Starší dorost poprvé bodoval, když v nájezdech přetlačil Havířov

Jan Tajzler • 09.09.2013

Na třetí pokus to už staršímu dorostu vyšlo a v RAKO Extralize si svěřenci trenéra Hlobila připsali první body. Vsetín sahal po plném bodovém zisku, když ještě 75 vteřin před koncem třetí třetiny držel vedení 3:2. Havířov se však nevzdal a Pořízek dokázal srovnat. Utkání dospělo do samostatných nájezdů, kde o vítězství Valachů rozhodl Jindřich Abdul.

ELSD - 3.kolo po 9.9.16:30
4:3sn(2:2, 0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Hohl (Tydlačka), 9. Abdul (Tydlačka, Hohl), 45. Dobiáš (Svozílek, Abdul), rozh. nájezd Abdul – 8. Bednář (Fejko), 12. Bednář (Orság) 59. Pořízek. Rozhodčí: Husička - Smilek, Lacko. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
VHK ROBE Vsetín: Gerža – Hohl, Rypar, Metelka, Svozílek, Weintritt, Lejska, Haničák, Světlík – Mikula, Tydlačka, Grygar, Blahunek, Hořanský, Miko, Dobiáš, Willert, Škrabánek, Abdul, Konopka.
AZ Havířov: Šimeček (21. Turšner) – Heinzl, Chroboček, Froja, Dudek, Šteffko, Ďurkáč, Kiss, Trombík, Kalus, Bednář, Polak, Stružík, Kurovský, Orság, Pořízek, Moravčík, Cihlář, Fejko, Wróbel.
Třetí kolo extraligy staršího dorostu začali lépe domácí hráči, kteří se tlačili do brány Šimečka, ten však jejich pokusy zdatně kryl. Hosté z Havířova hrozili v protiútocích, ale i gólman domácích Gerža si dokázal s pokusy Azetu poradit. V osmé minutě se však dostali hosté do vedení, když akci dva na jednoho zakončil bekhendovým blafákem Lukáš Bednář. Vsetín bleskově odpověděl dvěma góly v deváté minutě. Nejprve prošlo nahození Dominika Hohla od modré čáry. O chvíli později si to namířil do útočného pásma Jindřich Abdul a střelou zpoza obránce překvapil Šimečka – 2:1.

Havířov rychlý obrat nezaskočil a dokonce dokázal vyrovnat. Rychlý protiútok zakončoval Orság, jenž Geržu ještě nepřekonal, ale z následné dorážky Lukáše Bednáře už se síť za vsetínským gólmanem rozvlnila – 2:2. V šestnácté minutě se v dobré šanci ocitl Abdul, ale Šimeček jeho střelecký pokus vyrážečkou zneškodnil. Po první třetině, ve které byli mírně lepší domácí, byl stav vyrovnaný 2:2.

Druhou periodu započali Valaši třemi přesilovkami, ve kterých si vytvořili šance, ale ne natolik velké, aby donutili nového brankáře v bráně Azetu Turšnera inkasovat. Poté se dostali ke slovu také hosté, ale ani oni v početní výhodě nepředvedli výkon hodný branky. V této fázi hry mužstva lépe bránily, než útočily. Ve druhé polovině hry se vytáhl proti brankové střele Pořízka Gerža, jenž zachránil prozatímní remízový stav. V závěru třetiny si hosté zkusili ještě jednu početní výhodu, ale znovu bez větších šancí, i proto byl stav po čtyřiceti minutách stále stejný.

Třetí část započala tlakem vsetínského celku, který chtěl rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Hosté museli faulovat a Vsetín dostal nabídku přesilové hry, kterou využil Bohdan Dobiáš, když tečoval nahození Svozílka. Více branek z tlaku Valaši nevyužili a ke slovu se dostali hráči Azetu, kteří začali domácí tým jasně přehrávat, hlavně díky mnohem lepšímu bruslení. Snaha se jim vyplatila až v samotném závěru, kdy Radek Pořízek v předbrankovém prostoru propálil Geržu a zápas začal směřovat do prodloužení.

V něm měli ihned možnost přesilovky domácí hráči, ale ne na dlouho. Lejska se provinil podražením a k vidění byla hra tři na tři. V ní si vedli lépe hosté, nejblíže brance byl Bednář, ale z bezprostřední blízkosti nadvakrát Geržu nepropálil. Zápas tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli úspěšní domácí, když ve čtvrté sérii rozhodl o bodu navíc Jindřich Abdul.

Viktor Hlobil (Vsetín): „Po dvou zápasech, které se nám nevyvedly, jsme potřebovali, aby si kluci zvedli sebevědomí. Museli jsme něco uhrát za každou cenu. Tomu cíli jsme podřídili taktiku. Nebyl to na pohled nějak krásný hokej. Hodně nám pomohl z juniorů Jindra Abdul. Škoda, že nemohl hrát skrze zranění ještě Jan Ščotka, protože tak by zápas možná vypadal ještě jinak. Musím před všemi kluky smeknout. V zápase odvedli maximální výkon. Škoda jen závěru třetí třetiny, kdy se od poloviny šestnácté minuty hrálo téměř celou dobu bez přerušení. Bohužel jsem byl nucen stáhnout hru na dvě lajny, jelikož třetí nemá zatím takové zkušenosti. Nedařilo se nám vyhodit ani přerušit, abychom si vzali oddechový čas, a bohužel jsme inkasovali vyrovnávací branku. V nájezdech je to už loterie. Měli jsme nakonec toho štěstí více. Jindra Abdul bezpečně proměnil oba svoje nájezdy a Dominik Gerža velmi dobře vychytal mimo jeden nájezd všechny pokusy Havířova.“

Martin Janeček (Havířov): „Po dvou poměrně úspěšných zápasech jsme přijeli do Vsetína velmi uvolněni. To se nám vymstilo. Myslím, že ze Vsetína, který v prvních dvou kolech obdržel vysoké porážky, se stalo bojovné mužstvo. Domácí si dnes zasloužili ne dva, ale tři body. Z našeho dnešního výkonu budu vyvozovat důsledky. Pokud hráči mají v klubu určité podmínky a přistupují k zápasům i tréninkům, tak jak přistupují v poslední době, budu se muset s některými rozloučit.“