Starší dorost deklasoval v derby Zlín

Radek Bařina, Václav Trávníček • 01.11.2010

Velice vydařené derby mají za sebou starší dorostenci VHK Vsetín. Podruhé v sezóně přivítali na svém ledě Berany ze Zlína a podruhé slavili vítězství. V úvodním dějství byli přitom hosté lepším celkem, pozorný Kohn a důrazná koncovka ale po dvaceti minutách znamenali vsetínské vedení 2:0. Další průběh hry už si domácí, i díky zlepšenému výkonu, pohlídali a nervózně působícím hostům nasázeli na cestu další branky. Hned dva zářezy na pažbu si připsal Josef Daněk. Vsetínští tak protrhli dvouzápasovou sérii porážek a udrželi si vedoucí příčku v tabulce.

ESD - 21.kolo po 1.11.16:30
Berani Zlín
6:1(2:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Ptáčník (Slováček), 11. Daněk (Ptáčník, Slováček), 24. Kohout (Pokorný), 31. Žák (Slováček), 54. Kývala (Daněk), 58. Daněk (Janeba) - 29. Jurík (TS). Rozhodčí: Langer - Novák, Škrobák.. Vyloučení: 9:10 navíc Stodůlka (VSE) 5 minut + do konce utkání - Tomeček (ZLN) 10 min, Jurík (ZLN) 5 minut + do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Galia, Hradil, Žák, Vašíček, Báchor, Gajdoš, Štědrý - Neuwirth, Daněk, Pokorný, Štrbík, Ptáčník, Stodůlka, Kohout, Kývala, Janeba, Slováček, Brida, Tobola.
Berani Zlín: Dohnal (31. Svoboda) - Buchta, Stromeček, Strojil, Papežík, Macharáček - Kovařík, Mika, Burša, Skočík, Matula, Popelka, Jurík, Sekerka, Hrazdíra, Sedláček, Vaculín.
Úvodní dvacetiminutovka regionálního derby mezi Vsetínem a Zlínem znamenala pro klub z Baťova města lekci z produktivity. Zatímco Berani byli mírně aktivnější a jejich gólman Marek Dohnal měl méně práce než jeho vsetínský protějšek Tomáš Kohn, byli to Vsetínští, kdo se radoval ze vstřelených branek. Hned v prvních minutách utkání pronikl po levém křídle zlínský Hrazdíra, trefil však jen boční síťku Kohnovy branky. Následně Sedláček na hranici brankoviště dostal puk zády k brance a jeho střelu z otočky musel řešit Kohn vykopnutím pravého betonu. Další šance Zlína se zrodila tehdy, když vracející se domácí útočník nedůrazně pokryl rozjetého Dominika Matulu. Ten se tak dostal ke střele z dobré pozice, poskakující puk ale poslal jen do Kohnovy výstroje.

Vsetín však stupňoval aktivitu, až si vynutil dvojnásobnou přesilovku. A v té zelenožlutí udeřili. Slováček našel křížnou přihrávkou zcela osamoceného Martina Ptáčníka, jenž měl dostatek času zamířit a z pravého kruhu trefil přesně levý horní roh zlínské svatyně – 1:0. Když pak Zlín netěžil z dalších šancí Miky a Juríka, zvýšil vedení Vsetína domácí kapitán Josef Daněk. Slováček přiťukl puk Ptáčníkovi, ten na sebe navázal hned několik hostujících hráčů a následně poslal puk před bránu. Zde stál zcela osamocený Daněk, jenž si chladnokrevnou kličkou položil brankáře a pak bekhendem zavěsil pod víko – 2:0.

Na 3:0 mohl zvýšit hned zkraje druhé dvacetiminutovky agilní Ondřej Slováček. Vsetínský útočník s číslem 20 se ocitl v ideální střelecké pozici, ale hledal ještě u tyčky osamoceného spoluhráče. Ten ale přihrávku nečekal a puk tak podél něj prosvištěl mimo branku. Co se nepodařilo Slováčkovi, to zrealizoval Kohout. Hosté nechali až příliš prostoru Dominiku Pokornému, jenž zavezl puk až do střelecké pozice. Po následném nahození na branku a několika odrazech vznikla před Dohnalem trma vrma. Nakonec to byl Martin Kohout, kdo s lehkým přispěním gólmana poslal puk z takřka nulového úhlu do branky a navýšil vedení Vsetína na rozdíl tří branek. Hosté se však nevzdali a když gólové šance spálili Slováček nebo Janeba, přišla chvíle zlínského Davida Juríka.

Hostující kapitán se dostal do brejku a ač Kohna překonat nedokázal, vykoledoval si trestné střílení pro seknutí vsetínským obráncem. Se samostatným nájezdem si Jurík poradil znamenitě: zavěsil do levého horního růžku s dokonalou přesností a vykřesal pro Berany jiskřičku naděje. Odpověď hráčů v zelenožlutém na sebe ale nenechala dlouho čekat. Před Michalem Žákem bránící zlínská čtveřice tak dlouho ustupovala, až nechala vsetínského obránce dojet s pukem až do mezikruží. Žák toho s díky využil a střelu poslal do pravého růžku Dohnalovy svatyně – 4:1. Zlínský gólman následně vystřídal a mezi třemi tyčemi jej nahradil Svoboda.

Druhé dějství, ve kterém se jim nepovedl obrat, Berany jakoby zlomilo. Třetí dvacetiminutovku měl Vsetín již plně pod kontrolou. Značně mu pomohli nervózní hostující hráči, kteří se s přibývajícími minutami soustředili spíše na vyřizování osobních účtů, než na hru samotnou. Domácím se i díky tomu podařilo vsítit ještě dvě branky, čím skóre navýšili na nečekaných 6:1. Nejprve domácí využili přesilovou hru. Střelu Josefa Daňka ještě Svoboda dokázal vyrazit, ovšem pouze k osamocenému Martinu Kývalovi, pro kterého už nebyl problém přehodit ležícího brankáře.

Gólový účet zápasu uzavřel vsetínský kapitán Josef Daněk. Janeba totiž dvě minuty před koncem předvedl lahůdkovou kličku, po níž se dostal do zakončení. Svoboda sice jeho střelu vyrazil, puk se ale vrátil zpět na hůl domácího útočníka. Ten bez váhání poslal kotouč na číhajícího Daňka, který jej bez problémů uklidil do prázdné branky. Tři body tak v pondělí zůstaly na Lapači, zlínští hokejisté si přes Sirákov odvezli porážku 6:1.