Mladší dorost čeká derby se Zlínem, Jenáčkova družina zajíždí do Třince a Jihlavy

Václav Trávníček • 14.10.2010

Zvykli jste si navštěvovat o víkendu extraligové zápasy vsetínských dorostenců nebo bitvy juniorů v 1.lize? Tuto sobotu a neděli si můžete dát volno. Tedy pokud nestojíte o zápasy těch nejmladších vsetínských nadějí. Mladší a starší dorost čekají bitvy venku, junioři nedělní duel dokonce předehráli v polovině týdne. Na Lapači se tak tento víkend představí pouze páté a šesté třídy v sobotním utkání proti Třinci a v neděli čtvrťáci vyzvou Uherské Hradiště.

Starší dorostenci odjedou k pátečnímu i sobotnímu klání v pozici lídra tabulky. S oběma víkendovými soupeři už mají zkušenosti. Svěřenci trenéra Luboše Jenáčka sice v prvním kole podlehli Třinci 1:2 v prodloužení, druhý vzájemný zápas však dokázali stejným poměrem vyhrát už v základní hrací době. Ještě lepší bilanci mají mladí Valaši s Jihlavou. Klub z Vysočiny odešel z obou letošních vzájemných střetů poražen. Nejprve doma podlehl těsně 3:4, aby následně odjel z Lapače s výpraskem 0:7. „Letos se nám mimo domovský Lapač daří, hrajeme dobrá utkání a zatím všechna jsme vyhráli. Uvidíme, jak teď bude všechno vypadat, protože Ondra Slováček má od pondělí naskočit do tréninků a zápasů A-týmu. Junioři hrají ve středu. Budeme to muset nějak slepit, vzájemně si vypomoct,“ řekl po posledním utkáním (2:1 s Olomoucí) kouč Jenáček.

Obě utkání staršího dorostu můžete sledovat v rámci on-line přenosů.

Mladší dorost, který naposledy doma podlehl Olomouci 3:7, odjede v neděli na „horký led“ rivalského Zlína. V PSG Areně půjde o střet tabulkových sousedů. Zatímco Vsetínští okupují šestou pozici, jejich nedělní soupeř sídlí o pouhou jednu příčku před nimi. Pokud by se svěřencům kouče Libora Žilky podařilo zvítězit, Vsetín by se na rivala bodově dotáhl.