V derby se Zlínem vydřeli starší dorostenci bod

Radek Bařina, Václav Trávníček • 04.02.2011

1:4 po první třetině. Takové skóre svítilo na Lapači v pátečním derby starších dorostenců Vsetín – Zlín. Přes mizerný vstup do zápasu se ale svěřenci Luboše Jenáčka nepoložili a zlepšenou hrou dokázali své manko smazat. Hosté sice znovu odskočili na jednobrankový rozdíl, pouhých šest sekund ale stačilo Vsetínu k tomu, aby znovu vyrovnal a vynutil si prodloužení. V něm branka nepadla, a protože v samostatných nájezdech si lépe počínali Berani, dva body z Lapače nakonec putují do krajského města. Hattrickem se v utkání blýskl Josef Daněk, zbylé dvě branky obstaral Dominik Pokorný.

ESD - II. část pá 4.2.16:00
Berani Zlín
5:6sn(1:4, 2:0, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Daněk (Báchor), 25. Pokorný (Slováček, Daněk), 37. Pokorný (Pelc, Slováček), 44. Daněk (Pelc), 55. Daněk (Slováček) - 7. Hlaváč (Doležálek), 11. Skočík (Mika, Rozum), 19. Burša (Janota), 20. Tomeček (Hrazdíra), 55. Tomeček (Hlaváč), rozh. sam. nájezd Skočík. Rozhodčí: Smeták - Bartošák, Hanzlík. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 501. Střely na branku: 55:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6.
VHK ROBE Vsetín: Kohn (19. Bača) – Žabčík, Pelc, Štědrý, Hradil, Žák, Báchor, Galia – Surý, Daněk, Pokorný, Štrbík, Stodůlka, Kohout, Kývala, Janeba, Slováček, Brida, Tobola.
Berani Zlín: Rozum – Řezáč, Tomeček, Strojil, Stuchlík, Janota, Urbanec, Galuška V., Mika, Galuška L., Burša, Skočík, Hlaváč, Matula, Hrazdíra, Doležálek.

V úvodu valašského derby byli aktivnější domácí hokejisté. Už v první minutě našel Slováček volného Báchora, jehož pokus musel zlínský brankář Pokus likvidovat pravým betonem. O několik okamžiků později byl u kotouče další vsetínský bek – Vítězslav Pelc. Před Rozumem odvedl dobrou práci Kývala, ale jeho teč skončila vně branky. V páté minutě mohl gólovou listinu utkání založit Štrbík, když obkroužil hostující branku; skulinu mezi gólmanovým ramenem a levou tyčí však nenalezl.

Z první vážné šance tak udeřili hosté. V sedmé minutě našel Doležálek zpoza brány Michala Hlaváče a nepokrytý zlínský hráč rozvlnil poprvé síťku branky Tomáše Kohna – 0:1. Vyrovnat mohl zlínský odchovanec ve vsetínských službách Jaroslav Janeba. Prokličkoval se přes dva bránící hráče, zkusil střelu zpoza posledního beka, ale neprosadil se. Zelenožlutí se dočkali až při početní výhodě, kdy trestnou lavici zahříval Galuška. Stanislav Báchor vyslal projektil od modré, kapitán Josef Daněk do něj před Rozumem vložil hůl a usměrnil do pravého růžku zlínské branky – 1:1.

Radost však domácím hokejistům nevydržela dlouho. V jedenácté minutě si slabou chvíli vybral vsetínský brankář Kohn, jenž se špatně domluvil s obranou a nechal kotouč odrazit od zadního mantinelu, aby jej vzápětí přenechal zlínskému Mikovi. Hostující útočník byl sám před odkrytou klecí a uklidit puk mezi tři tyče pro něj nebyl problém. Na domácí družinu inkasovaná branka dolehla, Jenáčkovi svěřenci nebyli s to plnit taktické pokyny a po zbytek třetiny jen tahali za kratší konec provázku. Hosté z Baťova města toho využili a dvě minuty před první sirénou zvýšili zásluhou Petra Burši na 1:3. Když pak po vyhraném buly v závěrečných sekundách prvního dějství zamířil do černého Jaroslav Tomeček, byl stav už 1:4 pro hostující celek.

To už ale ve vsetínské brance stál náhradník Maxmilián Bača, který se blýskl na začátku druhé části efektním zákrokem proti střelci Buršovi. Snížit nepříznivý stav mohl Ondřej Slováček, když ve vlastním oslabení ujel hostujícím obráncům, ale v rychlosti poslal puk jen půl metru vedle. Už při rovnovážném počtu hráčů na obou stranách se pak přece jen na domácí usmálo štěstí, když na 2:4 zkorigoval Dominik Pokorný. V polovině utkání se k odraženému kotouči před prázdnou bránou dostal Daněk, ale do střely ještě stihl vložit hůl sprintující Rozum a zabránil tak jasnému gólu.

Zelenožlutí mohli nastartovat obrat ve dvojnásobné přesilovce v polovině utkání. Početní výhodu z rohu kluziště dirigoval Slováček, ale nabízejícího se Daňka před zlínskou bránou nenašel ani jednou. Navzdory promrhané příležitosti se domácí přece jen do konce třetiny stihli zaradovat. Od modré vypálil Pelc a po učebnicové teči Pokorného skončil kotouč za Rozumovými zády – 3:4

Třetí dějství už představovalo boj – kdo s koho. Nejprve v třiačtyřicáté minutě vyrovnal domácí kapitán Daněk, když dorazil Pelcovu střelu. Z následného vsetínského tlaku se mohl radovat Janeba, ale z jednoho metru netrefil prázdnou bránu. Na druhé straně nebezpečně hrozil především tandem Matula, Hrazdíra, který to na vsetínskou obranu zkoušel po vzoru prvních branek – rychlá přihrávka od zadního mantinelu před gólmana a střela. Vsetínský Bača si však s jejich pokusy vždy poradil. Deset minut před koncem zažívali Berani krušné chvíle při třetím vyloučení Jaroslava Tomečka, Rozum a nepřesná koncovka však stály proti páté brance Vsetína. Hříšník Tomeček pak své tresty z části odčinil – v čase 53:37 prostřelil z pravého kruhu vše, co mu stálo v cestě a nezapomněl svoji branku oslavit rybičkou po ledě.

Polevení koncentraci se však Zlínským vymstilo. Josef Daněk dostal od Slováčka rychlou přihrávku z rohu kluziště a s rutinou zkompletoval hattrick – 5:5. Následné prodloužení rozuzlení nepřineslo a tak se ke slovu dostaly samostatné nájezdy. Pro tuto fázi zápasu trenér Jenáček poslal do branky zpět Tomáše Kohna. Ten si sice poradil s jedním nájezdem soupeře, ale protože Vsetínští nebyli s to překonat Rozuma ani jedenkrát, odvezl si druhý bonusový bod přes Sirákov celek Zlína.