Skvělé! Junioři vyhráli v Havířově a vedou tabulku o deset bodů

Václav Trávníček • 18.11.2012

Junioři VHK mají za sebou úspěšný víkend. Jenáčkovi svěřenci nejprve v pátek na domácím ledě porazili Opavu a poté přivezli tři body i v neděli z Havířova. Zápas s celkem „Azetu“ nepostrádal dramatičnost, rychlé branky ani využité přesilovky. Rozhodující gól vstřelil v 50. minutě obránce Stanislav Báchor. Valaši si tak upevnili první pozici v tabulce, kdy na druhý Havířov mají náskok už dvanáct bodů.

LJ - 15.kolo ne 18.11.18:00
2:4(1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Mráz (Řehulka), 42. Putniorz (Glos) - 28. Podešva (Žák, Tobola), 28. Daněk (Valentík), 50. Báchor (Kývala, Daněk), 58. Zvonek (Šiafutdinov). Rozhodčí: Koziol - Čaja, Konvička. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4.
AZ Havířov: Tomšů - Bureš, Dýrr, Flamík, Glos, Graca, Jaroch, Kostelník, Křibík, Lenomar, Matěj, Matějek, Mihal, Mráz, Ovčaří, Patrman, Přívara, Putniorz, Řehulka, Smuž, Szewieczek.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Báchor, Valentík, Žák, Vašíček, Koutský, Horák, Žabčík T., Daněk, Štrbík, Kývala, Tobola, Baroš, Kajaba, Gromus, Koutník, Zvonek, Podešva, Žabčík Z., Šiafutdinov.
Začátek utkání byl vyrovnaný a první velkou šanci si připsal Vsetín. Vašíčkova střela po ledě jen těsně minula pravou tyčku domácí branky. V 7. minutě se poprvé prosadil Havířov, po krásné akci. Tomáš Mráz dostal krásnou a přesnou přihrávku ve středním pásmu od Řehulky, dokázal objet obránce VHK a zakončil do levého horního růžku, kde puk nakonec i uvízl – 1:0.

Nedlouho na to se musel činit domácí brankář. Josef Daněk nakonec trefil dobře připravený beton Tomšů. Ve 12. minutě se pokoušel Dalimil Zvonek usměrnit kotouč v obtížné pozici za záda Tomšů, ale jako v akci předtím, dokázal Tomšů celou situaci vyřešit svými betony. Hosté byli v utkání aktivnější a vytvářeli si více vyložených šancí. Nejprve Kamil Shiafotdinov nadvakrát nepřekonal Tomšů, po něm ani Štrbík nevyužil dvě velké šance!

V poslední minutě se činil Tomšů! Před Kamilem Shiafutdinovem stála téměř prázdná branka, vystřelil zprvní z kruhu a Tomšů puk skokem zázračně vyrazil nad branku! Brankář Kohn měl ale také práci, ale do této doby ne, ve velkých šancích. Křibík ani Jaroch Kohna neprostřelili. Ve 23. minutě musel po puku velmi rychle vyjet Tomšů a vypíchnul Kajabovi kotouč!

Ve 28. minutě Vsetín otočil vývoj celého utkání. Nejprve vystřelil Michal Žák od modré a puk si Tomšů srazil někde do brankoviště, kde stál úplně volný Jan Podešva a puk už jen doklepnul – 1:1. Za 50 vteřin později se VHK opět radovalo. Velká smůla Havířovských pokračovala, střelu Tomšů vyrazil, ale puk ve vzduchu trefil Josefa Daňka, kterému se puk od hrudi odrazil za čáru – 1:2!

V přesilové hře přestřelil Tomáš Mráz branku, to Shiafutdinov na druhé straně trefil betony Tomšů. Ve 37. minutě trefil Dalimil Zvonek levou tyčku po krásné střele švihem. Na začátku třetí periody dostal Havířov výhodu přesilové hry a naložil s ní parádně. Celou situaci na sebe vzal Jan Putniorz, který dokázal sám projít až před Kohna a z blízka ho prostřelit k tyčce – 2:2. Havířov srovnal a vše vypadalo, že se bude jednat o velké drama. Ve 44. minutě musel Tomšů pokrýt dvě dorážky Vsetínských.

Ve 46. minutě měl Havířov velkou smůlu, která vypramenila z kvalitní obrany Vsetína. Smužovi i Lenomarovi hráči Vsetína zablokovali hokejku v rozhodující chvíli. V 50. minutě si určitě situaci nedá za rámeček brankář Tomšů. Stanislav Báchora vystřelil střelu švihem, kterou Tomšů viděl a měl dost času se na ni připravit, ale puk mu prošel někde pod lapačkou, kdy špatně vypočítal celou situaci – 2:3.

To, že více šancí měl Vsetín, se nedá popřít, Tomšů dokázal v 54. minutě zachránit AZ od pohromy, když opět skočil do odkryté části branky a zabránil Vsetínu skórovat. V 58. minutě obdržel Tomáš Mráz dvě minuty za faul loktem a tento moment definitivně rozhodl zápas. Po krásné kombinaci se Vsetín radoval, Dalimil Zvonek předložil puk před branku Kamilu Shiafutdinovi, který ho uklidil za brankáře Tomšů, který neměl nárok – 2:4.

V závěru už se nic nestalo a Havířov v důležitém zápase o pozici na čele tabulky prohrál a náskok Vsetína na prvním místě je už 9 bodů!