VIDEO: Bylo to zasloužené vítězství, shodli se Zúbek s Jenáčkem

Václav Trávníček, Filip Bazala • 23.11.2014

Sobotní derby mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím mělo všechny atributy, které střet regionálních rivalů tradičně přináší: Nasazení, emoce, brankové hody a tentokrát vysoké vítězství vsetínského mužstva. „Rozhodla naše touha po vítězství,“ radoval se po triumfu 7:2 trenér Luboš Jenáček. „Pozornost jsme ale museli držet po celou dobu zápasu, Valmez byl na dostřel a kdyby ve třetí třetině snížil na 4:3, mohlo být z tkání ještě drama,“ oddechl si útočník František Zúbek, jenž proti Bobrům zaznamenal první branku v sezoně.

Vsetínští hokejisté se přitom museli vypořádat s rozsáhlou marodkou. Mimo hru byli tahouni Vaněk, Ambruz nebo Mikšovský. Trenéři Luboš Jenáček s Viktorem Hloblem tak byli přinuceni znovu improvizovat. „Potýkáme se s tím od začátku sezony,“ poznamenal František Zúbek. „Jeden zápas hrajeme na čtyři pět obránců, dnes jsme měli zase málo útočníků. Ale vyšlo nám to a to je super,“ těšilo jej.

Zodpovědnost na sebe v sobotu vzala druhá formace Vsetína, v níž řádila zejména dvojice Kolařík, Hrazdira. „Ti dva to v podstatě rozhodli,“ měl jasno Zúbek. „Hrají opravdu krásně, dávají si to na jeden dotek a vědí o sobě. Myslím, že Honza Kolařík ten útok dobře organizuje,“ řekl na adresu spoluhráčů, kteří v utkání zaznamenali dohromady čtyři kanadské body.

Vyhecované derby, ve kterém rozhodčí udělil celkem 100 trestných minut, se zlomilo ve prospěch domácích až v průběhu třetí třetiny. Bobři sice museli dotahovat ztrátu 2:4, ale pokud by se jim podařilo v posledním dějství snížit, na Lapači by bylo k vidění rázem velké drama. Hosté od soutoku Bečev však šanci promarnili. A žehrat mohli především na nevyužitou dvojnásobnou přesilovku.

„Za stavu 4:2 jsme zapnuli na ještě vyšší obrátky. Když jsme dali pátý a šestý gól, bylo rozhodnuto,“ hledal zlomové momenty utkání trenér Luboš Jenáček. „Po prohře s Opavě jsme dnes chtěli za každou cenu vyhrát. I přes celkem výraznou marodku jsme zápas odehráli ve vysokém nasazení a měl i určitou kvalitu. Jsme rádi, že máme tak široký kádr, který je konkurenceschopný a může předvádět dobré výkony,“ poznamenal.