Starší dorost nestačil ve štágru kola na Třinec

Růžena Raszková, Radek Bařina • 15.10.2010

Utkání prvního celku extraligy staršího dorostu s druhým, bylo k vidění na třineckém zimním stadiónu. Domácí přivítali Vsetín a hned od prvních minut zápasu se do Valachů tvrdě obuli. Výsledkem byl stav 5:1, který svítil na ukazateli skóre po první dvacetiminutovce. V dalším průběhu zápasu se sice hosté, v jejichž sestavě chyběl útočník Slováček, zlepšili, domácí celek si však již zbytek zápasu dokázal pohlídat. Po závěrečné siréně se tak Oceláři mohli radovat z cenného skalpu, Vsetín porazili 6:3.

ESD - 15.kolo čt 14.10.18:00
HC Oceláři Třinec
6:3(5:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Faksa, 9. Cienciala D. (Běhal, Kofroň), 14. Matuš (Faksa, Repe), 18. Faksa (Matuš), 20. Samek (Kofroň), 47. Chvostek M. (Štencel, Jonáš) - 10. Daněk (Ptáčník), 30. Štrbík (Báchor, Tobola), 40. Neuwirth (Brida, Tobola). Rozhodčí: A.Jeřábek,ml. - J.Gebauer, V.Lederer. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3.
HC Oceláři Třinec: Chvostek - Pisarik, Jonáš, Valíšek, Štencel, Repe, Běhal, Samek, Blahuta, Jaroš, Faksa, Slovák, Malyjurek, Matuš, Vrabel, Pargáč, Matěj, Ohera, Kofroň, Cienciala.
VHK ROBE Vsetín: Kohn (Bača) - Pelc, Žák, Báchor, Gajdoš, Hradil, Štědrý, Galia, Stodůlka, Daněk, Ptáčník, Štrbík, Tobola, Janeba, Kývala, Pokorný, Brida, Neuwirth.

Utkání začalo dost vlažně. Sledovali jsme hokej nahoru dolů bez větších šancí. Do třinecké branky se po zranění poprvé postavil Daniel Chvostek, který až po pár minutách musel čelit několika vsetínským střelám. Podle pravidla nedáš – dostaneš, v šesté minutě překonal Radek Faksa střelou zblízka vsetínského brankáře. O tři minuty později nachytal Kohna na hruškách David Cienciala, když mu nenápadně prostrčil puk mezi betony. Josef Daněk odpověděl rychlou brankou a snížil na 2:1.

Ve čtrnácté minutě Radim Matuš přijal před brankou přihrávku Faksy a nedal vsetínskému gólmanovi šanci. Další dvě tutovky ještě ve vsetínské síti neskončili, ale v 18. minutě Radek Faksa vyhnal Tomáše Kohna na střídačku. Do branky se postavil do konce třetiny jeho kolega Maxmilián Bača, ten ale kapituloval v závěru třetiny po krasojízdě páru Samek – Kofroň, když závěrečná střela Martina Samka skončila za jeho zády .

Pokud by se někomu zdálo, že za stavu 5:1 je už dohráno, moc by se mýlil.V druhé dvacetiminutovce jsme sledovali rychlý dynamický hokej. Puk byl u jedné a hned u druhé branky, ale až v polovině utkání se podařilo překonat z úhlu již ležícího Chvostka Martinu Štrbíkovi - 5:2. Vsetín po vstřelené brance ještě více ožil a snažil se o nemožné. V závěru třetiny opět padla branka do třinecké sítě. Robert Neuwirth po nahrávce Bridy a Toboly vymetl třineckému brankáři pavučinu z klece.

Do posledního dějství vstupovali obě mužstva oslabena o jednoho hráče. Puk lítal stále ze strany na stranu jako při tenise. Ve 46. minutě měl již Kohn po střele Michala Chvostka puk pod kontrolou, ale černá guma mu vypadla přímo za brankovou čáru. Hosty nezlomila ani tato branka a bojovali až do konce. Na světelné tabuli se už ale skóre nezměnilo, proto všechny tři body zůstávají v Třinci.

Miroslav Macháček (trenér Třince): Do zápasu jsme nastoupili skvěle. Oproti předchozím zápasům jsme proměnili šance, ale bohužel laxnějším přístupem v druhé třetině jsme si utkání zkomplikovali. Naštěstí jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): Prohráli jsme, takže může jen soupeři pogratulovat. My jsme prospali první třetinu a Třinec, když dá góly, je pak hodně nebezpečný. Mají velmi dobré útočníky a honit v Třinci výsledek za stavu 5:1 se podaří jednou za pět let. Na druhou stranu jsem rád, že ty další dvě třetiny jsme vyhráli 2:1, kdy jsme podávali už o hodně lepší výkon. Na rozjetý Třinec to ovšem nestačilo.