Jiří Hašek trenérům neradil

Václav Trávníček, Martin Veber • 01.02.2004

V s e t í n – Jiří Hašek obešel v letošní sezoně tři hokejové kluby. Na podzim odešel z Třince do Vsetína, kde se dostal do střelecké formy. Z Valašska pak putoval na pětadvacet zápasů do Liberce, odkud jej povolal mateřský klub zpět. Stalo se tak těsně před přestupovou uzávěrkou a tak Hašek ve svém letošním prvním startu za Třinec nastoupil právě proti Vsetínu.

Že bude hrát po čase opět za svůj mateřský klub, se Hašek dozvěděl včera před půlnocí. „Než jsem se v Liberci sbalil, byly dvě hodiny ráno. Pak jsem asi tři hodiny spal a zbytek rána strávil v autě při jízdě do Třince. Proto nebyl můj výkon takový, jaký by měl být,“ okomentoval přestup sám hráč a zároven vysvětlil, proč místy působil na ledě malátně. „Po druhé třetině jsem se nechal raději vystřídat, protože jsem se už na ledě vyvracel. Také mi příliš v poledne nesedl oběd…“

Z Liberce putoval Hašek domů po sérii pětadvaceti zápasů. „S dvaceti z nich jsem spokojen, zbylých pět se mi moc nepovedlo,“ přiznává. Dnes už ale patří mezi členy základní třinecké sestavy. Kvůli dlouhé ranní cestě ze Severních Čech však nestačil s trenéry rozebrat vsetínskou taktiku. „Na to jsem opravdu neměl myšlenky,“ řekl s úsměvem. Taktiku svého mužstva však znal, aniž by se účastnil válečné porady. „Hrát dozadu a čekat na chyby soupeře, případně na přesilové hry,“ shrnul hru Třince Hašek.

V první třetině utrpěl na první pohled nepříjemnou ránu od vlastního spoluhráče. „Neviděl, že po mně jde vsetínský obránce a tak do mě nechtěně narazil,“ vysvětlil Jiří Hašek a mávl rukou na znamení, že se o nic vážného nejednalo. „Takový je hokej.“ Na dotaz, v jakém dresu se na Lapači ukáže příště, nevážně odpovídá, že v třineckém. „Přestupní termín byl přece včera..."