Příprava pokračuje domácí prověrkou s Porubou

Jan Tajzler • 24.08.2015

Po více než týdenní odmlce si vsetínští hokejisté znovu vyzkouší ostré zápasové tempo. Valaši změří ve čtvrtek síly s celkem, kterému v loňském ročníků ukončili sezonu v semifinále. Jedná se o ostravskou Porubu, která se na novou sezonu připravuje se značně omlazeným kádrem. Vsetínští budou nadále zkoušet nové tváře v kádru. Utkání Vsetín - Poruba je na programu ve čtvrtek 27. srpna od 18:00, na utkání platí jednotné vstupné 30,-Kč a pokud se na Lapač nemůžete dostavit, pak budete mít k dispozici podrobný online přenos.

Vsetínský tým stihl doposud odehrát tři přípravná střetnutí. Valaši si hned v úvodu přípravy dokázali poradit s prvoligovým Šumperkem, když na ledě Draků efektivně využili své šance a zvítězili 5:1. Další střetnutí čekalo na zelenožluté ve Slezsku, zde je čekalo utkání proti Opavě, a i když Vsetín vedl už 2:0, nakonec se musel smířit s remízou po základní hrací době a domácí Slezan dokonal obrat v samostatných nájezdech. Zatím poslední přípravné utkání sehráli Jenáčkovi svěřenci na domácím ledě, k odvetě přicestovali Draci ze Šumperka a byl to tentokrát prvoligový tým, kdo dokázal se svými šancemi efektivně naložit. Vsetín se v závěru snažil utkání srovnat, ale na to už mu nezbyl čas, a tak první domácí utkání v nové sezoně skončilo pro Vsetín těsnou porážkou 3:4.

Pořiďte si permanentku na sezónu 2015/16

Letní období bývá téměř ve všech klubech stejné, trenéři zkouší nové hráče a vylaďují sestavu tak, aby byl vstup do nového soutěžního ročníků co nejlepší. Ve Vsetíně se zatím dočkali čtyř posil, do obrany se vrátil odchovanec Zbyněk Žabčík a po jednoleté anabázi v Novém Jičíně ohlásil návrat také Michal Žák. Do útoku pak vsetínští získali Petra Dvořáka a z Ústí nad Labem se na Lapač vrátil také Tomáš Vávra. O místa v sestavě se však odehrává tuhý boj, na zkoušku jsou ve Vsetíně David Jurík, Michal Hlaváč či obránce Jakub Řezáč, ten už má s druholigovým hokejem zkušenost z působení ve Valašském Meziříčí. Největší zkušenosti ze zkoušených hráčů má jednoznačně zlínský odchovanec Lukáš Finsterle, ten už v minulosti na Lapači působil a v dresu mateřského Zlína dokonce nakoukl do nejvyšší soutěže. V tomto týdnu budou mít zmiňování hráči další možnost dokázat trenérům, že si místo v zelenožlutém souboru zaslouží.

Vsetín v přípravě zatím sází na mladou obranu, do tří přípravných zápasů stále nezasáhli zkušené opory, jako jsou Radim Tesařík nebo Michal Nedbálek. V brance se zatím více objevoval Lukáš Plšek, dá se však očekávat, že pro domácí utkání se do zápasového režimu vrátí Petr Hromada.

HC RT TORAX PORUBA

Ostravská Poruba se během pauzy musela vyrovnat s řadou odchodu svých nejzkušenějších hráčů. Tou nejbolestivější ztrátou je bezesporu konec kariéry Luďka Krayzela, konec kariéry ohlásil také porubský patriot Marek Pavlačka a aby toho nebylo málo, do Karviné zamířil nestárnoucí Miroslav Javín, k nováčkovi do Kopřivnice zamířil Adam Čevenka a v Porubě už nadále nepočítají se službami Jakuba Hulvy. I tak by ostravský celek chtěl nadále hrát ve vyšších patrech tabulky. Tým trenéra Sršně se může spoléhat na mladé hráče, kteří už však stihli načerpat dostatek zkušeností, aby mohli Porubu táhnout za dalšími úspěchy. Při vzpomínce na jarní semifinále se vsetínským fanouškům určitě vybaví jméno Aleše Kilnara, jenž se střelecký prosazuje také v přípravných zápasech. Kapitánem týmu by měl být nově Jan Chaloupka a v obraně zůstává velezkušený Milan Ovšák, v brance zůstává Radek Tihlář. V Porubě mají navíc kam sáhnout, tamní juniorka patří v posledních letech k úspěšným celkům své soutěže a trenér Sršeň určitě mezi mladíky najde talenty, jež by mohli zapadnout do porubské sestavy.

Hokejisté Poruby měli ledovou plochu k dispozici prakticky od začátku letní přípravy, Ostravané tak mohli střídat tréninky na suchu s ledovou plochou. Ostrá příprava pro Porubu začala na domácím turnaji, O pohár RT TORAX se hokejisté Poruby postupně střetli s reprezentačními celky Polska U20, ten dokázali porazit 4:1. Proti junorům Slovenska se konala přestřelka, kterou východní soused zvládl a zvítězil 8:4. Městské derby s Vítkovicemi patřilo extraligovému soupeři, ten zvítězil 6:0. V rámci turnaje pak Poruba sehrála ještě jednou utkání s Polskem, ve kterém zvítězila domácí Poruba 8:1. První venkovní utkání pak svěřenci trenéra Sršně odehráli v Opavě a po základní hrací době zůstal výsledek nerozhodný 4:4. Zatím poslední přípravné utkání sehrála Poruba znovu na vlastním ledě, v Ostravě se představil ambiciózní celek z Frýdku-Místku, jenž stejně jako Vsetín pomýšlí na ty nejvyšší cíle. Svou sílu farma extraligového Třince demonstrovala vítězstvím 7:3.

Ve Vsetíně se hokejisté Poruby utkají se soupeřem, jenž jim ukončil loňskou sezonu, je jasné, že Poruba bude letos jiná a to mladší, přijďte se o její síle přesvědčit ve čtvrtek 27.srpna, utkání startuje v 18:00.

Předpokládané sestavy:

VHK Vsetín: Hromada – Žák, Hryciow, Báchor, Vrba, Žabčík, Řezáč, Štědrý – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Finsterle, Dvořák, Vávra – Vítek, Ondráček, Matula – Jurík, Daněk, Ambruz.

RT Torax Poruba: Tihlář – Ovšák, Vajda, Baca, Pobuta, Slavík, Peslar, Šindelář – Szajter, Seidler, Kilnar, Ballner, Chaloupka, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, Sysala, Gelnar, Stejskal.