Letní příprava začala, s A-týmem trénuje dvacítka hráčů

Václav Trávníček • 06.05.2013

Volno skončilo, začala zabíračka. Vsetínští hokejisté minulý týden odstartovali suchou část letní přípravy na novou sezonu. Protože se dosavadní lodivod Viktor Hlobil přesune na pozici asistenta a klub zatím nepředstavil nového hlavního kouče, připravují se hráči pod vedením klubového šéftrenéra Luboše Jenáčka. „Jednání s kandidáty na pozici hlavního trenéra probíhala delší dobu. Varianta, se kterou se počítalo, byla už ve fázi před podpisem. Jenže na poslední chvíli jsme se nedohodli, takže hledáme dál,“ uvedl Jenáček.

Viktor Hlobil, kterému po uplynulé sezoně vypršela smlouva, zůstává nadále součástí klubu. Stejně jako loni, i letos bude působit u staršího dorostu a u A-týmu zastane pozici asistenta. Nového hlavního kouče chce VHK představit v průběhu léta. „Klub v nové sezoně už potřebuje úspěch, takže se rozhodl k určitým změnám, mezi které patří i přeskupení pozic na trenérské lavičce,“ poznamenal Jenáček.

Fakt, že těsně před startem letní přípravy sešlo z předpokládané dohody s novým koučem, podle něj komplikace neznamená. „Záštitu nad suchou přípravou A-týmu jsem převzal já. Nový hlavní kouč si pak bude skládat tým k obrazu svému. Chceme však, aby ctil určitou naši filosofii. Našim cílem je, aby jednotlivé týmy od dorostu po muže měly jednotné směřování,“ řekl Jenáček, podle kterého bude nový kouč znám nejpozději do nástupu mužstva na led.

Suchá příprava, která odstartovala minulý týden, bude standardně probíhat od pondělí do pátku. V jejím rámci čeká vsetínské hokejisty každoroční „klasika“ - tedy trénování odrazové síly, síly nohou nebo výběhy na kopec Žamboška. „K tréninku budeme využívat prostory kolem zimního stadionu, tartanový povrch u areálu bývalé Zbrojovky nebo tělocvičnu,“ přiblížil Jenáček, jenž má momentálně k dispozici asi dvacítku hráčů. „K loňskému týmu se přidali hráči ročníku 1993, kteří přišli z juniorů. Nějakých sedm osm z nich má velkou šanci se u nás prosadit,“ těšilo jej.

Kromě mladíků by klub rád do řad A-týmu přivedl několik zkušenějších hráčů, typově vhodných pro vyřazovací boje. „V loňském play-off se ukázalo, že nám takoví hráči prostě chybí. I když situace na hráčském trhu není úplně jednoduchá, snažíme se, abychom do týmu určitou zkušenost přivedli,“ zakončil Jenáček, jehož svěřence nyní čeká devět týdnů suché přípravy. Na led se Valaši vydají na přelomu července a srpna.