SDO: Přestřelku na Lapači zvládl lépe Zlín

Jan Tajzler • 11.10.2013

V rámci 14. kola RAKO Extraligy staršího dorostu na sebe narazili dva odvěcí rivalové. Vsetín se proti Zlínu nepředvedl ve špatném světle a v utkání dokonce dvakrát vedl, ovšem pak přišla závěrečná třetina, ve které domácí nabídli soupeři dvě početní výhody, jimiž Ševci nepohrdli, a definitivně tak rozhodli o exportu tří bodů do krajského města. Zajímavostí utkání je fakt, že oba celky měly k dispozici tři přesilové hry a nutno dodat, že bilance v početních výhodách byla ze strany Zlína stoprocentní, Vsetín měl stejné množství početních výhod, nevyužil pouze jedinou i to mohl být v konečném důsledku jeden z rozhodujících faktorů valašského derby.

ELSD - 14.kolo pá 11.10.16:30
Berani Zlín
5:7(2:2, 1:1, 2:4)
Branky a nahrávky: 6. Mikula (Svozílek), 19. Tydlačka (Mikula), 25. Abdul (Grygar, Strmiska), 43. Ščotka (Abdul), 53. Hořanský (Metelka) – 13. Hladiš (Valášek), 18. Hladiš (Kobylík), 24. Vyoral (Hladiš), 45. Vyoral (Hladiš), 48. Kobylík (Hladiš), 50. Hladiš (Kobylík), 60. Gazda (Procházka, Gago). Rozhodčí: Kubičí – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:4 navíc Abdul osobní trest. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0 - 1:2 - 2:2 - 2:3 - 4:3 - 4:6 - 5:6 - 5:7.
VHK ROBE Vsetín: Gerža (Bechný) – Metelka, Haničák, Ščotka, Lejska, Svozílek, Hohl – Rýpar, Hořanský, Světlík, Lainka, Abdul, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Miko, Strmiska
Berani Zlín: Haloda (Ling) – Hradila, Gabrhelík, Řezníček, Procházka, Kobylík, Schmied, Gazda, Kosorin – Pavlůsek, Peška, Rezek, Vyoral, Werbik, Gago, Hladiš, Bumbál, Valášek

Hokejisté Zlína se v úvodu utkání snažili na Vsetín vletět a zatlačit jej v útočném pásmu. Byli to však Vsetínští, kdo se ujal vedení, Svozílek našel přihrávkou ze středního pásma rozjetého Josefa Mikulu, který dokázal z levého kruhu překonat Haloudu - 1:0. Vsetín srovnal se Zlínem krok a utkání nabízelo vyrovnanou podívanou. Hosté se poprvé zaradovali v čase 12:36, přečíslení 3 na 2 vyřešil Dominik Hladiš přihrávkou na Valáška, ten mu kotouč vrátil a zlínský útočník překonal Geržu poprvé - 1:1. V čase 17:23 přišlo první vyloučení utkání, byl to však hostující celek, kdo se dokázal nejprve prosadit, když se druhou trefou v utkání blýskl Dominik Hladiš. Vsetín však ještě v přesilové hře našel odpověď zásluhou Ondřej Tydlačky - 2:2. Po první třetině se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Vstup do druhé třetiny měl opětovně aktivnější Zlín a těžil z toho v čase 23:56. Znovu u toho byl Dominik Hladiš, tentokrát však byl v roli asistenta, neboť připravil střeleckou pozici pro Jana Vyorala a ten zůstal zcela nepokrytý před bezmocným Geržou - 2:3. Zelenožlutí však našli rychlou odpověď, vyrovnání obstaral Jindřich Abdul - 3:3. Zbytek prostřední části nabízel mimořádně svižný hokej, brankové příležitosti však neměly patřičnou šťávu, která by dokázala vzrušit hrstku přítomných diváků. Za zmínku však stojí příležitost zlínského Valáška ze závěru prostřední dvacetiminutovky, Gerža si však rozdílovou branku dát nenechal.

První minuty závěrečné části přinesly brankovou radost Vsetínu, ten dokázal znovu využít početní výhodu, když Jan Ščotka dokázal od modré propálit, vše, co mu stálo v cestě - 4:3. Zlín okamžitě začal apelovat na vyrovnání a to se skutečně dostavilo, v čase 44:14 znovu zaúřadovalo duo Hladiš - Vyoral a druhý jmenovaný využil pasivity vsetínských obránců k srovnání - 4:4. Také v závěrečné třetině byla k vidění hra odpovídající stavu na světelné tabuli. Změna přišla v čase 47:49, Zlín měl možnost početní výhody, ale dlouho se mu nedařilo proniknout do útočného pásma, když už se to přeci jen povedlo, chopil se kotouče Richard Kobylík a bombou z mezikruží strhl vedení zpět na stranu Beranů - 4:5. Vzápětí se Zlín dočkal další přesilové hry a opět byl stoprocentní, Kobylík si z předešlé situace vyměnil roli s Dominikem Hladišem a ten zkompletoval hattrick - 4:6, v tomto okamžiku také oslabil svůj tým Jindřich Abdul, když vyfasoval osobní trest za nesportovní chování. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale Vsetín dokázal korigovat. Běžela 53. minuta utkání, kdy se nejprve střeleckým pokusem prezentoval Metelka, jeho šanci Halouda vyrazil, ale jen na hůl Adama Hořanského, který dal Vsetínu ještě naději - 5:6. Zelenožlutí v závěru tlačili a svírali zlínského soka v obranné třetině, ale ani hra v šesti už jim nebyla nic platná, naopak definitivní tečku za valašským derby udělal Daniel Gazda, když trefil prázdnou klec vsetínského mužstva.

Viktor Hlobil (Vsetín):Bylo to derby se vším všudy, bylo tam nasazení, nám však chybí kombinační hra, vázne nám hra zezadu, kdy si útočníci musejí sjíždět pro kotouče a to nás stojí moc sil. Vzadu dělám chyby, které soupeř trestá. Je to škoda, protože si myslím, že bod jsme měli uhrát, nedá se však nic dělat, musíme jít dál a zítra se vymáčknout proti Olomouci.

Tomáš Valášek (Zlín):Myslím si, že to bylo jako obvykle bojovné utkání. Padlo spoustu branek na obou stranách, takže divákům se to asi líbilo, horší to bylo pro nás trenéry, my jsme byli asi oba dva nespokojeni s obrannou hrou. My jsme v podstatě šťastní vítězi, to znamená, že jsme nebyli lepší, ale jsme rádi za tři body.