Hokejisté Vsetína a Zlína si v exhibici připomenou památné finále extraligy

Klub • 06.10.2014

Vsetínský hokej si v této sezoně připomíná výročí dvaceti let od zisku prvního extraligového titulu. Fanoušci se mají na co těšit, Valašský hokejový klub totiž k této příležitosti připravuje exhibiční utkání mezi tehdejšími finalisty a to v původních sestavách. V neděli 9. listopadu tak na led Lapače znovu vyjedou památné celky HC Dadák Vsetín a AC ZPS Zlín! Předprodej vstupenek bude probíhat od 1.11. na zimním stadionu, kdy bude zahájen při domácím utkání 2.ligy s Porubou. O dalším harmonogramu předprodeje bude VHK informovat.

Pamětníci si jistě vzpomenou, že vsetínští hokejisté ve své první extraligové sezoně 1994/95 udivili celou hokejovou veřejnost historickým zápisem, kdy se jako první nováček nejvyšší soutěže stali jejím vítězem. Tento husarský kousek se doposud nikomu dalšímu nepodařilo zopakovat. Vše bylo navíc umocněno nečekaným valašským finále, ve kterém se Vsetínu postavil regionální rival ze Zlína.

U příležitosti dvacetiletého výročí této historické události proběhne v neděli 9. listopadu od 16 hodin exhibiční utkání mezi tehdejšími finalisty HC Dadák Vsetín a AC ZPS Zlín. „Vsetínský klub na organizaci exhibice pracuje již od letních měsíců. Byli osloveni všichni hráči a účastnici finálových utkání a dnes můžeme konstatovat, že téměř všichni přislíbili svoji účast,“ uvedl jednatel VHK Daniel Tobola.

Jména jako Vlach, Čechmánek, Jaškin, Stantien nebo Stavjaňa na straně Vsetína a Okál, Štraub, Hrazdíra, Čajánek či Tesařík na straně Zlína jsou zárukou neopakovatelného zážitku pro všechny, kteří si tuto akci nenechají ujít. Hráči nastoupí nejen v původních sestavách včetně trenérů, ale také v replikách tehdejších dresů.

S exhibicí na ledě bude spojen doprovodný program jak na ladě tak mimo něj. Proběhne autogramiáda hráčů a realizačních týmů exhibice. Fanshop nabídne speciální edici suvenýrů spojených právě s tímto výročím. „Všechny příznivce, pamětníky a současné fanoušky vsetínského a zlínského hokeje bych tímto rád pozval,“ řekl Tobola.

Předprodej vstupenek bude probíhat od 1.11. na zimním stadionu, kdy bude zahájen při domácím utkání 2.ligy s Porubou. O dalším harmonogramu předprodeje bude VHK informovat na svých webových stránkách.