FOTOREPORTÁŽ: Vsetínští hokejisté vyjeli poprvé na led

Václav Trávníček • 02.08.2011

Dlouhé čekání skončilo, druholigoví hokejisté Vsetína konečně vyjeli na led. V pondělí 1. srpna se trenérovi Viktoru Hlobilovi hlásilo na tréninku šestadvacet hráčů, chyběly jenom ruské posily a obránce Jiří Farda s útočníkem Jiřím Plachtovičem. Oba jsou na dovolené. „Jinak jsme byli skoro kompletní,“ těšilo kouče Hlobila. „Cílem prvního tréninku je, aby si kluci osahali nové brusle a aby po dvou měsících letní přípravy neměli problémy s výstrojí,“ usmíval se vsetínský lodivod.

Vsetínský kádr se stále tvoří. Za pochodu; jinak to snad ani nejde. Trenér Hlobil měl v pondělí k dispozici čtyři pětky do pole a osvědčenou brankářskou dvojici Hromada – Plšek. Další hráči se budou k týmu připojovat průběžně. Uzávěrka? Přelom srpna a září. „Mám takovou představu, že poslední dvě utkání v přípravě bychom už měli být víceméně kompletní. To znamená na přelomu srpna a září,“ odpověděl kouč Hlobil na otázku, kdy plánuje uzavřít kádr pro novou sezónu.

Jak Vsetín trénoval:

Bílé dresy: Žabčík, Spitzer – Zúbek, Hruška O., Vítek

Žluté dresy: Mečiar, Šimek – Kubo, Korčák, Vaněk

Černé dresy: Doležálek, Hoďa – Tesařík, Brynecký, Dědek

Červené dresy: Hambálek, Dubec – Hruška P., Jánský, Holík

Brankáři: Plšek, Hromada

Šéfa vsetínské střídačky potěšil zejména přístup jeho svěřenců k prvnímu tréninku. Hráči byli plni entuziasmu, na led se těšili. „Musím říct, že nejen nováčci, ale všichni kluci v kabině byli nadržení na led. Chtěli jsme, aby první trénink absolvovali na sedmdesát až osmdesát procent, aby se nezranili. Než si na to organismus zvykne, chvíli to trvá. Nikdo si v tomto období nechce poranit třísla,“ vyprávěl Hlobil. „Kluci to ale pojali hodně nadšeně a šli do toho naplno. Hlavně do bruslení,“ dodal.

Na Lapači se kromě nových jmen Jánský, Hodža, Mečiar a Zúbek objevili i „staří známí“. Tréninkový dres Vsetína oblékl po roční anabázi v Uherském Hradišti slovenský obránce Jozef Šimek a také odchovanci a juniorští mistři republiky z roku 2005 Ondřej a Petr Hruškové. Zatímco o ztracené syny má vedení valašského klubu velký zájem a s vysokou pravděpodobností se s nimi dohodne na smlouvě, nejistá je situace u útočníků Radka Hambálka a Marka Dubce.

Co pro vás z přípravy A-týmu na ledě chystáme:

Videoreportáž: Jak vypadal první trénink Vsetína?

Proč chce mít trenér Hlobil k dispozici čtyři pětky?

Co od vsetínského angažmá očekává útočník František Zúbek?
__________________________________________________________________

Ačkoliv oba forvardi odmakali úvodní trénink naplno, není vůbec jisté, zda v nové sezóně budou hájit zelenožluté barvy. A jejich píle v tom nehraje žádnou roli. Třeba o Dubce je totiž zájem ve Velké Británii. „Měl by tam odletět 5. září. Uvidí, jak to tam bude vypadat a rozhodne se, co bude dál. Zatím s námi trénuje a pokud by to pro něj na Ostrovech nebylo dvakrát výhodné, vrátil by se k nám,“ řekl na jeho účet trenér Hlobil.

Mílovými kroky se však neblíží pouze sezóna, ale i přípravní zápasy před jejím startem. První letní prověrka je na programu už příští týden v úterý, kdy na Lapač zavítá celek Přerova. „První utkání budeme hrát určitě na čtyři pětky, aby se na ledě ukázali všichni. Chceme poznat, jak hráči reagují pod tlakem a při fyzické zátěži,“ plánuje vsetínský kouč.

Fotogalerie: Vsetínští hokejisté letos poprvé na ledě

Trenér Viktor Hlobil přichází k prvnímu tréninku VHK na ledě

Jeden z Hlobilových asistentů - Luboš Jenáček