Vsetín nasázel Uherskému Hradišti osm branek, Zúbek se blýskl hattrickem

Radek Bařina, Václav Trávníček • 23.08.2011

Zatímco minulý týden se vsetínským hokejistům proti Uherskému Hradišti střelecky nedařilo, v úterý večer si proti klubu ze Slovácka otevřeli střelnici. A porážku 4:8 vrátili sokovi beze zbytku. Valaši si v duelu notně vylepšili své letní statistiky, přičemž nejvýrazněji se do zápisu promítlo jméno Františka Zúbka, jenž nastřílel hattrick. Dařilo se i dorostenci Kohoutovi (2+1). Vsetínští trenéři v zápase také vyzkoušeli novou potenciální posilu, obránce Davida Mizeru. Další přípravný zápas čeká zelenožluté v pátek na ledě Valašského Meziříčí.

Příprava - přát. út 23.8.18:00
HC Uherské Hradiště
8:2(5:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Kohout (Korčák), 3. Zúbek (Rufer, Hruška O.), 5. Zúbek (Hruška O., Spitzer), 15. Korčák (Vaněk, Kohout), 16. Holík (Šuňkov), 21. Zúbek (Hruška O., Rufer), 32. Kohout (Hrčka), 56. Rufer (Šuňkov, Žabčík) - 44. Kadlčík (Pospíšil, Mikeš), 55. Němec (Antonovič, Červenka). Vyloučení: 8:14. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 7:0, 7:2, 8:2.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Spitzer, Farda, Žabčík, Mečiar, Doležálek, Hrčka, Mizera – Hruška O., Kohout, Vaněk, Korčák, Rufer, Zúbek, Holík, Šuňkov, Brandis, Jánský, Gromus, Tesařík.
HC Uherské Hradiště: Kůdela (16. Heneš) – Šťastný, Šafařík, Kristýnek, Sladký, Matula, Vodák, Stašek, Měšťánek, Pospíšil, Knebl, Mikeš, Sršeň, Antonovič, Červenka, Karpíšek, Kadlčík, Křemeček, Němec, Hrabec.

Do zápasu vlétli Vsetínští jako bouřka do letního dne. Už po 54 sekundách hosté nechali před brankou osamoceného Martina Kohouta. Toho našel příhrou od zadního mantinelu Korčák a mladý vsetínský útočník zacílil přesně k tyči (1:0). O minutu a půl později už to bylo o dva góly. Třinecká posila Adam Rufer dostala přesný pas do jízdy, Kůdela mu sice blafák pohotovým zákrokem holí vypíchl, na dorážku Františka Zúbka již ale dosáhnout nemohl (2:0). Hosté zareagovali na nepříznivý vývoj šancemi ex-vsetínských Mikeše a Červenky, proti nim ale výborně zakročil vsetínský muž s maskou Hromada.

V 5. minutě to proto byli opět Valaši, kdo udeřil. Další přihrávka zpoza Kůdelovy svatyně našla před bránou volného Františka Zúbka a jeho tvrdá střela prošla brankáři jihomoravanů mezi betony (3:0). Hosté se mohli následně vrátit do zápasu při přesilové hře, ta se jim však příliš nepovedla. V dalších minutách se hra zklidnila, na čemž měla bezesporu podíl i rychle se zhoršující kvalita ledu. Dobře hrající Vsetín přesto i nadále diktoval tempo hry a jen výborný zákrok Kůdely v minutě desáté překazil ruské akvizici v dresu VHK Šuňkovovi radost ze vstřelené branky.

Při přesilové hře domácích v 15. minutě však již ani Kůdela neuchránil svoji branku před další trefou. Ve skrumáži těl si Korčák našel volný puk a střelou pod rameno gólmana nezadržitelně skóroval (4:0). Za minutu už bylo manko Uherského Hradiště pětibrankové. Šuňkov se protáhl do útočného pásma, poslal touš na Radka Holíka a ten střelou do levého horního růžku pokořil Kůdelu (5:0). Na Uherskohradišťského brankáře to již bylo příliš a přepustil místo v brance náhradníku Henešovi. Ten už v úvodní dvacetiminutovce branku nedostal, přesto byli hosté po první třetině hodně zklamaní.

