V boji o první místo junioři neuspěli

Kristýna Guricová • 26.01.2007

V s e t í n – V dalším extraligovém kole se vsetínští junioři poprali v přímém boji o první příčku s Oceláři z Třince. Do zápasu vstoupili oba týmy opatrně, navzájem se oťukávali a dlouho nebyl k vidění žádný gól a to i přes to, že nouze o slibné akce rozhodně nebyla. První branku vidělo 730 diváků až ve 35.minutě, kdy se Třinečtí dostali do vedení, ale do konce první třetiny bylo znovu srovnáno. Poslední třetinu se však více dařilo hokejistům hostujícího týmu a ze Vsetína si nakonec odvezli všechny body, díky čemuž se v tabulce vyhoupli o pouhý bod nad žlutozelené.

- 38.kolo čt 25.1.
HC Oceláři Třinec
1:3(0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 38. Podešva – 35. Haas (Pánik, Vrba), 42. Pánik (Hampl), 51. Hampl (Grofek, Škatula). Rozhodčí: Hradil – Knap, Wesley. Vyloučení: 6:9, navíc 10min Rangl (Třinec). Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 730. Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
VHK ROBE Vsetín: Verlič – Fabián, Haschka, Kapr, Mikuláštík, Pokora, Vrba L. – Hrňa, Knebl, Kořenek, Mičulka, Navrátil, Podešva, Ptáčník, Varga, Vrdlovec.
HC Oceláři Třinec: Šrámek – Dóczy, Hegegy, Hoďa, Kania, Rangl, Vrána, Vydra – Böhm, Dvorčák, Grofefek, Haas, Hampl, Kubiš, Pánik, Samiec, Škatula, Toman, Vrba T.
V dalším kole juniorské extraligy si na zimní stadion udělalo cestu celkem 730 diváků, kteří chtěli vidět bitvu dvou vedoucích týmů o příčku nejvyšší. V úvodu utkání však bylo k vidění spíš pomalejší tempo na obou stranách, jako by ani jeden z hokejistů nechtěl v bitvě o špici tabulky udělat chybu. O pěkné šance však na ledě nouze nebyla, například v páté minutě utkání dostal Mičulka přihrávku na modrou, ale v těsné blízkosti brankoviště už nedokázal puk zvednout nad zasahujícího gólmana. Na opačné straně se do slibně vypadající akce přihnal Grofek, který dostal přihrávku před ležícího Verliče, ale stejně jako jeho protihráč o chvíli dříve, nedokázal puk vhodně zpracovat. Zhruba v polovině první části si šel svůj trest odpykávat jeden ze žlutozelených borců a Třinečtí vstoupili do přesilovky aktivně. Do té doby největší gólovou šanci připravil Michal Toman, který přihrával Dvorčákovi před bránu, ten však před Verličem kotouč jen těsně minul. Ve 14.minutě se na straně hostujícího týmu rozsvítily hned dvě vyloučení a Valaši tak před sebou měli dlouhou 1:44 v pěti proti třem a tato situace dokonce vybídla trenéry domácího celku k oddechovému času. Po jeho vypršení se ve vsetínském útočném pásmu blýskl Podešva, který velmi pěkně přihrál Hrňovi vedle brány. Šrámek však zůstal pozorný a stav utkání tak při zaznění první sirény zůstal nezměněn (0:0).

Po změně stran šel za nedovolené bránění sedět Varga a Oceláři vyzkoušeli Verličovu pozornost především při nebezpečném nahození Haase, kdy puk ještě několik vteřin poskakoval mezi betony domácího gólmana, naštěstí pro Vsetínské se však nakonec odrazil mimo Verličovu klec. Domácí však jinak Oceláře moc do šancí nepouštěli, ba právě naopak, nadvakrát se do útočného pásma natlačil Erik Hrňa a pozlobil hostujícího brankáře. V čase 32:17 byl za zdržování hry vyloučen jeden ze vsetínských hráčů a tuto výhodu už Třinečtí dokázali zužitkovat, když 11 vteřin před vypršením přesilovky po šikovné kombinaci Vrby s Pánikem, zakončoval z mezikruží Marek Haas (1:0). Ihned po první brance však hostující chybovali a hlavní sudí vyloučil zároveň dva Oceláře, žlutozelení tak hráli dlouhé dvě minuty v pěti proti třem. Po jedné ze střel Haschky zazněla dokonce tyč, ale jinak se domácím přesilovka příliš nepovedla, neboť pro samé přihrávky domácí zapomněli, že by občas nebylo špatné vyslat puk i směrem na Šrámkovu bránu. Vsetínským juniorům se ale přesto podařilo vyrovnat a to jen několik málo vteřin po vypršení obou třineckých trestů, na časomíře svítil čas 37:11, když z bezprostřední blízkosti brankoviště vyrovnával Martin Podešva (1:1). Po druhé části se tak šlo do kabin znovu za vyrovnaného stavu.

Do závěrečné pasáže tak stále oba týmy vstupovaly s vidinou tří bodů a prvního místa v tabulce, to však ještě Vsetínští nevěděli, že do konce zápasu se už z gólu radovat nebudou. Oceláři ale měli více štěstí, což se projevilo znovu již ve 42.minutě, kdy od rohu přihrával Hampl Pánikovi před bránu a ten pak celkem bez problémů vymetl síť za Verličovými zády (1:2). O minutu později sehráli domácí další přesilovou hru, na Šrámka se snažil vyzrát Fabián, ale trefil pouze jednoho z hostujících hráčů. O chvíli později to zkusil i Navrátil a i když se hostujícímu gólmanovi dlouho nedařilo ukrýt puk v bezpečí, Vsetínští toho využít nedokázali. Ve druhé polovině početní převahy už nebyli domácí tolik aktivní a naopak na Ocelářích byla vidět pohoda, s kterou také hráli. V čase 50:30 se jednomu z domácích hokejistů nepodařilo vyhodit puk z vlastního pásma a před vsetínskou svatyní se tak shromáždilo hned několik hráčů v červených dresech. Pak už bylo jen otázkou času, který z nich Verliče překoná a nakonec byl tím nejúspěšnějším Zbyněk Hampl (1:3). Necelé dvě minuty před koncem utkání byl tentýž hráč vyloučen za sekání a žlutozelení se usídlili v třineckém pásmu. Od modré zkoušel štěstí Mikuláštík, když mu před bránou šikovně stínil Knebl, ale ani dorážejícímu Podešvovi už se skóre snížit nepodařilo.

Třinečtí si tak domů odvezli všechny tři body a přeskočili z druhé příčky na špici tabulky, kterou momentálně hájí pouze s jednobodovým náskokem před žlutozelenými.