Valaši jedou z Havířova bez bodů

Václav Trávníček • 15.12.2012

Vsetínští hokejisté se z Havířova vracejí s prázdnou. Domácí „Azet“ potvrdil roli favorita a zvítězil 4:2. Potočný a spol. vykročil za třemi body už v úvodu utkání a ve 4. minutě vedl zásluhou J. Danečka a Kanka už 2:0. Valaši se sice postupem času dostali zpět do zápasu a dokonce z hole Vaňka a Mikšovského vyrovnali, ale dál stříleli branky už jen Havířovští. Další utkání čeká Vsetín v pondělí v Přerově.

2. liga - 25.kolo so 15.12.17:00
4:2(2:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Daneček J. (Prokop), 4. Kanko (Kolařík), 47. Kolařík (Krisl), 59. Daneček J. (Sztefek, Zientek) - 15. Vaněk (Kajaba, Vodák), 38. Mikšovský (Mečiar, Tesařík). Rozhodčí: Mrkva - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1406. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
AZ Havířov: Daneček L. - Prokop, Vydra, Hegegy, Jaroch, Jonáš, Zientek, Graca, Krisl - Daneček J., Haas, Sztefek - Kolařík, Pechanec, Kanko - Klimša, Potočný, Stránský - Pavlas, Bursík
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Mečiar, Vodák, Vrba, Tesařík, Vrána, Žabčík, Farda - Mikšovský, Vaněk, Vítek, Hruška, Brezáni, Kubo, Podešva, Kajaba, Holík, Tobola, Uchin, Matuš.
Do branky AZetu se po zranění vrátil Lukáš Daneček a byl to on, kdo měl z brankářů dříve práci. Puk ze své svatyně ale lovil jako první jeho vsetínský kolega Petr Hromada. Končila totiž třetí minuta, když Jan Daneček doklepl do vsetínské branky Prokopovu střelu a AZet vedl 1:0. Uplynulo přesně 30 vteřin a domácí už vedli o dvě branky. Petr Kanko se dostal k puku v ideální pozici mezi kruhy a přesnou střelou vymetl šibenici Hromadovy branky.

Utkání tak začalo nečekaně zostra a podobně i pokračovalo. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu, jen šancí moc k vidění nebylo. Od 8. minuty měl AZet přesilovku, ale nic z ní nevytěžil. To hosté ve své početní výhodě od 10. minuty sice Vaňkovou tečí zle zatopili před Danečkem, ale největší šanci měl na druhé straně Sztefek – Hromada jej však při samostatném úniku vychytal.

Na konci 15. minuty se však už skóre opět měnilo. Vsetínský Daniel Vaněk překonal Danečka dorážkou zblízka a bylo to 2:1. AZet mohl svůj náskok opět rychle navýšit, ale Jana Danečka v samostatném úniku zase vychytal Hromada a Kankovu střelu vytěsnil hostující gólman ramenem. Na konci třetiny měli hosté ještě jednu přesilovku a Lukáš Daneček měl při ní co dělat. Předvedl dva parádní zákroky, z toho jeden skluzem v situaci, kdy neměl svou hůl. Avšak nekapituloval, a tak se šlo do kabin za těsného vedení pro Havířov.

Ve 23 minutě šli na trestnou rychle po sobě dva vsetínští hráči. AZet ve dvojnásobné přesilovce zazdil několik šancí, z nichž největší bylo Haasovo minutí odkryté branky a Hegegyho trefa do tyče. Podobné to bylo i při další přesilovce domácích ve 27. minutě. To se hostům podařilo přežít zejména bomby Prokopa a Krisla. Ve 29. minutě dostal také Vsetín k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 3, ale kromě dvojzákroku proti Matušovi u své pravé tyčky moc práce Daneček neměl.

Hůř už mu muselo být na konci 33. minuty, když se puk po nečekaném odrazu od bruslí už už šoural za brankovou čáru. Podle rozhodčího jej však stihl zachytit ještě před ní a tak zvednuté ruce Vsetínských tak mohly jít zase dolů. Branky se však Valaši přeci jen ještě do přestávky dočkali. Těsně po skončení jejich výborně sehrané přesilovky ve 38. minutě došťouchal puk za Danečka Adam Mikšovský a bylo vyrovnáno. Úplný závěr třetiny se hrál před Hromadou, ale AZet svou přesilovku i přes několik nadějných příležitostí nezužitkoval.

Další oslabení museli hosté bránit od 45. minuty a dělali to výborně. Dokonce v něm ujel Vítek a z pravého kruhu bombou trefil levou Danečkovu tyč! Jenže sotva přesilovka AZetu skončila, předvedl krásnou individuální akci domácí snajpr Jan Kolařík. Na modré si prohodil obránce a sám před Hromadou zavěsil do šibenice – 3:2.

Branka dostala Havířov na koně a hosté už nenašli sílu na zvrat. V další šanci pak trefil domácí kapitán Krisl tyč, ale definitivní podobu skóre dostalo až 2 minuty před koncem. Parádní kombinací po ose Zientek – Sztefek – Jan Daneček zakončil posledně jmenovaný blafákem a zasunul puk počtvrté za Hromadu. Azet dostal následně ještě k dispozici přesilovku, ale skóre tohoto kvalitního a pohledného zápasu, hraného před bouřlivou kulisou, už se nezměnilo.

Pozápasové rozhovory můžete shlédnout na TV.Onlajny nebo přímo zde.