S andělem na dresech odešla i vsetínská forma

Aleš Koňařík • 13.10.2002

V s e t í n - Dvě kola již hruď vsetínských hokejistů nezdobí anděl s rozevřenými křídly, který musel uvolnit místo logu nového sponzora. Jakoby však tímto Vsetín pohněval nebeské síly, které mu dosud byly nakloněny, a ty tak na něj seslaly trest v podobě dvou víkendových porážek. Přitom ještě v sobotu se mohli vsetínští hráči honosit nejproduktivnějším útokem soutěže, jenže pád z výšin byl tvrdý. Karlovarska Energie obrala vsetínské o všechny body. „Vyrovnávací gól na 1:1 nás poslal dolů, potom nám už nic nevycházelo,“ hlesl po utkání zklamaný obránce Petr Kuboš.

„Utkání pro nás mělo hodně nešťastný konec. Vyrovnali jsme chvilku před koncem, ale v zápětí daly Vary další branku. Je to škoda,“ pokračoval dále Petr Kuboš. Domácí začali dobře, v první třetině několikrát zatlačili soupeře do jeho obranného pásma a v jedné z přesilovek zajistil vedení domácím Hudler. „Vedli jsme, což pro nás bylo důležité. Dostali jsme se trošku do pohody.“ Tu však vzápětí ztratili po promarněné přesilovce 5 na 3 a hra se jim začala vymakat z rukou.

Najednou to byly Vary, které začaly přebírat otěže zápasu. Vsetín se začal utápět ve vlastní nemohoucnosti, ten tam byl svěží herní projev ze zápasů se Zlínem či Havířovem. Vytratil se přímočarý tah na branku, pryč bylo střelecké sebevědomí. Málokterá ze 41 střel vyslaných na Fraňkovu branku znamenala vážné ohrožení. Pouze Hudlerův útok byl chopen nepříjemného soupeře zatlačit před jeho branku, ale i on měl problémy s těsnou defenzívou Energie. Té v závěrečné třetině vyšlo vše, na co sáhla a z pouhých šesti střel vytěžila tři góly.

Zlomem všeho domácího snažení o zisk bodu byla 58.minuta. V přesilovce nejdříve vyrovnal dorážkou Polákovy střely Kucharzcyk. Varům stačilo pouhých 14 sekund na odpověď. Po vhazování přeskočil puk hokejku Lužovi a Vojtěch Polák zamířil z první přesně za Bieglovy záda. „Po individuální chybě jsme ztratili další zápas v posledních minutách. Mrzí nás, že onu chybu udělal jeden z nejzkušenějších beků,“ neskrýval rozčarování Jan Neliba.

Před víkendem byli domácí nejlépe střílejícím týmem ligy. S 36 vstřelenými brankami dokázali předstihnout i Pardubice či Třinec. „Je pravda, že jsme hodně branek dávali, ale na druhou stranu jsme jich i hodně inkasovali. V Budějovicích, kde jsme neskórovali ani jednou, jsme ani moc nestříleli a bez střelby nemůžeme dávat góly,“ dodal obránce Kuboš.

Vsetín jede odehrát dva následující zápasy na led soupeřů, nejprve na Slavii, poté do Plzně. Pokud budou Valaši pomýšlet na zisk bodů, budou muset změnit hru. „Musíme si hlavně pořádně odpočinout,“ mínil Kuboš. „Venku hrát ze zajištěné obrany, jednoduše. Hodně střílet a snad to bude dobré.“