Jsem rád za každou šanci, říká Juraj Jurík

Michal Veselý • 18.12.2008

O r l o v á – Hodně rušné utkání bylo k vidění ve středu na orlovském zimním stadionu. Kvalitní druholigový zápas nepostrádal náboj a emoce na ledě i v hledišti tryskaly měrou vrchovatou. Domácí Orlová byla první třetinou lepším týmem a po zásluze se dostala do dvougólového vedení. Od druhé části převzal iniciativu Vsetín a v závěrečné části už převzal otěže zápasu úplně. Výborný Šafránek v brance domácích a neuvěřitelně slabý rozhodčí Jeřábek však byli proti vyrovnání. Vsetínští tak zaslouží pochvalu, alespoň za bojovnost a za nervy, které udrželi na uzdě. Po zápase se s námi podělil o své dojmy Juraj Jurík, kapitán juniorky a člen prvního útoku VHK.

Hokejisté VHK mohli opravdu litovat ztracených bodů, na orlovském ledě byli třetímu týmu tabulky vyrovnaným soupeřem. „Rozhodla první třetina, která se zaspala, to je jednoznačné. Můžeme být na rozhodčího jakkoliv naštvaní, ale oni měli těch vyložených šancí víc. My jsme sice od druhé třetiny soupeře hodně tlačili, ale neměli jsme takové gólovky. Plšek to tam několikrát honil na brankové čáře. Rozhodující bylo, že jsme v posledních pěti minutách první části dostali ty dvě branky. Šlo to uhrát bez gólu, soupeř byl hratelný. Jenomže byl hladovější po vítězství,“ říká o nešťastném zápase Juraj Jurík.

Nebyli Valaši uspokojení po sedmizápasové vítězné šňůře? Podle mladého vůdce juniorky ne. „Uspokojení jsme nebyli. Ale orlovští hráli doma. Když jsme šli do tlaku, tak jim rozhodčí trošku pomohl. Upokojení tam nebylo, spíš hrála roli ta první třetina. Zápas by se pak určitě odehrával jinak. Soupeř byl opravdu hratelný, hodně nebezpečný do útoku, ale vzadu mu to hořelo,“ hodnotí soupeře křídelník Jurík a vzápětí dodává: „Úspěšná série musela jednou skončit. Myslím, že v neděli budou zase body, tým se zvedl. Sleduji to od začátku sezóny a výkony jdou opravdu nahoru, můžeme jít klidně na čelo tabulky.“

Jaká vedla cesta do prvního útoku pro kapitána vsetínské juniorky? „Vašek Klabačka je nemocný a Pavla Marka nepustili z práce. Trenér mi zavolal. Já byl sice celý minulý týden nemocný, ale už jsem se cítil v pohodě. Byl jsem rád za šanci. Hrál jsem ve zlínské formaci s Dájou Gergelou a Vaňousem. Zlínští hráči teď dotují Vsetín,“ směje se muž se 40 na dresu. Vyrovnání na 3:3 v Orlové viselo několikrát na vlásku, hlavně v závěrečné části se za ním žlutozelení hodně tlačili. „My jsme Orlovou tlačili třetí třetinu. Tam měl padnout gól. Myslím, že bod nebo dva jsme mohli odvézt,“ lituje ztracených bodů člen první formace.

Na závěr rozhovu Jurík nezapomněl pochválit šestého vsetínského hráče – vynikající fanoušky. Na orlovský led přijelo Vsetín podpořit více než 80 příznivců. „Kdyby tady nebyli ti lidi, tak to tady musí skončit. Ti lidi to je bomba, pro ně se to musí hrát. Takové oddané fanoušky, to jsem ještě nezažil, nikde to fakt asi není. Musel bych asi sáhnout až do Pardubic. Lidi jsou tady do hokeje nadšení, je to na Vsetíně jediný sport. Týmu se pak lépe hraje. Je to super," pochvaluje si Jurík.