František Zúbek: Nyní je čas naladit formu na play-off

Kristýna Guricová • 09.02.2013

Utkání začal netradičně až ve třetí formaci, v závěrečném dějství se ale vrátil na svůj tradiční post - na křídle Vaňkova útoku. Patřil k nejaktivnějším hráčům VHK. Nejčastěji zaměstnával pozornost prostějovského brankáře, připsal si asistenci u první domácí branky a vstřelil vítězný gól. Řeč je samozřejmě o Františku Zúbkovi. Vsetínskému kanonýrovi se podařilo zlomit střelecké trápení, které jej poslední dobou provázelo. „Jsem moc rád, že to dnes konečně padlo,“ prohlásil mimo jiné v pozápasovém rozhovoru populární útočník.

Dnes jsi nastoupil do utkání ve třetí formaci. Byla to pro tebe velká změna?
Ani ne. Stačí třetina, dvě nebo dva, tři tréninky na sehrání a člověk si zvykne. Mário a Poděs jsou navíc oba šikovní mladí kluci. Jsou rychlí, létají po ledě a dokážou dobře podržet puk, takže spolupráce je s nimi dobrá. Chvíli jsme si zvykali, ale myslím, že celkově to bylo dobré.

Po dnešním zápase máte definitivně jisté play-off, ulevilo se vám?
Určitě ano. Měli jsme to ve vlastních rukou už ve Valašském Meziříčí, ale všichni víme, jak to dopadlo. A jsme proto moc rádi, že jsme dnes vítězství uhráli.

V poslední době ti to moc nepadalo, i v prvních dvou třetinách dnešního utkání jsi měl trochu smůlu. O to větší radost jsi ale asi měl z dnešního gólu, že?
Určitě ano, šance jsem měl, ale celou sezónu v kuse se mi prostě dařit nemůže. Jsem moc rád, že to dnes konečně padlo. Fardys poslal v přesilovce skvělou střílenou přihrávku na Mikšu a mne se to odrazilo před prázdnou bránu, takže to bylo vcelku jednoduché.

Vaší první formaci v poslední době celkem vycházejí přesilovky, souhlasíš?
Myslím, že to bude tím, že hrajeme už druhou sezónu spolu, akorát jsme dopláceli na to, že Jirka Farda měl nějaké zdravotní problémy. Tuto sezónu má fakt smůlu a citelně nám chyběl.

Zdálo se mi, že zápas rozhodla větší vůle po vítězství, co myslíš?
Je to možné. Prostějovu už dnes vlastně o nic nešlo, protože je jisté, že si třetí pozici uhlídá. To tedy mohlo určitě zahrát svoji roli. Dnes bylo rozhodující hlavně to, že jsme dokázali vyrovnat na 2:2 a vzápětí jsme šli do vedení. Pak už se nám hrálo jednodušeji.

Po prohře ve Valašském Meziříčí je toto vítězství důležité pro psychiku týmu...
To určitě, hodně nám to pomůže. Teď máme navíc trochu více volna, protože se ve středu nehraje. Momentálně je tabulka tak nabitá, že se může klidně o soupeři do vyřazovacích bojů rozhodovat až v posledním kole, proto teď musíme pořádně naladit formu na play-off.