Přišel jsem se poprat o post jedničky, říká Michal Veselý

Ondřej Konvičný • 21.09.2013

Pravidlo o dvou ročnících 1993 v juniorském kádru, které se zrodilo po minulé sezóně a sebralo mnoha hráčům, kteří si postup do juniorské extraligy vybojovali, tuto soutěž zahrát, se týká také Tomáše Kohna, který byl jednou z hlavních opor juniorů v loňském ročníku. Valašský celek tak přivedl nového brankáře, Michala Veselého, který zatím nastupuje na pozici jedničky. Po zápase s brněnskou Kometou, ve kterém zelenožlutí vyválčili cenný bod, se Michal rozpovídal o přestupu, svých výkonech či o debaklu na olomouckém ledě.

Michal Veselý, devatenáctiletý gólman se kromě hokeje věnuje i hokejbalu. V loňské sezóně dokázal s týmem HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vyhrát extraligu staršího dorostu, mimo to chytal juniorskou ligu ve skupině střed za Vrchlabí. Před touto sezonou se však Michal rozhodl změnit prostředí. „Sledoval jsem vsetínské kluky, když hráli na jaře baráž a řekl sem si, že bych za ně chtěl hrát. Agent se ozval vsetínskému vedení, proběhly nějaké jednání a přestup byl hotový. Přišel jsem s tím, že se poperu o post jedničky.“

Michal v prvních zápasech vždy nastoupil jako první gólman. Dosavadní výsledky vsetínské juniorky jsou takové, že oba domácí zápasy dokázali zelenožlutí vyhrát v poměru 5:2, avšak z venkovních zápasů neodjíždí vsetínští borci s hlavou nahoře. „Šestka“ v Liberci, „osmička“ v Mladé Boleslavi a „devítka“ z Olomouce. Poslední výsledek z ledu brněnské Komety, prohra 3:2 na nájezdy, je však o poznání optimističtější a snad také příslib do budoucna. „Dostáváme moc gólů a za některé z nich můžeme my, gólmani. Ve svých výkonech vidím pořád rezervy.“

Zatím největší „výprask“ dostal nováček soutěže na olomouckém ledě, kde sice snížil ze stavu 3:0 na 3:2 a mířil za vyrovnáním, jenže poté přišla čtvrtá a pátá branka domácích a bylo po nadějích. „Nás položil ten gól na 5:2, který jsme dostali hned zkraje třetí třetiny. Jak znovu odskočili na rozdíl tří branek, bylo po zápase“, komentuje stručně vsetínská letní posila. V zápase proti brněnské Kometě se Valaši dostali do jednobrankového vedení, které si po první třetině odnesli do kabiny . Ve druhé části však modrobílí zásluhou Mrázkovy samostatné akce vyrovnali.

Další branka domácích, kterou otočili stav, padla velmi kuriózně. Adam Raška chtěl možná jen odevzdat puk a střídat, jeho lehké bekendové nahození na bránu však k překvapení všech skončilo až za zády Michala Veselého. „Předtím než ten hráč vystřelil, tak mi tam někdo projel. Já jsem vůbec neviděl, jak na mě ten kotouč nastřelil a už jsem ten puk nenašel.“ Vsetínští však dokázali zabojovat, pár minut před koncem zásluhou Roberta Neuwirtha vyrovnali a zajistili si tak první bodový zisk na hřištích soupeřů. „Já jsem dnes určitě spokojený, kluci hráli opravdu výborně, klobouk dolů před nimi. Ještě po tom včerejšku, že se dokázali vzchopit a uhrát dobrý výsledek. „Co nám po včerejšku říkal trenér? Nic dobrého to určitě nebylo, to raději nebudu ani říkat“, ukončuje s lehkým úsměvem nová jednička vsetínské juniorky, Michal Veselý.