Starší dorost nestačil na Třinec

Filip Bazala • 07.10.2013

Již třinácté kolo měli na pořadu vsetínští starší dorostenci, když zajížděli na led Ocelářů. Třinec šel v první třetině do dvoubrankového vedení, a když ve druhé třetině přidali branku třetí, bylo prakticky rozhodnuto. Vsetín ještě snížil, ale ani druhá branka Valachů v podání Ščotky neznamenala víc než prohru v poměru 2:5.

ELSD - 13.kolo po 7.10.18:00
HC Oceláři Třinec
5:2(2:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Christov (Bartko), 16. Petrák (Motloch, Cienciala), 24. Petrák (Trčka), 47. Stuchlík (Pala), 56. Christov – 28. Strmiska (Weintritt), 57. Ščotka (Grygar). Rozhodčí: Bojda – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 179. Střely na branku: 40:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.
HC Oceláři Třinec: Hlaváč – Roman, Bartko, Janiczek, Bartoň M., Adámek, Zahradníček, Stránský, Cienciala – Kovařčík, Stuchlík, Christov, Sikora K., Petrák, Tůma, Trčka, Škorpík, Poruba, Sztwiertnia, Lorek, Pala.
VHK ROBE Vsetín: Gerža – Metelka, Haničák, Ščotka, Lejska, Svozílek – Rýpar, Hořanský, Světlík, Lainka, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Blahunek, Strmiska, Weintritt J, Abdul.
Pondělní měření sil zahájili aktivněji domácí hokejisté, ovšem jedovatou ránu Víta Christova dokázal Dominik Gerža lapit. Hosté ohrozili třineckou branku v osmé minutě, kdy se efektním pokusem představil Janošek. Skóre se poprvé měnilo v 11. minutě. Vít Christov v předbrankovém prostoru pohotově tečoval nahození Jana Bartka - 1:0! Druhou trefu zaznamenal pět minut poté Ludvík Petrák, který využil krásnou přihrávku Lukáše Motlocha od zadního mantinelu - 2:0! Vsetín nepůsobil špatným dojmem, ale jejich koncovka postrádala přesnost a razanci.

Rovněž vstup do druhé části měli Slezané lepší. Hned ve čtvrté minutě zvyšovali na tříbrankový náskok. Po rychlé souhře mezi Janem Trčkou a Ludvíkem Petrákem to bylo už 3:0! Valaši však nesložili zbraně a poměrně brzy korigovali. V početní výhodě se nejlépe zorientoval Petr Strmiska a upravil na přijatelnějších 3:1. Šance se poté rodily na obou stranách, ale jak domácí Marian Adámek, tak hostující Adam Hořanský své tutovky nedotáhli do zdárného konce.

Poslední dějství definitivě vyřešilo zásadní otázku, kdo dnes získá komplet bodů. Nejprve po brilantní sólu zvyšoval bekhendovou kličkou Kryštof Stuchlík už na 4:1! Pět minut před závěrečnou sirénou zatloukl pátý hřebík do vsetínské rakve Vít Christov - 5:1! Tým z Lapače ke konci utkání sympaticky nerezignoval a rezultovala z toho trefa Jana Ščotky na 5:2. Triumf Ocelářů byl zasloužený. Zelenožlutí sice podali statečný výkon, ale na silného rivala to tentokrát nestačilo.