Je to fantazie, neskrýval nadšení po zápase v Šumperku útočník Vaněk

Václav Trávníček • 23.03.2009

V play off rozhodují maličkosti. Přesvědčili se o tom hráči Vsetína, kteří v pondělí večer vydolovali na ledě Šumperka vítězství 2:1. Valaši dlouho drželi jednobrankový náskok, ale když jej před koncem ztratili, začínalo se od znova. V čase 59:59 však do té doby vynikající brankář Maláč pustil Štraubovu střelu přes celé kluziště a zelenožlutí mohli slavit. „Kdyby zůstal na místě, pravděpodobně by ten puk chytil,“ říkal po zápase nadšený forvard Daniel Vaněk

Vsetínští si tak připsali cenné vítězství, které je před středeční odvetou posadilo na vlnu euforie. A hlavně jim ukázalo, že vyhrát se dá i na dvě vstřelené branky. „Teď můžeme být na koni a pomýšlet na vyšší mety,“ rozplýval se křídelník prvního útoku.

Dane, v pondělí jste překvapili Šumperk prvním gólem. Nakolik vám přesný zásah Klabačky pomohl?
Před zápasem jsme si říkali, že pojedeme do Šumperka bránit. Zabetonovali jsme střední pásmo a spoléhali na to, že brankář Plšek naše případné chyby zachrání. Ustáli jsme počáteční tlak domácích a pak z přesilovky dali gól. Šumperk najednou nevěděl, co se děje. Jejich hráči byli překvapení, chtělo něco hrát, ale chodili jenom do plných. My hráli takticky, bránili jsme a vyhazovali puky. Draci už pomalu nevěděli, co hrát.

Většina letošních utkáních Vsetína stála a padala na výkonech brankáře Plška. Tentokrát vás ale podržel opravdu výrazně, souhlasíš?
Lukáš Plšek měl snad šedesát zákroků. Byly to tutovky, ale polapal všechno. Strašně nás držel, bez něj bychom nemohli pomýšlet na vítězství.

Utkání vlastně bylo tak trochu soubojem brankářů Maláč – Plšek, že?
Určitě. Hráli jsme na brejky a pár se nám jich povedlo, byly velice nadějné. Maláč je všechny pochytal, i naše situace dva na jednoho. Já měl taky šanci, kdy jsem se na něj řítil sám, ale byl jsem zfaulovaný. V závěru utkání sice pustil gól, který asi mohl chystat, ale domácí se na něj nemůžou vymlouvat. Držel je celé utkání.

Až právě na rozhodující branku, která padla přes celé kluziště.
Pepa Štraub získal v naší třetině puk. Rozjel se, ale bylo pět vteřin do konce a on nevěděl, co s ním. Na světelné tabuli viděl, že se blíží konec, tak do toho prostě plácnul. Ten puk se hodně třepal. Maláč si do toho vyjel. Kdyby zůstal na místě, pravděpodobně by ten puk chytil, ale tím, že se posunul dopředu, udělal chybu. Propadlo mu to mezi betony.

Jak se teď, pár desítek minut po zápase, cítíte?
Je to fantazie. Mohli jsme jenom překvapit. Věděli jsme, že favoritem je jednoznačně Šumperk a my je první semifinálovou výhrou určitě zarazili. Potěšilo nás, že ze Vsetína zase přijelo strašně moc fanoušků, kteří nás podporovali. Snad jsme jim to vítězstvím vrátili.

Co očekáváš od středeční odvety na Lapači?
Bude vyprodáno, ne?

No, bylo by to hezké…
Doufám, že přijde plný dům. Myslím, že budeme hrát podobným stylem jako v Šumperku. Možná nebudeme tolik bránit. Ale teď můžeme být na koni a pomýšlet na vyšší mety.