Snad diváci vidí, že jsme úplně jinde než vloni, říká Lukáš Plšek

Michal Veselý • 31.10.2011

Nepovedené derby mají za sebou svěřenci kouče Hlobila. V zápase s rivalem z Valašského Meziříčí byli sice lepším mužstvem, ale vyhořeli v koncovce. Bez vstřelené branky mohli Vsetínští jen těžko počítat s bodovým ziskem. Velice slušně zaplněný Lapač se tak prvního druholigového domácího vítězství v derby nedočkal, „už jen kvůli té návštěvě jsme chtěli vyhrát,“ litoval po zápase brankář Plšek.

Lukáši jak bys zhodnotil derby?
Už třetí nebo čtvrtý zápas se trápíme v koncovce, tady může přijet jakýkoliv gólman, tím nechci snižovat kvality Slováka, a my z něho uděláme kandidáta do reprezentace. Já se pak nedivím těm lidem, těm „odborníkům“ na netu, kteří tvrdí, že máme nejhorší brankářskou dvojici v lize. Tím nechci snižovat výkon Slováka, chytal dobře, ale měl i velikou porci štěstí. Já myslím, že jsme špatně nehráli.

Přišlo mi, že jste se nějak nemohli dostat do zápasu?
Já myslím, že jsme šanci měli. Musím pochválit Valmez, výborně bránili. Nevyráželi do útoku v pěti, myslím, že tam pan Stuchlík zavedl super systém. Jak jsem řekl, šance jsme měli, ale všechno to bylo takové upracované, nedostávali jsme se ani k dorážkám. Soupeř dobře bránil, pohlídal si brankoviště a prostor kolem branky. Prvních deset minut v první třetině jsme měli slabých, něco mě tam trefilo, něco jsem tam i chytil. Zbylou část třetiny jsme ale odehráli dobře. Druhou třetinu jsme si v úvodu trošku zchrupkli, ale myslím, že od půlky zápasu jsme byli jasně lepší.

Měli jste k dispozici i hodně přesilovek …
Měli, ale jejich neproměňování se s námi táhne dlouho. Na tréninku to trénujeme a padá nám to tam. Přijde zápas a nedokážeme si dát tu finální přihrávku. Musíme si stoupnout dva hráči před brankou, napálit to tam a dotlačit puk do branky.

Když jsi mluvil o té „nejhorší“ brankářské dvojici, v brance se zatím s Petrem Hromadou střídate pravidelně po porážkách?
Já hlavně doufám, že diváci pochopili, že to myslím s nadsázkou. Já jen říkám, co tady slyším, trošku mě to štve. Střídáme se, chceme chytat oba, já i Petr (vedle stojící brankář Hromada se usmívá). Zatím to trenér tak točí a jsem rád, alespoň si zachytáme oba. Určitě v tom problém nevidím.

Derby zápasem jste mohli získat fanoušky a nalákat je i na další utkání, myslíš, že se to povedlo?
Vyhrát jsme chtěli kvůli té navštěvě. Já myslím, že diváci viděli, že jsme bojovali a soupeře přehrávali. Když nedáme góly, tak je to spíš smůla, na tréninku to trénujeme. Jedním zápasem se to zlomí, vyhrajeme 5:1 v Jičíně a půjde to.

Naštěstí jste si hodně bodů nahráli v první čtvrtině a držíte se v tabulce vysoko …
Já myslím, že to lidé musí vidět, že jsme proti loňsku úplně někde jinde, co se týče trenérů, tréninků, i letní příprava byla. Když budeme plnit pokyny zkušených koučů, tak budeme vyhrávat. Já myslím, že první čtvrtina nám vyšla nadstandartně. Někteří si mysleli, že budeme vyhrávat pořád, zase takový mančaft nejsme. Krizi měl Prostějov, Karviná, my jsme si to vybrali teď. Musíme to co nejdříve zlomit.

S jakou taktikou pojedete do Nového Jičína?
Hlavně musíme začít dávat góly, když nám to tam napadá, tak tam můžeme něco uhrát. Jak znám zápasy v Jičíně, tak moc branek nepadne. Jičín taky dobře brání, jsou tam zkušení druholigový hráči. Musíme to tam prolomit, série porážek je dlouhá.