Tříminutový výpadek znamenal porážku staršího dorostu

Václav Trávníček • 28.09.2013

Když zkraje třetí třetiny vyrovnal Jindřich Abdul na 2:2, vypadalo to, že starší dorost Vsetína kráčí v Havířově za body. Všechno ale změnil nečekaný kolaps. Valaši během necelých třech minut třikrát inkasovali, domácí odskočili na 5:2, a rázem bylo po zápase. Hostům nepomohl ani oddechový čas, který si trenér Dědek po pátém gólu vyžádal. Jeho svěřenci se sice v závěru ještě dvakrát prosadili, na body to už ale nestačilo.

ELSD - 10.kolo so 28.9.13:30
5:4(1:0, 1:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 20. Polak (Pacas, Wróbel), 29. Polak (Wróbel, Dudek), 45. Pořízek (Fejko), 47. Pořízek (Orság), 48. Pacas (Wróbel) – 21. Strmiska (Grygar, Abdul), 41. Abdul (Ščotka), 51. Grygar (Abdul, Ščotka), 60. Abdul (Grygar). Rozhodčí: Mikula – Moravec, Rožánek. Vyloučení: 9:7 - navíc Ondřej Grygar 10 min. za NESP. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 132. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4.
AZ Havířov: Turšner – Bednář, Dudek, Ďurkáč, Chroboček, Štefko, Heinzl – Pořízek, Fejko, Orság – Pacas, E. Polak, Wróbel – Hendrych, Trombik, Moravčík.
VHK ROBE Vsetín: Gerža – Hohl, Ščotka, Svozílek, Metelka, Rýpar, Lejska, Haničák, Dobiáš – Grygar, Strmiska, Abdul – Hořanský, Tydlačka, Mikula – Lainka, Blahunek, Janošek.

První třetina začala velkou aktivitou první formace Havířova. Ta se především zásluhou Pořízka dostala do několika slibných šancí. Brankář Gerža však všechny puky dokázal pochytat. Naopak hned ve 2. minutě zápasu mohli jít hosté do vedení, když Lainka stál sám před brankou, beton Turšnera ale nedokázal překonat.

Po pasáži, kdy se oba celky nechávaly poměrně často vylučovat, přišla velká příležitost Valachů. Ti se totiž v 19. minutě dostali do zajímavé pozice před brankou domácích. Ačkoliv byli přesile, poskakující puk nakonec skončil daleko od branky brankáře Turšnera. Tuto nevyužitou šanci dokázal Havířov potrestat gólem do šatny, když se 16 sekund před koncem první třetiny prosadil po rychlé akci po buly Erich Polak.

Druhá třetina začala lépe pro hosty, kteří si už po 39 vteříncáh připsali vyrovnávací branku. Petr Strmiska dorážel volný puk do brány. Domácí se ale z této situace dokázali rychle oklepat a ještě do poloviny první třetiny dokázali opět udeřit. Ve 29. minutě Erich Polák dorážel puk po zákroku brankáře Geržy.

I vstup do třetí třetiny patřil hostům ze Vsetína. Ti dokázali srovnat stav už po odehrané půlminutě. Jindřich Abdul bleskurychle překonal chytajícího Turšnera. Následující pasáž ovšem rozhodla o celém zápase, jelikož domácí hráči v rozmezí tří minut skórovali hend třikrát. Nejprve se prosadil v 45. minutě Radek Pořízek, který využil přesilovku AZetu. O dvě minuty později zasadil další zářez hostům opět Radek Pořízek, který peřd brankou přesně tečoval puk do branky.

Gólové hody Havířova pokračovaly i v 48. minutě, když se do samostatného úniku dostal Lukáš Pacas, ten svou kličkou obalamutil brankáře Geržu. V naskytnuté přesilovce se chytli i hosté ze Vsetína. Ti prostřednictvím střelou z první Ondřeje Grygara snížili. Pár sekund před koncem už předvedl pouze kosmetickou úpravu skóre Jindřich Abdul.

Martin Janeček (trenér Havířova): "Do zápasu jsme vstoupili dobře, nicméně začátky dalších dvou třetin nám vůbec nevyšly, protože jsme vždy inkasovali branku. Mrzí mě hrubá nekázeň první formace, která nás svými zákroky několikrát dostala do oslabení. Tím jsme prakticky dali možnost Vsetínu dostat se zpátky do zápasu, a právě proto jsme se museli bát o výsledek až do poslední vteřiny."