Lídr odvezl z Lapače všechny body, krize staršího dorostu se problubuje

Jan Tajzler • 22.11.2013

Starší dorost Vsetína je již nyní předurčen k bojům o záchranu. Série osmi porážek se dnes ještě rozšířila. Valaši s lídrem z Vítkovic drželi krok pouze do poloviny utkání, pak přišla modrobílá vlna, na kterou už zelenožlutí těžko hledali odpovědi. Vsetínským nepomohl ani fakt, že se po uzdravení vrátil na soupisku Jan Ščotka. Vítkovice tak zkompletovaly smutnou bilanci pro vsetínský Lapač, v letošním ročníků totiž na Vsetíně bodovali všichni účastnici východní skupiny RAKO Extraligy staršího dorostu. Příslibem však může být fakt, že stejně jako v Havířově i dnes nastoupili k utkání nadějní reprezentanti mladšího dorostu.

ELSD - 23.kolo pá 22.11.13:00
HC Vítkovice Ridera
2:6(0:1, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 26. Grygar, 51. Strmiska (Mikula, Grygar) – 19. Krčmář (Malina, Jáchym), 25. Puzič (Hartmann, Beneš), 28. Slánský (Fajkus), 33. Stránský (TS), 44. Slánský (Spratek, Stupka), 56. Krčmář (Jáchym, Malina). Rozhodčí:Kika – Lukš, Novák . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání:0:0 - 0:2 - 1:2 - 1:5 - 2:5 - 2:6.
VHK ROBE Vsetín: Bechný (Gottwald) – Metelka, Augustin, Gazda, Ščotka, Lejska, Svozílek, Hohl – Hořanský, Světlík, Lainka, Mikula, Janošek, Kovář, Tydlačka, Grygar, Toman, Blahunek, Strmiska
HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Zavadil) – Šendera, Puzič, Krenželok, Fajkus, Čechman, Krčmář – Beneš, Malina, Stoklásek, Kafka, Horvát, Slánský, Spratek, Jáchym, Stupka, Hartmann, Stránský

Úvodní třetina střetnutí prvního s posledním přinesla tak trochu ospalý dojem hry. Opatrný začátek z obou stran rozvířila až úvodní přesilová hra, ta se však hostům příliš nevyvedla a prakticky se ani Bechný v brance Vsetína nemusel vzrušovat. Chvíli na to si početní výhodu zkusil také domácí Vsetín, zelenožlutí byly v přesilovce aktivní a tlačili svého soupeře, ovšem střelecké pokusy v podání Ščotky Waneckiho nerozhodily a čekání diváků na první branku pokračovalo. Vyrovnaný, ale bez vážnějších brankových příležitostí, tak se dal hodnotit průběh první části, ovšem úvodní branka se přeci jen dostavila. Postaral se o ní v čase 18:07 vítkovický David Krčmář, ten se po levém křídle dostal už do ostrého úhlu, ale k překvapení všech kotouč skončil v brance. Úvodní třetina tak přinesla jednobrankové vedení Vítkovic.

To druhá část nabídla už atraktivnější hokej. Vsetínská lavice se však dopustila prohrešku, když na ledové ploše bylo v jednu chvíli šest borců v zelenožlutém. Rozhodčí tak poslal Vsetín do oslabení a přesilovou hru Vítkovice dokázaly využít. Kotouč se dostal na hůl Ondřeje Hartmanna, ten vyslal střelu od modré, kterou dokázal usměrnit za Bechného záda Ivan Puzič. Valaši však dokázali kontrolovat, individuální akci zakončil Grygar přesně mezi nohy Waneckiho. V čase 27:58 už to však bylo znovu o dvě branky. Prakticky totožná situace jako při druhé brance Vítkovic, tentokrát se kotouče ujal na modré čáře Fajkus a jeho nahození dopravil do klece Lukáš Slánský, vsetínští reagovali střídáním brankářů a Bechného nahradil Gottwald.

Valaši měli následně možnost dostat se zpět do zápasu díky přesilové hře, ale neprosadili se. Vítkovická aktivita podpořena dvoubrankovým vedením stoupala a v čase 32:07 si museli domácí pomoci faulem, když zastavili únik Lukáše Stránského. Hostující borec se zkušenostmi z NOEN Extraligy juniorů se vydal vstříc trestnému střílení a vsetínského brankáře dokázal vykoupat a poslat svůj tým do tříbrankového náskoku. Ten si Vítkovice už v prostřední části vzít nenechaly.

Aktivní hra hostů pokračovala i z kraje závěrečné části a již v čase 43:58, svítilo červené světlo za vsetínskou brankou znovu. Hosté se prezentovali pohlednou kombinací, jíž přivedl k dokonalosti svou druhou trefou v utkání Lukáš Slánský. Vsetínští hráči se však ani za stavu 1:5 nesložili a bojovným výkonem si určitě získávali sympatie diváků. Odměnou jim byla branka na 2:5 a nutno říci, že se jednalo o dokonalý přechod do útoku, který zakončil Petr Strmiska. Vsetín bojoval a dočkal se ještě přesilové hry, v té se však prosadili hosté, nahození Davida Krčmáře Gottwald nevystihl a Vítkovice na Lapači potvrdily roli lídra.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Byla škoda, že jsme neudrželi první třetinu za bezbrankového stavu, ta branka byla hodně laciná. Po inkasování druhé branky, jsme dokázali stáhnout a doufal jsem, že se ještě nadechneme. Místo toho jsme však dostali tečovaný gól,který tam propadl. Chtěli jsme něco změnit, proto jsme vystřídali brankáře ať se to nějakým způsobem nastartuje, protože si myslím, že jsme nehráli tu druhou třetinu až tak špatně. Za stavu 1:4 jsme šli do třetí třetiny s tím, že se ještě o něco pokusíme, ale bohužel Vítkovice si to pohlídaly, odehráli to zkušeně a dali ještě dvě branky. Je škoda, že jsme nedali na 2:4, to bychom byli možná ještě ve hře. Nevyvarovali jsme se některým zbytečným chybám, ale nemyslím si, že bychom proti lídrovi odehráli až tak zlé utkání, bohužel naší velkou slabinou je produktivita.