od modré nekompromisně dorazil Stantien - 1:1. V zápětí Radim Hruška prokličkoval celým hřištěm a nahrál volnému Mrázkovi. Brankář Novotný se stačil rychle přemístit a kotouč vyrazit. Stejnou akci v opačném složení okopírovala ta samá dvojce. Ovšem se stejným výsledkem. Plody své práce a nasazení v útoku sklízel Vsetín v 54. minutě. Akci Radima Hrušky s Dubou završil dorážkou do havířovské branky obránce Nedbálek 2:0. Od dvě minuty později mohl zvýšit Bacul, ale v brejku mu puk z hokejky vypíchl brankář Novotný. Dvě minuty před koncem se pro změnu objevil před Hovim Lipina, vsetínský gólman jeho blafák výborně vybruslil a nedal tak havířovskému útočníkovi šanci. V čase 59:18 si brali hosté oddechový čas a stejně jako následné odvolání brankáře se na výsledku zápasu nepodepsalo.