Vsetín v mrtvé zóně

Aleš Koňařík • 01.02.2002

V s e t í n – Hokejisté Vsetína se po prohře s Karlovými Vary ocitli na jazýčku vah. Na osmou Slávii ztrácejí 11 bodů, jenomže na poslední Kladno mají nahráno jen o bod více. Maličko, a při šťastné shodě okolností může ještě Vsetín okusit boj o titul a opět maličko, může mít naopak vážné problémy ze záchranou. Aby se druhé variantě vyhnul, musí nyní porážet hůře umístěné celky. V první zkoušce s Becherovkou však téměř propadl. Jeden z nejhorších domácích zápasů hodnotil obránce Petr Kuboš.

Měli jste velmi špatný vstup do zápasu…
„Nezačali jsme zrovna dobře, soupeř mnohem líp bruslil a měl lepší pohyb v našem obranném pásmu. My jsme si nedokázali ani pořádně nahrát. Ve druhé části jsme se zlepšili, řekl bych, že jsme pak odehráli vyrovnaný zápas.“
Je možné, že by ve špatném začátku hrálo roli podcenění soupeře?
„Nemyslím, že bychom Vary podcenili. Začali jsme prostě příliš zakřiknutě, a sami sebe tak zaskočili.“
Trenér Tabara kritizoval hru obrany, z čeho pramenilo takové množství chyb?
„Nedávali nám příliš času na rozehrávku, šli po nás docela ostře. I kvůli tomu se nám nedařilo přesně rozehrávat. Jak už jsem říkal, trochu se to zlepšilo ve druhé části.“
Po dnešku jsou šance na postup do play-off minimální. Nebude problém s motivací na zbývající utkání?
„Motivaci asi nebude těžké najít. Určitě zbylé zápasy jen tak ostatním neodevzdáme a dokud bude zbývat i minimální šance na play-off, budeme šlapat naplno až do konce.“
Jenomže postup do play-off je stejně daleko jako pád na poslední místo. Nemáte z toho trochu obavy?
„Kromě play-off je tu samozřejmě možná i tato varianta. Musíme ale vyhrávat nad soupeři, kteří jsou v tabulce pod námi. Dnes proti Varům bylo vidět, že takovéto zápasy nebudou zrovna jednoduché. Nezbývá než hrát na sto procent, jedině tak se baráži vyhneme.“