Jakub Pořický: Šance na postup nejsou malé

Petr Vychopeň • 02.03.2007

V s e t í n - Po středečním neúspěšném utkání vsetínských dorostenců s Kladnem byl Jakub Pořický prvním vsetínským hráčem, který dokázal po téměř 69 minutách prolomit kouzlo kladenského gólmana Pucholta. Ten vychytal první vzájemné utkání s čistým kontem a Kladno tak zvítězilo 4:0, avšak v páteční odvetě už střelu patnáctiletého vsetínského útočníka neustál, a „Pořa“ tak svým gólem nastartoval výhru Valachů v poměru 4:1. Jak prožívá toto období vyřazovacích bojů sám mladičký tahoun dorostenců? Na tuhle a mnohé další otázky nám odpovídal forvard vsetínského dorostu.

Dneska jste vyhráli a ty jsi byl prvním, kdo Pucholta v brance Rabatu překonal, co na to říkáš ?
Rozhodně to byl náboj, který jsme potřebovali a snad jsem tím vyhecoval celý tým k lepšímu výkonu.

Můžeš svými slovy popsat, jak jsi viděl svůj vstřelený gól?
V přesilové hře jsem dostal puk za branku, kterou jsem potom objel a všiml jsem si, že golman uvolnil horní část branky. Potom už jsem zkusil jenom vystřelit a nakonec to tam padlo.

Jaká panovala po zápase atmosféra v kabině?
Atmosféra byla výborná a všichni kluci měli radost. Dnešní vítězství nás ale nesmí uspat, jelikož zítra máme další důležitý zápas. Musíme se na to soustředit, protože jde o postup.

S čím přesně jdete do zítřejšího zápasu?
Utkání začíná stavem 0:0, tudíž celý tým musí nastoupit od první minuty se 100% nasazením. Fyzicky i psychicky se na to musíme připravit a věřím i v to, že nám diváci pomůžou udělat dobrou kulisu a my zápas dotáhneme do vítězného konce.

Jak odhaduješ šanci na postup?
Stav série je 1:1 a vyhrát můžeme jak my, tak i Kladno. Dnešní výhra nás posílila natolik, že v domácím prostředí s našimi diváky snad Kladno zdoláme i podruhé. Pokud napodobíme dnešní výkon, šance nejsou vůbec malé.

Klíčem k úspěchu byly zákroky Petra Hromady. Souhlasíš?
Určitě. „Hrouda“ je ve vynikající formě a doufám, že mu jeho zákroky vydrží do dalších zápasů. Je pravda, že právě on je naší klíčovou postavou.

Co se podle tebe změnilo od utkání na Kladně? Jednou prohrajete o čtyři branky a podruhé o tři vyhrajete, čím to?
Na Kladně se nám vyloženě nezadařilo. Nevím, jestli to bylo únavou z dlouhé cesty, nebo naší neschopností, ale nedařilo se nám dát do hry naši herní pohodu. Na Lapači jsme si na soupeře věřili a taky nám pomohlo to, že nás po prvním střetnutí hosté možná trošku podcenili. Za výhru 4:1 může taky štěstí, které nám opravdu přálo.

V čem si myslíš, že je největší síla tvého týmu a na co spoléháš ?
Myslím, že největší síla našeho kádru spočívá v dravosti a bojovnosti všech kluků. Snad budu mluvit za všechny, když řeknu, že nevzdáváme nic bez boje a proti nikomu nejdeme se sklopenou hlavou.

Kdyby jste se přes Rabat dostali do dalších bojů, koho by jsi nechtěl potkat a na koho by ses naopak těšil?
Říct, který tým by pro nás byl slabší, nebo silnější opravdu nejde, protože všichni, co jsou v play-off jsou na tom hodně podobně. Asi záleží na aktuální fyzické a psychické pohodě.