Osmáci porazili Ústí a jsou v semifinále!

Václav Trávníček • 29.03.2010

Skvělého výsledku dosáhli v pondělí osmáci Valašského hokejového klubu na Mistrovství republiky. K postupu do semifinále jim stačilo v dopoledním zápase porazit soupeře z Ústí nad Labem za dva body. Po bojovném výkonu si však svěřenci trenérů Forcha a Vašíčka připsali vítězství 4:3 v základní hrací době, když vítěznou branku Vsetínských vstřelil Adam Hořanský. Celku Ústí tak nepomohl ani hattrick z hole střelce Ondřeje Kopty. Jméno semifinálového soupeře se vsetínští osmáci dozvědí v pondělí večer.

Do zápasu s Ústím nastoupil vsetínský tým v pozměněné sestavě, když Helešice a Forcha nahradili Skýpala a Kuchařík, čímž doplnili hráče ročníku narození 1995 na maximální počet pěti. Utkání začalo zostra, když se hned v první minutě na obou stranách dostaly úvodní pětky do velkých šancí. Vsetín začal přebírat otěže vývoje utkání, ale přibrzdilo jej několik vyloučení. Ústí přesto zahrozilo nejen z nabídnutých přesilovek, ale i z brejků, když nejnebezpečnějším hráčem v této disciplíně byl bezesporu urostlý Kopta. Vsetínským se podařilo ubránit i oslabení 3 na 5 a tak po první třetině svítil na časomíře stav 0:0.

Do druhé třetiny nastoupili Valaši parádně: poté, co přečkali konec oslabení, přihrál Vašíček přes brankoviště volnému Hořanskému, jenž se nemýlil. O pět minut později tentýž hráč vyzkoušel tvrdou střelou od modré brankáře Ústí, ten ale jeho pokus vytěsnil. Tolikrát opakované nedáš - dostaneš platilo i tentokrát. Dušek z protiútoku vysunul do brejku Koptu a jeho zásluhou bylo srovnáno. Na druhé straně slavila úspěch opět silná vsetínská disciplína - hra v bezprostřední blízkosti branky. Žabčíkovi sice nezbyl čas na střelu, ale dokázal přihrát Grygarovi, který pod brankářem posunul kotouč zcela volnému Kuchaříkovi u pravé tyčky.

Když se v půli třetí třetiny v brejku nemýlil Děrkas a poslal kotouč mezi betony bezmocného gólmana Ústí, zdálo se, že je o výsledku utkání rozhodnuto. Pak ovšem dovršil své galapředstavení ústecký Kopta, jenž v rozmezí tří minut snížil po přihrávce Řídele, aby po chybě ve vsetínském obranném pásmu velice pohodlně srovnal a dovršil svůj hattrick. Poslední slovo ale měli opět žlutozelení - Abdul posunul kotouč 25 vteřin před koncem třetí třetiny z rohu kluziště přes brankoviště zcela osamocenému Hořanskému, který rozhodl gólem do odkryté ústecké svatyně. Valaši tak postupují do semifinále Mistrovství a jméno semifinálového soupeře se dozví v pondělí večer. Bude jím jeden z dvojice Kometa, Sparta.

VHK Vsetín – HK Slovan Ústečtí Lvi 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky VHK: 16. Hořanský (Vašíček), 22. Kuchařík (Grygar), 38. Děrkas, 45. Hořanský

Předchozí články o mistrovství:

Osmáci hrají o semifinále, stačí jim dva body (29.3.2010)

Osmáci mají za sebou první utkání turnaje, na penalty porazili Letňany (28.3.2010)

Trenér Forch o Mistrovství republiky: Chtěli bychom hrát o posty nejvyšší (26.3.2010)

Mistrovství republiky pro ročník 95/96 potřetí v řadě! (20.3.2010)