Nemáme na výběr, musíme bojovat za každý bod, říká Marek Sýs

Michal Kubáň • 04.10.2008

V s e t í n - Úvodní branka sobotního juniorského zápasu byla zároveň premiérová v letošní sezóně pro Marka Sýse. Juniorka ani ve druhém zápase nevyhrála a momentálně svěřenci trenéra Halouzky zažívají mizernou sérii. Jeden z hlavních neduhů tkví v mizerné produktivitě. „Máme velkou smůlu. Těžko říci, čím to je. Sami nad tím bádáme a musíme to vyřešit. Chce to více střílet a věřit tomu, že to tam spadne,“ tvrdí šikovný útočník vsetínské juniorky.

Marku, jak bys zhodnotil dnešní výkon?
Dneska to byl určitě lepší výkon než včera. Měli jsme více šancí, které vyplývaly z naší hry. Bohužel neumíme ty šance proměnit. Máme špatnou koncovku, což bych viděl jako klíčový moment. Až na ty branky můžeme být s hrou spokojeni.

V poslední minutě první třetiny jste dostali dvě branky? Co se na tom ledě událo? Co jste si pak řekli v kabině?
Náš obránce špatně vyhodil puk, soupeř šel hned do přečíslení, ze kterého Pardubice skórovaly. Poté tam šla naše třetí pětka dostali jsem branku do šatny, která je vždycky nepříjemná. Těžko říci. Atmosféra v kabině byla hodně skleslá, ale řekli jsme si že s tím zkusíme něco udělat. Podařilo se nám vstřelit góly, ale bohužel jsme to nedotáhli do vítězného konce.

Mohl bys popsat první branku?
Vyjížděl jsem z rohu, viděl jsem, že obránce bude střílet, tak jsem se snažil natlačit před branku. Gólman to vyrazil před sebe a když to spadl na zem, tak jsem do toho bouchl a prostě to tam spadlo.

Ve druhé části jste hráli přesilovku pět na tři, kterou jste neproměnili. Ve třetí třetině jste hráli pětiminutovou přesilovku pět na čtyři. Co chybělo ke gólu?
Na tréninku pracujeme hodně na přesilovkách. Nepadá to tam. Je to jedno s druhým. Dneska jsme měli prostě smůlu na přesilovky. Snad to vyjde příště.

Trenér Halouzka říkal, že hlavním problém týmu je nízká produktivita. Čím to, je že nedáváte tolik branek?
Nevím. Máme velkou smůlu. Těžko říci, čím to je. Sami nad tím bádáme a musíme to vyřešit. Prostě musíme více střílet a věřit tomu, že to tam spadne.

Jak bys charakterizoval svůj styl hokeje? Snažíš se spíše bourat soupeře u mantinelu nebo tvořit hru?
Hodně se snažím pomáhat klukům dozadu, když to jde. Spíše taktizovat, kanadský styl hokej nebylo nikdy moje krédo. Ale někdy se člověk neudrží a musí hrát trošku do těla. Hlavně se teda snažím hrát spíše hlavou.

Nyní hraješ v juniorce. Počítá s tebou trenér Hlobil i do A-týmu? Nastoupil si již za seniory?
Ano, nastoupil jsem za seniory, ale nehrál jsem. Zatím jsem seděl.

Co v neděli? Budeš hrát za áčko?
Pravděpodobně ne.

Příští týden pokračuje seniorská extraliga. Juniorka přitom zažívá černou sérii. Budete teďka nějak taktizovat?
Především musíme nastoupit do každého zápasu nastoupit s tím, že musíme získat co nejvíce bodů. Snažit se vyhrát. Uvidíme, co přinesou další zápasy. Jsme teď v takové pozici, kdy potřebujeme co nejvíce bodů, abychom se mohli posunout v tabulce trošku výše. Já věřím že to klapne.