Aby hradišťského smutku nebylo málo, už po třiceti vteřinách prostředního dějství sahal pro puk do vlastní svatyně i Heneš. Na ledě dominující formace Rufer – Hruška – Zúbek rozebrala v rychlé akci hostující obranu a František Zúbek přesně umístěnou střelou na lapačku završil hattrick (6:0). Za hosty se záhy pokusil o odpověď agilní Martin Červenka, Hromada však proti němu opět skvěle zasáhl. Hned z protiútoku měl tutovku na holi Šuňkov, ani nadvakrát ale ležícího Heneše nepřehodil.

Další průběh prostředního dějství byl rozkouskován množstvím vyloučení. Mezi mini vynikla šance ujíždějícího Červenky, který, tísněn obráncem, Hromadovu svatyni minul. Na druhé straně mohl rozšířit svou sbírku gólů Zúbek, před odkrytou brankou ale ještě volil přihrávku. V polovině třetí třetiny předvedli hosté pohlednou přesilovkovou kombinaci, na jejím konci ale Tomáš Sršeň napálil pouze brusle domácího beka. To Valaši byli při své přesilovce ve 32. minutě úspěšnější, když dorážka Martina Kohouta zakončila dlouhé obléhání uherskohradišťské klece (7:0). Zbytek třetiny přinesl pouze jedno domácí a čtyři hostující vyloučení, branku již ale nikoliv. Po dvou třetinách tak svítil na ukazateli skóre stav 7:0 pro VHK.

Úvod závěrečného dějství přinesl nejprve nevyužitou přesilovku Vsetína a minutu po jejím skončení se přeci jen dočkali i hráči z jihu Moravy. Kadlčík dostal utěšenou přihrávku do jízdy a přesnou střelou nad rameno překonal zblízka domácí brankáře (7:1). Za Vsetín mohl o minutu později odpovědět Zúbek, jemuž ale ve finální fázi dezertoval neposedný kotouč z hole. Následně se opět rozpoutal festival vyloučení a hokejová kvalita se na těžkém ledě a v nehokejovém vedru začala z Lapače vytrácet. Čas od času ale přeci jen hokejisté předvedli něco krásy. Jeden z takových okamžiků přišel v úvodu 55. minuty. Antonovič našel přesnou přihrávkou od mantinelu Němce, jemuž k překonání Hromady stačilo nastavit správně hůl. Hosté tak využili přesilovku a snížili na 7:2. Závěrečné slovo ale přeci jen patřilo klubu z Valašska. Ve čtyřminutové přesilovce si Adam Rufer na pravém křídle připravil puk do střelecké pozice a poté ranou na vnitřní tyč propálil Heneše (8:2). Vsetínští tak Uherskému Hradišti připravili druhou porážku v přípravě a oplatili mu prohru 4:8 z předchozího duelu.

Petr Sakrajda (HC Uherské Hradiště): „Do dnešního zápasu jsme museli jít s rozhozenými lajnami. Nám vlastně dnes nehrála žádná formace v kompletní sestavě, ale tím nijak nechci snižovat výkon Vsetína. Domácí rozhodli už v první třetině, kdy se dostali do jasného vedení 5:0. Dnes se nám nepodařilo chytnout ten nástup. S hráči jsme se bavili, že to hřiště je tady užší a bude to chtít hodně bruslit, ale to se nám nakonec nepovedlo. Žádné závěry z toho neděláme, je to příprava. Jdeme dál.“

Luboš Jenáček (VHK Vsetín) „Led nebyl zrovna kvalitní, nicméně jsme odehráli skvělou první třetinu, část i té druhé. Chtěli jsme doma vyhrát, měli jsme dobrý pohyb, souhra byla dobrá. Vstřelili jsme spousty branek, poté už to byla taková plácaná. S výkony kluků, které sledujeme jsme byli spokojení.“