Trenér Hlobil: Mladí hráči potřebují trénovat, trénovat, trénovat

Václav Trávníček • 04.05.2011

Už jim to začalo. Vsetínští hokejisté v pondělí zahájili suchou přípravu před nadcházející sezónou. Prvního tréninku se zúčastnili hráči z loňského kádru a dva nováčci, kteří přišli na Valašsko na zkoušku. „Vyzkoušíme je a uvidíme. Během přípravy nebo i potom na ledě budeme chtít získat do kádru i zkušenější hráče. S potenciálními posilami jsme v kontaktu,“ řekl staronový kouč Vsetína Viktor Hlobil, jenž na Lapač vrátil po roční pauze.

Trenére, jak jste vlastně to mimovsetínské období strávil?
Prací a trénováním v Uherském Brodě. Měl jsem na starosti juniory a muže a jezdil tam každý den po práci. Budu upřímný - po sportovní stránce mě to moc nenaplňovalo, i když tam samozřejmě byli dobří kluci. Bylo to zároveň dost náročné na cestování, ale byl jsem rád, že jsem z hokeje nevypadl a mohl něco dělat. Někdy to není jenom o penězích.

Sledoval jste, co se děje na Lapači?
Jasně. Byl jsem tu rok a tři čtvrtě a Vsetín se stal mojí srdeční záležitostí. Pořád jsem na internetu sledoval, co se děje. Byl jsem v kontaktu i s fanoušky a některými lidmi kolem hokeje.

Kdy jste se s vedením dohodl, že se vrátíte?
Abych se přiznal, moc jsem s tím nepočítal. Sice jsem tady jezdil někdy na hokej jako divák, ale návrat se upekl až těsně před koncem loňské sezóny.

Váhal jste nad nabídkou dlouho?
Neváhal. Já totiž strašně rád mezi lidi na Vsetíně jezdím. Přirostli mi k srdci.

Jak se změnil A-tým za dobu, kdy jste ve Vsetíně nebyl?
Změnil se hlavně v tom, že příležitost dostali mladí kluci. To je samozřejmě jenom dobře, ale mladí musí mít vedle sebe i zkušenější hráče, kteří je podrží. Je to běh na delší trať. V posledním období šla 2.liga zase výkonnostně nahoru, především díky mančaftům ze severu Moravy. Mladí kluci na to nebyli zvyklí, protože z 1. ligy juniorů je to velký skok. Musí si na seniorskou soutěž nějakým způsobem zvyknout, přizpůsobit se a pracovat na sobě.

Jaké máte se Vsetínem v nadcházející sezóně plány?
S asistenty Lubošem Jenáčkem a Liborem Forchem jsme si řekli, že chceme začít už od letní přípravy, protože právě tady se už tvoří mančaft, to zdravé jádro. Během přípravy nebo i potom na ledě se budeme snažit získat zkušenější hokejisty, ale mladí hráči potřebují trénovat, trénovat, trénovat. Uvidíme, jak bude mužstvo vypadat na ledě.

Čili máte v plánu kádr doplnit?
Určitě se budeme snažit kádr doplnit.

Máte nějaké konkrétní požadavky na vedení?
S nějakými hráči jsme v kontaktu, uvidíme, jak to všechno dopadne. Teď je předčasné o tom mluvit. Možná se vrátí někteří hokejisté, kteří už za Vsetín hrávali.

Kolik hráčů se sešlo v první den přípravy?
Asi šestnáct hráčů. Z loňského kádru chyběli jen David Vítek a Jirka Korčák, ale ti by se měli zapojit během příštího týdne. Na zkoušku přišli David Doležálek z Uherského Hradiště a Zdeněk Sadil ze Zlína. Vyzkoušíme je a uvidíme. Z juniorů s námi trénuje Martin Kubo a Tomáš Žabčík.

Jaký máte program suché přípravy?
Budeme trénovat každý den. V pondělí jsme na zimáku a na atletickém oválu, kde chceme na tartanu trénovat odrazovou sílu. V úterý je na programu tělocvična na Sychrově, ve středu jedeme do Janové na hřiště. Ve čtvrtek nás čeká posilovna a hřiště na Bobrkách a v pátek výběh na Žambošku. Věřím, že dostanu nějaké úlevy, jinak bych ten kopec šel dva dny (směje se).

Jak dlouho bude suchá příprava trvat?
Měli bychom končit posledním červnem a pak bychom měli naskočit na led. Přípravu si zpestříme víkendovým soustředěním v Horní Lidči, to proběhne o víkendu kolem 2. června.

Máte už v hlavě nějaké přípravné zápasy?
To právě musíme vyřešit, protože se má na Lapači opravovat osvětlení. Nevíme, jestli máme přípravná utkání směrovat ven, nebo zda budeme moci hrát doma. Ale každopádně bych byl rád, abychom odehráli nejméně osm přípravných zápasů. Dohodneme se s nejbližšími kluby, protože kluci budou mít jezdění během sezóny docela dost.