Starší dorost urval v Havířově bod

Filip Bazala • 20.11.2013

Starší dorostenci v soutěži bojují o každý bodík, protože už nyní je jasné, že hlavním cílem bude záchrana soutěže v této kategorii. V Havířově začali svěřenci trenéra Hlobila dobře, když po třetině vedli 2:1. Vsetínští svého soupeře i přestříleli, ale po šedesáti minutách byl stav vyrovnaný 3:3. Došlo až na samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí hráči.

ELSD - 24.kolo st 20.11.13:30
AZ Havířov
4:3sn(1:2, 1:0, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Sap (Moravčík, Ďurkáč), 25. Kurovský (Wróbel), 49. Hendrych (Bednář, Moravčík), rozh. náj. Wróbel – 2. Hořanský (Blahunek), 19. Grygar (Gazda, Strmiska), 54. Grygar (Mikula). Rozhodčí: Šutara – Kopřiva, Ganger. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
AZ Havířov: Šimeček – Heinzl, Chroboček, Dudek, Šteffko, Trombik, Ďurkáč, Frojda – Polak, Fejko, Moravčík, Wróbel, Hendrych, Kurovský, Pacas, Pořízek, Bednář, Cihlář, Sap.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Gazda, Lejska, Svozílek, Augustin, Hohl, Weintritt, Rýpar – Hořanský, Světlík, Lainka, Mikula, Janošek, Kovář, Tydlačka, Grygar, Blahunek, Strmiska.
Ačkoliv zápas začali aktivněji domácí, z první branky se radovali hosté. V polovině 2. minuty napřáhl mezi kruhy Adam Hořanský a jeho tvrdá střela se zastavila až pod víkem Šimečkovy branky. Havířov byl tímto poněkud zaskočen, přesto mohl za dvě minuty vyrovnat Pacas, ale po šikovné kličce trefil jen spojnici břevna a tyče. Hra pak upadla do průměru a pohledné akce byly k vidění až na konci třetiny. V 18. minutě totiž nejprve vyrovnal tečovanou střelou Jaroslaw Sap, jenže hostí si vzali za třičtvrtěminutku vedení zpět. Po závaru na domácím brankovišti se z úhlu trefil Ondřej Grygar a do šaten tak šli spokojenější Vsetínští.

Ze druhé třetiny uplynulo necelých 5 minut a bylo opět vyrovnáno. Daniel Kurovský dostal na červenou přihrávku, prohodil si obránce a po samostatném úniku poslal puk přesně do šibenice – 2:2. Hned poté zachránil AZ od obdržené branky pohotovou lapačkou gólman Šimeček, ale šance se rýsovala i a druhé straně, když Fejkův pokus z mezikruží zablokovala až na poslední chvíli hostující obrana. Poslední velkou šanci druhé třetiny měli Vsetínští, Ale Strmiskova střela v situaci 2 na 1 těsně minula Havířovskou branku.

Třetí třetinu začali ve velkém stylu havířovští a výsledkem byly dvě gólovky, jenže ani Bednář, ani za chvíli Pořízek na Bechného nevyzráli. Na druhé straně lízla tyč střela Hořanského, ale skóre přeci jen posunuli domácí. Ve 47. minutě Fejko ještě před odkrytou brankou neuspěl, jenže za dvě minuty dostal přihrávku na útočné modré Jakub Hendrych najel si do palebné pozice a polovysokou střelou poslal AZ poprvé do vedení – 3:2.

Z něj se však radovali jen 5 minut, protože pak Ondřej Grygar po přesné příhře z poza branky zametl puk do odkryté klece a začínalo se vlastně znovu. Oba týmy se pak sympaticky vrhly do útoku se snahou strhnout výhru na svou stranu, ale to se ani jednomu do konce 60. minuty nepodařilo. V následném prodloužení k tomu byli blíže havířovští, ovšem Pořízkův pokus, i když prošel Bechnému mezi betony, uklidili z brankoviště obránci.

Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V první sérii se neprosadil nikdo, ve druhé procpal puk do branky jen havířovský Bednář, a protože ve třetí sérii se trefil jak Vsetínský Blahunek tak domácí Kamil Wróbel , berou po výhře 4:3sn druhý bod navíc hráči AZetu.

Martin Janeček (HC AZ Havířov): Dnes jsem před utkáním hráče upozorňoval na přístup po minulém zdařilém utkání ve Vítkovicích, ale většina utkání byla bez pohybu, agresivity, potřebného důrazu a zodpovědnosti. Dostávali jsme hloupé branky po hloupých chybách a dokonce jsme po obrovské chybě Kuby Ďurkáče v normální hrací době ztratili bod. Zápas šel zbytečně do prodloužení, kde jsme potom na nájezdy po pěkných brankách Bednáře a Wróbela brali dva body.