Plšek: Chceme vyprodat Lapač

Jaroslav Svoboda • 24.03.2009

Šumperští fanoušci jej nesnáší, nenávidí. Ne že by jim někdy něco zlého provedl, i když na druhou stranu ano. Duch aktuálně vsetínského fantoma Lukáše Plška nad šumperským ledem stále přežívá. Gólman Valachů pochytal kromě jedné všechny šumperské střely a dovedl svůj tým k vítězství. "Já tu dostat smlouvu třeba na tři roky, tak jsem nejlepší brankář ligy," tvrdil po úvodním semifinále 2. ligy sympatický brankář Vsetína.

Plšek nepopíral, že šumperská hala je jedna z těch, kde se mu opravdu daří. A rozhovor se stočil i na okolnosti ohledně zápasu i účinkování Vsetína v play-off. Kromě něj jsme vyzpovídali trenéra Vsetína Viktora Hlobila, z domácí strany pak překousli smutek z prapodivné porážky Aleš Holík a kouč Jiří Režnar, kteří shrnuli celé utkání.

"Pokud nedáme několik šancí do prázdné branky, tak vyhrát prostě nemůžeme. Dnes to byl z naší strany festival zahozených šancí," vypíchl snad nejdůležitější bod prohry v prvním semifinále celé série Jiří Režnar, trenér Salithu Šumperk. "My jsme z Plška udělali reprezentačního gólmana. Během prvních dvou třetin jsme si měli vypracovat rozhodující náskok. To se bohužel nestalo," dodal se zklamáním v hlase šumperský kouč. Nicméně, série ještě nekončí. "No, dostali jsme v závěru nešťastný gól a je to prostě škoda a je nepříjemný, že jsme první krok doma nezvládli. Nicméně série je ještě dlouhá. Musíme se z prohry, z nešťastné prohry rychle otřepat a připravit se na středeční zápas ve Vsetíně," dodal Režnar.

Domácí zadák Aleš Holík v poslední třetině zle zatápěl a snažil se podnikat ofenzivní výpady směrem k Plškovi. Na tolik důležitý vítězný vstup do série to nakonec nestačilo. "Zklamání je obrovský. Je to neskutečný, v životě jsem tohle neviděl a doufám, že už se mi to nikdy nestane," hledal těžko svá slova Holík, jeden z nejpopulárnějších hokejistů hrajících za Draky. "Měli jsme prostě proměnit tu spoustu extra šancí co jsme měli," dodal.

"Tak nálada v kabině není určitě radostná, ale jsem přesvědčen, že jsme dobrý tým a že se zvedneme a ve středu to Vsetínu vrátíme a nakonec vyhrajeme 3:1 na zápasy," prozradil Holík a nastínil i cíle k druhému utkání v sérii. Jenže na Lapači čeká Draky peklo. "Nic to nemění na tom, že se tam těšíme a že jsem přesvědčen o tom, že tam vyhrajeme. A doufám, že nás tam přijedou podpořit šumperští fanoušci v takovém počtu, jako je u nich zvykem," zakončil poněkud smutné hodnocení Holík.

Ve žlutozeleném táboře panovala naprostá spokojenost. Vsetín udolal favorita série a také celé 2. ligy 2:1 a pozápasová kalorická bomba v podobě klobásky hráčům nejspíš chutnala. Nebylo však náročné hledat cestu k hvězdě zápasu, Lukáši Plškovi. Valaši dva dny po náročném duelu v Hodoníně zvítězili v Šumperku, ovšem na některých hokejistech nebyla únava prakticky znát. "Jestli máme nějaký akumulátor? My si to play-off užíváme. A kde bereme síly? Já ani nevím, kde je berem. Erik Hrňa a Martin Podešva mají natrénováno z Třince, hodně kluků navíc dost trénovalo v létě. No a hlavně vyhrává se, to je hodně důležitá věc," prozradil úvodem Plšek.

"Utkání rozhodla asi nemohoucnost domácích, střel měli dost, ale vesměs mě to trefovalo. Příští zápas to nemusí zase vyjít. Ale rozhodně jsme rádi, chtěli jsme jeden zápas v Šumperku vyhrát a to se nám podařilo. Teď chceme dvakrát vyprodat Lapač a hlavně uvidíme, co se bude dít dál," zůstává skromným vsetínský fantom, který v Šumperku přivádí fanoušky již několik let k naprostému šílenství. "Já nevím proč, ale mně se tu daří prostě. Já kdybych tu snad podepsal smlouvu na tři roky, tak bych byl snad nejlepší gólman ligy," směje se Plšek a ihned dodává: "Zveličuji to, ale mám pár zimáků, kde se mi daří a tady Šumperk je jeden z nich. A proč tady? Asi náhoda, začalo to někdy před čtyřmi lety s ValMezem a furt to trvá a jsem za to rád."

Do Šumperka zavítala početná skupinka vsetínských příznivců. Jak vlastně Plšek vnímá podporu. "My už to hrajeme hlavně kvůli nim. My máme v play-off splněno, snažíme si užívat každý zápas a teď už to opravdu hrajeme jen kvůli nim." Vsetín postoupil do semifinále přes Hodonín, v rozhodujícím utkání, v rozhodující vteřině lapil Plšek nájezd soupeře. Jak vlastně prožíval onen okamžik a také svůj radostný výskok alá "placák"? "Já jsem měl slzy v očích. Po prvním zápase, když nás Hodonín přejel jak zamrzlej rybník, tak jsme si vůbec nevěřili. No a pak jsme dvakrát dokázali otočit zápas a říkal jsem si, že v nájezdech už to přece nemůžeme pustit. A vyšlo to," rozplýval se šťastný Plšek.

Kouč hostů Viktor Hlobil radost vůbec neskrýval. Užíval si velké vítězství. "Podařilo se nám tu vyhrát. Vedli jsme sice dlouho 1:0, ale soupeř měl šance a Lukáš (Plšek, pozn. redakce) nás zachránil. A pak ten šťastnej gól, to se prostě jen tak nevidí," dokončil s radostným smíchem Hlobil. A co vůbec napadlo vsetínského kouče v poslední vteřině? "Já se podíval, že když Pepa Štraub napřáhl, tak na časomíře svítilo 59:57. Pak mi někdo vlezl do výhledu a vůbec nevím, jen že se hráči začali radovat a já zjišťoval, co je. Prostě neskutečný...," dodal stále ještě nevěřícně Viktor Hlobil.