V derby jsme měli bodovat, ví Hynek Kůdela

Kristýna Guricová • 22.12.2007

V s e t í n - Po páteční repríze loňského finále, ve kterém Vsetínští prohráli 1:4 se Zlínem a před těžkým utkáním ve Vítkovicích, ke kterému se vsetínští junioři vypraví v sobotu v pravé poledne, se s námi o své pocity podělil strážce vsetínské svatyně Hynek Kůdela. Ten si jako jeden z mála hráčů letošního kádru pamatuje chvíle, kdy na vrcholu sezóny 2006/2007 zvedal nad hlavu pohát pro vítěze juniorské extraligy. Po vítězném finále právě proti Zlínu.

I přes to, že domácí Vsetín nesehrál v pátečním derby špatný zápas, nedokázal prolomit svou výsledkovou krizi a po devíti kolech přidat do domácí pokladničky alespoň nějaké body. „Opticky jsme byli lepší. Zlín měl sice taky nějaké šance, ale my jsme měli bodovat,“ zhodnotil situaci na ledě brankář domácího celku Hynek Kůdela a vzápětí popsal i góly, jež skončily v jeho síti. „První branku jsem vůbec neviděl, někdo tam přede mnou spadl a já jsem tak kotouč uviděl až v poslední chvíli, kdy už jsem nestihl zasáhnout. Při druhé brance jsem udělal chybu, takovou střelu musím chytat. Před třetím gólem jsem vypíchl puk Surovcovi tak nešikovně, že se touš odrazil přímo do jeho hole a ten pak bez problémů skóroval. K poslední brance už nemám co dodat, dostali jsme gól do prázdné branky a to přes celé hřiště a to je smůla.“ Jedním dechem ještě Hynek dodal: „Zítra vyrážíme do Vítkovic, odkud znám pár kluků a vím, že jsou výborně fyzicky připraveni. Bude to těžké utkání, ale určitě tam nejedeme jen na výlet a budeme se snažit prolomit tu smůlu, kterou momentálně máme.“

Herní krize, o které se ve vsetínských kuloárech šeptá již pár týdnů, jistě zvýraznil i odchod dvou klíčových hráčů Hrni s Podešvou: „Nevím, co na to říct, ale podle výsledků je vidět, že úspěšné období teď zrovna nemáme. Já jsem navíc momentálně velice nespokojený se svými výkony. Nejen že prohráváme jako tým, ale nedaří se nikomu, včetně mne. Uvidíme, jaké to bude po Vánocích, snad se to zlepší. Věřím v to!“

V páteční podvečer proti sobě nastoupily dva celky, které byly hlavními aktéry loňského finále juniorské extraligy. Oba týmy však během letní pauzy prodělaly značné změny a jak z klanu Zlínských, tak i ze Vsetínských bylo dnes k vidění pouze šest hráčů na obou stranách, kteří se zúčastnili také mistrovského utkání. „Dnešní zápas se s těmi loňskými finálovými vůbec nedá srovnávat. Loni to mělo úplně jiné nasazení, hráli proti sobě dva odlišné týmy“, říká k tomu Hynek.

Poslední domácí utkání roku 2007 přivábilo do ochozů na zimní stadion Na Lapač docela solidní návštěvu, a i když by derby slušela návštěva ještě o něco vyšší, byl domácí gólman spokojený: „Diváci byli super. Jsem moc rád, že přišli a chtěl bych jim za to moc poděkovat.“ Podobně jako ostatní hráči zelenožlutého celku stráví Hynek Kůdela následující dny mezi nejbližšími: „Budu se svou rodinou a na svátky se už strašně moc těším. Pak mě ale čeká opět tvrdá práce, musím na sobě zapracovat. Trošku mě mrzí, že jsem nedostal pozvánku do reprezentace do Švýcarska, alespoň v národním týmu se mi totiž docela dařilo, potkal jsem tam nové hráče a navíc se tam pokaždé moc těším.“ Fantóm vsetínské branky se s námi závěrem rozloučil krátkým přáním: „ Chtěl bych všem popřát veselé Vánoce a šťastný nový rok. Doufám, že na nás v roce 2008 fanoušci nezanevřou, my uděláme vše pro to, aby naše výkony byly jen a jen lepší“.