Rád bych se Vsetínem vyhrál druhou ligu, klade si vysoké cíle ambiciozní Marek Haloda

Filip Bazala • 27.08.2014

Možná jste jej zaregistrovali už vloni v dresu Přerove nebo v mládeži v dresu Zlína, kdy se utkával v roli soupeře proti vsetínskému týmu. Nyní je však součástí týmu trenérů Luboše Jenáčka a Viktora Hlobila a neklade si malé cíle. „Rád bych si za Vsetín zahrál finále a vyhrál druhou ligu. Pak třeba i baráž o první ligu,“ neklade si malé cíle čerstvě dvaadvacetiletý obránce. Obránce nebo útočník? Zlínský odchovanec zvládá vše, ale na Vsetíně by měl plnit roli beka. „Šel jsem do Vsetína s tím, že budu útočník, ale na prvním tréninku mě trenéři dali do obrany a už jsem v ní zůstal. Je to pro mě lepší,“ vysvětluje svou herní všestrannost.

Marku, jak hodnotíte utkání s Opavou?
První třetina byla z naší strany špatná. Asi jsme ještě seděli v autobuse nebo nevím, co to mělo znamenat. V kabině jsme si tedy řekli, že takto by to dál nešlo. Od druhé dvacetiminutovky jsme myslím byli už lepším celkem. Šli jsme za vítězstvím a to se nakonec podařilo.

V přípravě v dresu VHK jste odehrál už čtvrtý zápas. Jak jste se svým působením spokojen?
Ve Vsetíně jsem zatím velmi spokojený. Je tady super parta kluků a vůbec všechno. Přímo co se týče mého výkonu v zápasech, tak s tím zatím moc spokojen nejsem, ale věřím, že půjdu nahoru.

V minulosti jste hrál útok, na Vsetíně nyní obranu, jak to s vámi je?
Až do dorostenecké kategorie jsem hrál ve Zlíně obranu. Poté mě poslali do útoku. Od minulého roku jsem to začal střídat. Do Vsetína jsem šel s tím, že budu útočník, ale na prvním tréninku mě trenéři dali do obrany, kde už jsem zůstal. Myslím si, že je to pro mě teď lepší být v obraně, když se rozšířilo obranné/útočné pásmo. Je tam pro nás větší prostor, takže se mi hraje dobře.

Jak se zrodilo vaše působení v celku VHK?
Minulou sezónu jsem hrál v Přerově. Po sezóně mi řekli, že semnou počítají i do nadcházející. Poslední den letní přípravy, mi ale volali, že místo mě dají přednost svým vlastním hráčům. Nějak jsem to začal řešit, ale hned druhý den mi volal pan Jenáček, jestli nechci zkusit hrát na Vsetíně. Neváhal jsem a ihned jsem nabídku vzal.

Přípravné zápasy 2014/2015

kolodatumdomácíhosté
přát. čt 7.8.  Vsetín  Přerov 2:1sn (0:0, 0:0, 1:1)
přát. čt 14.8.  Vsetín  Břeclav 4:3sn (3:0, 0:2, 0:1 )
přát. čt 21.8.  Vsetín  Opava 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
přát. út 26.8.  Opava  Vsetín 3:4sn (3:0, 0:1, 0:2 - 0:0)
přát. čt 28.8.  Polsko U20  Vsetín   (Poruba)
přát. út 2.9.  Poruba  Vsetín
přát. pá 5.9.  Přerov  Vsetín 18:00
přát. st 10.9.  Vsetín  Poruba 18:00

Kladete si nějaké osobní cíle se Vsetínem?
Rozhodně bych se chtěl dostat do finále a druhou ligu vyhrát. Následně potom třeba i kvalifikaci a nakouknout do první ligy.

Jako bývalý hráč Přerova, co nastupoval loni proti Vsetínu, jak vidíte vsetínský tým z perspektivy soupeře?
Když to srovnávám, tak proti Vsetínu jsem hrál hodně špatně, jelikož hraje dost agresivní hokej. V Přerově jsou spíše zkušenější hráči, na Vsetíně mladí, hodně nalétaní hráči.

Vám jako zatím také mladému hráči by to tedy mělo vyhovovat?
Ano, rozhodně. Tady mi to vyhovuje.

Byli pro vás noví spoluhráči nějakou neznámou nebo už jste je znal?
Úplně neznámou ne. Znal jsem už Martina Ambruze, Daniela Vaňka, Adama Mikšovského, ale i Jana Podešvu, se kterým jsem byl na výběrech, co jsme byli s hráči ročníku 1992. Jelikož jsem proti všem už vloni nastupoval, tak od vidění jsem znal při příchodu všechny kluky.

Se zapracováním do týmu byste tedy mít problém neměl?
Určitě ne. Kluci mě vzali dobře. Je tu dobrá parta, nemůžu si na nic stěžovat.