Černý pátek: Vsetín prohrál počtvrté v řadě a zůstává bez bodu

Aleš Koňařík • 19.09.2003

V s e t í n - Další prohrou skončilo dnes pro vsetínské hokejisty utkání s celkem Karlových Varů. Přestože už od druhé minuty vedli, po třetí části odcházeli z ledu se svěšenými hlavami. Nejprve dobře umístěná trefa Ladislava Svobody a poté i přesné zásahy Bednaříka a Skuhravého zasadily Valachům smrtelnou ránu. Vsetínským nepomohlo ani power play, které sehráli v posledních minutách po gólu Romana Stantiena.

- 4.kolo pá 19.9.17:00
HC Energie Karlovy Vary
2:3(1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Selingr, 55. Stantien (Demel) - 12. L. Svoboda (Skuhravý, Němčický), 39. Tvrdík (Alinč), 45. Skuhravý (Netík, Krajíček). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Pouzar. Vyloučení: 7:7, navíc Bauer (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 2980.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - Jaškin, Luža, Kuboš, Vyrůbalík, Polák, Němec - Hudec, Štraub, Selingr - Dubec, Stantien, Ambruz - Hašek, Vak, Demel, od 44. navcí Sochor, R. Hruška, Vampola.
HC Energie Karlovy Vary: Sáblík - Galvas, F. Ptáček, Rodin, Bauer, Krajíček, Vantroba, D. Hájek - Němčický, L. Svoboda, Skuhravý - Tvrdík, Alinč, Petr Kumstát - Kraus, Netík, Pavliš - Bacul, Bednařík, V. Polák. Trenéři: Hořava a Rulík.
Čtvrtá porážka v řadě a nevídané trápení v koncovce, to je obraz současného mužstva Vsetína, čtvrtfinalisty loňského ročníku. Propad na dno extraligové tabulky nezastavil ani páteční duel proti karlovarské Energii, který na kráse příliš nepobral. Nicméně účelná hra Západočechů přinesla ovoce a těsné vítězství bylo zasloužené, už pro pěknou řádku zahozených šancí ze strany Vsetína. Ve vsetínských řadách se objevila nová akvizice Jiří Hašek, útočník však na ledě vydržel jen dvě třetiny.

Domácí přitom začali skvěle, již po 67 vteřinách zužitkoval nedorozumění v karlovarské obraně Selingr, který rychlým švihem překvapil karlovarského brankáře Sáblíka. Doufali-li vsetínští fanoušci, že tímto je se střeleckou smůlou konec, přepočítali se. Vsetín už do sirény nedokázal v útoku vymyslet nic kloudného a Energie začala záhy vystrkovat drápky. V 11.minutě bylo vyrovnáno, po buly si bleskurychle vyměnili puk Skuhravý s Němčickým a na konci celé akce stál střelec Svoboda.

Prostřední část se nesla zcela v duchu spálených šancí domácího mužstva, které ve svých řadách marně hledá vůdčí osobnosti. A především střelce, neboť i ve vyložených šancích selhali Vak, Hudec a z nájezdu i Demel. Energie sázela hlavně na brejky, a z minima nakonec vytěžila v dané situaci maximum. Necelé dvě minuty před sirénou poslal zpoza branky pas Alinč, puk si našel hůl Tvrdíka a ten mířil přesně mezi Bieglovy betony.

Domácí trenéři nasadili do závěrečné části útok mladíků, Vsetín zlepšil pohyb, ale to bylo tak vše. Navíc od 45.minuty prohrával už o dvě branky, když domácí obrana nechala pohodlně kombinovat Netíka se Skuhravým. Vytáhlý útočník pak opakovanou dorážkou poslal puk do sítě potřetí. Vsetínští se z tohoto šoku probrali příliš pozdě, Stantien sice po pěkné příhře Demela snížil, na remízu už ale domácí nedosáhli. Nejblíže k tomu měl Selingr, jenže střelec první branky poslal z ideálního pasu Hudce puk vysoko nad branku, ve které ležel bezmocný Sáblík.

Miroslav Hořava (K.Vary): „Utkání bylo poznamenané nervozitou, zřejmě díky tomu, že Vsetín zatím nedokázal bodovat. Oba týmy hrály velice opatrně, my jsme měli více štěstí v koncovce a zápase se nám nakonec podařilo dovést do vítězného konce.“

Zdislav Tabara (Vsetín): „Opět se nám nepodařilo bodovat. Od začátku soutěže se potýkáme se špatnou koncovkou a mužstvu sráží každá nevyužitá šance. Dnes jsme sice vedli, jenže jsme soupeři nedokázali odskočit o více gólů. Jakmile se Vary dostaly do vedení začaly velmi dobře bránit střední pásmo a my jsme se přes ně nedokázali prosadit. Hráči jsou před brankou zbytečně nervózní, nenajde se mezi nimi nikdo kdo by mužstvo vytáhl ze svrabu.“