Hovi vychytanou nulou zařídil porážku Martina

Michal Kubáň • 02.09.2005

V s e t í n – Valaši v posledním přípravném zápase porazili slovenský Martin 4:0. Bezchybný výkon předvedl Sasu Hovi, jenž si odnesl první vychytanou nulu ze vsetínského ledu. Dvě branky Valachů zařídil šikovný Ondřej Hruška, jehož čtvrtá lajna zařídila tři branky. V dresu Vsetína se představila ruská posila, Roman Gorev.

- přát. pá 2.9.17:00
MHC Martin
4:0(1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 11. Bacul (Spitzer), 25. Hruška O.(Přeučil), 36. Hruška O. (Přeučil), 56. Hruška R. (Přeučil, Novák) Vyloučení: 4:8 . Využití: 1:0. Diváci: 500.
VHK ROBE Vsetín: Hovi - Luža, Nedbálek, Bauer, Hrabal, Spitzer, Kučný, Novák, Dalecký - Květoň, Stantien, Demel - Mrázek, Steiner, Gorev - Sakrajda, Bacul, Beck - Přeučil, Hruška R., Hruška O.
MHC Martin: Rovnianek - od 30. Dzubina - Dstolarik, Stančok, Kolba, Ratveiský, Nichnáč, Augusta, Böhme, Pšenka - Pokřivčák, Holečko, Važan - Ihnačák, Koložváry, Šimo - Török, Mahdalík, Hanes - Smrek, Turic, Tabaček
Vsetínští nastoupili do odvety s větším odhodláním zvítězit, a po celý zápas to dávali soupeři najevo. Slovenský soupeř se po celý zápas dotahoval na aktivnější Vsetín, přičemž docela vyrovnanou partii sehrál s Valachy až v závěrečné části. Již ve 2. minutě hráli Valaši přesilovku 5 na 3. Mrázek si v mezikruží prohodil puk se Steinerem, ovšem slovenský brankář Rovnianek se stihl přesunout.Vsetínští diváci kupodivu nečekali na branku příliš dlouho. V 10. minutě Spitzer ideálně našel najetého Bacula, který blafákem a následnou střelou mezi betony slovenského brankáře otevřel skóre na 1:0. V první části hlavně první lajna ve složení Květoň – Demel – Stantien motala hlavu slovenským obráncům. V 17. minutě totiž za brankou rozehrála parádní „tukec“, ovšem Květoňova chytrá přihrávka nenašla Stantienovu hůl ve skrumáži před brankou. V zápětí Demel nastřelil horní tyčku slovenské svatyně. V závěru pak Mrázek a Steiner přečíslili obranu soupeře, ovšem Steinerova bekhendová střela skončila v lapačce brankáře hostí.

Další gólovou šanci měl už v první minutě druhé části Demel. Brankář Rovnianek ale jeho rychlý blafák vytěsnil mimo dosah branky. O minutu později hrál Martin přesilovku. Augustovu střelu pohotový Hovi bravurně ukryl do lapačky a se stejný klidem si poradil i s Holečkovou střelou mezi chrániče. Ve 25. minutě čtvrtá lajna domácích potvrdila pravidlo „nedáš, dostaneš“. Šanci dva na jednoho vyřešil střelou mezi nohy a následné doklepnutí do branky Ondřej Hruška - 2:0. Asistenci si připsal Přeučil. O minutu později pokoušel Rovnianekovu pozornost Demel, když se proháčkoval obranou hostí a bekhendem otestoval brankářovou lapačku. V čase 29:22 byl Rovnianek vystřídán Dzubinou. Jeho kvality vyzkoušel „výletem do třetiny hostí“ mladičký obránce Hrabal - neúspěšně. Ve 36. minutě hráli Valaši přesilovku. Ondřej Hruška obkroužil martinskou branku a nadvakrát střelou po zemi překonal Dzubinu – 3:0. Dvě minuty před koncem opět ujeli obraně Martina Sakrajda s Beckem, přičemž prvně jmenovaný šikovně usměrnil žabičku Sakrajdy jen těsně kolem pravé tyče.V závěru druhé části hrál Vsetín přesilovku, ale krom tečované střely Daleckého se nic zvláštního nestalo.

Závěrečná část byla ze strany Martina nejlepší. Soupeř totiž přidal na důraze, rychle napadal rozehrávku domácích a přidal také v osobních soubojích. Ve 42. minutě hrál Martin přesilovku a gólman Hovi měl co dělat, aby uhájil čisté konto. Šimův únik po křídle zakončený střelou mezi betony, Hovi likviduje. V zápětí pak Tabačkovu střelu chytá do lapačky. V 51. Šenkovo bombu od modré vyráží Sasu Hovi kouskem betonu. Snad největší šanci na skórování měl Martin v 53. minutě. V tomto čase se řítil na vsetínského fakíra Ihnačák. Hovi vyjetím z branky zmenšil střelecký úhel a poté prudkou střelu mezi chrániče kotouč vyrazil. Když útočníci Martina vystříleli snad všechny šance v niveč, přišel na řadu opět domácí tým. Na časomíře svítilo 55:46 když Přeučilovu střelu zpracoval Radim Hruška a švihem poslal puk do odkryté branky Martina – 4:0. V závěru hrál sice Vsetín přesilovku, kromě několika střel si nevytvořil žádnou větší šanci, a tak oba celky rozešli do sprch za konečného stavu 4:0.