Ještě to z mé strany není optimální, říká Petr Štindl

Filip Bazala • 05.09.2012

Vsetín po výhře v Považské Bystrici nastoupil v užší sestavě k zápase proti Novému Jičínu, kde ve třetí třetině dokázal zvrátit téměř jistou prohru a vybojovat remízu 5:5. Do zápasů zasáhl i Petr Štindl, který je vsetínským odchovancem. Sám hráč se svými výkony zatím není úplně spokojen. „Ještě to z mojí strany není optimální,“ říká. V pátek na domácím ledě proti Valašskému Meziříčí, tak bude chtít ukázat svou plnou sílu. Zápas začíná v 18:00 a půjde už o šesté z devíti přípravných utkání Vsetína. Přijďte podpořit vsetínské hokejisty v přípravě na novou sezónu.

Dvaadvacetiletý obránce a odchovanec vsetínského hokeje se po letech vrátil do vsetínského dresu. Lapač opustil v sezóně 2008-2009, kdy se stěhoval do brněnské Komety. Před loňskou sezónou nastoupil do slovenské extraligy za tým Dukly Trenčín, kde odehrál celou sezónu. „Jsem odchovanec Vsetína, bydlím na Vsetíně, a když jsem neměl, kde bych trénoval, tak jsem požádal na Vsetíně,“ vysvětluje své objevení se na Valašsku Petr Štindl.

„V závěru loňské sezóny jsem byl zraněný, měl jsem utržené rameno a po sezóně na mě v Trenčíně neuplatnili opci, takže jsem se poslední měsíce dával nějakým způsobem dohromady,“ vysvětluje dále mladý vsetínský bek. Petr Štindl je rád, že se může se Vsetínem připravovat, ale jako mladý ambiciózní hráč by chtěl své schopnosti uplatnit i ve vyšší soutěži. „Čekám na nějakou zajímavou nabídku, kterou bych mohl využít, ale zatím jsem tady na Vsetíně. Uvidíme, jak to vše dopadne, ale nezavírám oči před možností hrát za Vsetín,“ sděluje hráč v přípravě nosící číslo 36.

Viktor Hlobil o Petru Štindlovi:

„Petr samozřejmě druhou ligu dlouho nehrál, ale v zápase s Novým Jičínem od druhé třetiny perfektní hra, výborný v defenzivě, bruslí mu to, má dobrou střelu a myslím, že pro nás by to byl výborný bek.“

Petr Štindl odehrál v přípravě za Vsetín druhé utkání, ale jak sám říká: „Ještě to z mojí strany není optimální. Je to jiný hokej, na který zatím nejsem zvyklý, ale na tom zapracuji,“ slibuje vsetínský odchovanec. Podobně, jako ostatní hráči si i Petr Štindl pochvaluje atmosféru v týmu, která poslední sezónu je dle slov hráčů perfektní a i to se podepisuje na výkonech, jako například právě v zápase s Novým Jičínem, kdy zelenožlutí z téměř jisté prohry 4:1 ještě urvali remízu 5:5. „Parta je tady výborná, ale co já pamatuji, tak tady byla skvělá vždy,“ potvrzuje Petr Štindl.

Viktor Hlobil: Pokud Štindl a Vrba zůstanou, budeme mít vystaráno

Trenére, do zápasu s Novým Jičínem jste nastoupili v trochu užší sestavě, než bývá zvykem. Dostal někdo volno?
Ondra Hruška má poraněnou ruku a navíc dělá zkoušku ve středu, takže požádal o volno. Dan Vaněk je pracovně úterý-středa pryč a René Kajaba ve středu maturuje, takže také žádal o volno. Myslím, že kluci zápas s Jičínem zvládli i přes naše problémy s centrama, navíc se zranil Rosenberg, za kterého nastoupil ve středu Korčák, kde on nehrává, ale zvládl to parádně. Co se týče Juraje Tichého, tak jsme domluveni na středeční trénink a jestli bude hrát v pátek, se teprve uvidí podle toho, jak na tom bude, ale byl bych rád, kdyby hrál. (Juraj Tichý nedohrál zápas s Toruní poté, co inkasoval úder do kolene – pozn. redakce).

Přijdou na zkoušku během přípravy ještě nějací hráči?
Snažíme se sehnat nějakou náhradu za Hešáka s Spitzera, ale nedaří se nám to, protože těch kvalitních beků je v okolí málo. Oslovili jsme některé, ale zatím to bohužel nevypadá. Uvidíme, jak to dopadne s Peťou Štindlem a Lukášem Vrbou, který s námi trénuje a měl by v pátek nastoupit. Kdyby to dopadlo, že Štindl i Vrba zůstanou, měli bychom vystaráno.

Přípravné zápasy A-týmu před novou sezónou:

21.8. Vsetín – Nový Jičín 7:3
23.8. Vsetín – Toruň 1:3 (Polsko, extraliga)
24.8. Valašské Meziříčí – Vsetín 6:2
31.8. Považská Bystrica (Slovensko, 1.liga) – Vsetín 2:5