Třetí třetina rozhodla o vsetínském debaklu

Ondřej Konvičný • 20.09.2013

K dalšímu utkání zajížděli vsetínští junioři na Hanou. S favoritem utkání sice po první třetině prohrávali 3:0, druhá třetina však přinesla zlepšenou koncovku Valachů a snížení na 3:2. Domácí však přestáli tlak zelenožlutých a ještě ve druhé třetině odskočili opět na rozdíl dvou branek. Třetí třetina se pak odehrála v naprosté režii olomouckých hráčů, kteří přidali dalších pět branek a zvítězili 9:2. O reparát se vsetínští junioři můžou pokusit zítra od 12:30, kdy se představí na ledě brněnské Komety.

ELJ - 5.kolo pá 20.9.17:30
HC Olomouc
9:2(3:0, 1:2, 5:0)
Branky a nahrávky: 3. Zezula (Beták, Škůrek), 18. Rajnoch (TS), 20. Králík (Jergl), 35. Kocián (Rajnoch), 42. Zezula (Beták), 44. Bauer (Beták), 49. Škůrek, 49. Kraigher (Rajnoch), 58. Ostřanský (Škůrek, Jergl) – 22. Tobola, 30. Tobola (Báchor). Rozhodčí: Minář – Novák, Vožda. Vyloučení: 3:4, navíc TS pro OLO. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 9:2.
HC Olomouc: Kochta – Škůrek, Brančík, Kraigher, Rašner, Soukal, Brandýs – Ostřanský (C), Králík, Jergl – Kocián, Fibrich, Rajnoch – Bauer, Beták, Zezula – Markl.
VHK ROBE Vsetín: Veselý (44. Vlach) – Žabčík, Hryciow, Hruška, Zuzaník, Báchor, Vašíček, Hajda – Klečka, Kuchařík, Stanislav, Forch, Surý, Klíma, Jirušek, Neuwirth, Abdul, Tobola, Račický, Zvonek (C).

Hned v úvodu duelu dostali hosté díky domácí nedisciplinovanosti výhodu přesilové hry, místo vlastní snahy o vstřelení branky ale sami inkasovali. Gólman Veselý vyjel pro vyhozený kotouč až mantinelu, kde došlo k souboji s domácím útočníkem. Odražený kotouč poté přistál na holi Michala Zezuly, který odkrytou klec neminul. Hosté mohli vzápětí v další početní výhodě srovnat, Stanislav ale brankáře neprostřelil.

V dalším průběhu první části bylo k vidění několik dalších gólových příležitostí, na druhou branku se ale čekalo až do poslední tříminutovky první části. Po nedovoleném zákroku na Michala Rajnocha bylo nařízeno trestné střílení, ve kterém domácí hráč předvedl Forsbergovu kličku a zvýšil vedení svého týmu. Deset vteřin před první sirénou se stav utkání měnil potřetí. Početní výhodu využil Lukáš Králík.

Pohodlné vedení jakoby domácí tým ukolébalo, hned od úvodního buly druhé části začali valaši být nepříjemní a po dvou minutách hry to dokázali vyjádřit i gólově. Dominik Tobola se s kotoučem protlačil až do brankoviště, odkud poslal puk za záda Kochty. Hokejisté Vsetína poté mohli skórovat ve vlastním oslabení, ale Vašíček v úniku neuspěl. Nicméně v polovině zápasu se už hosté mohli radovat. Dominik Tobola potvrdil roli nejlepšího střelce Vsetína a z bezprostřední blízkosti snížil na rozdíl jedné branky.

Hanáci, kteří byli do té chvíle v útlumu, se až po druhé inkasované brance probudili. Jerglova teč sice v brance ještě neskončila, bekhendový pokus z hole Tadeáše Kociána si ale cestu mezi tři tyče našla. Domácí tak čtvrtou brankou utlumili nápor svého soupeře a vedení o dva góly udrželi až do druhé přestávky.

Kdo z fanoušků Vsetína očekával, že se hostující celek během pauzy probere k obratu, musel být zklamán. Domácí tým hned od úvodu poslední části na ledě dominoval a k tomu přidal i zasloužené góly. Po brankách Michala Zezuly a Dominika Bauera skončilo utkání pro gólmana Veselého, který prostor v brankovišti přenechal kolegu Vlachovi.

Ani on však nebyl proti útokům domácího celku příliš úspěšný. V devětačtyřicáté minutě inkasoval hned dvakrát, když se nejprve trefil David Škůrek a posléze také Luka Kraigher. V poslední desetiminutovce se zápas už jen z povinnosti dohrával, přesto diváci viděli ještě jednu branku. Necelé tři minuty před koncem se o ni postaral Milan Ostřanský, který stanovil konečnou podobu výsledku.

Hanáci tak v domácí premiéře uspěli, svého soupeře porazili vysokým rozdílem 9:2. Pro vsetínské je to naopak nejvyšší porážka v sezóně.

Kamil Přecechtěl (trenér Olomouce): "S výsledkem jsem spokojený, ale utekli jsme hrobníkovi z lopaty. První třetinu byl Vsetín lepší a my jsme ji vyhráli 3:0. Ve druhé části byl ještě lepší a my jsme ji prohráli jen 1:2. To bylo rozhodujícím momentem zápasu. Ve třetí třetině jsme se zkonsolidovali a předváděli svou hru. Šťastnými brankami jsme Vsetín zlomili. Náš výkon ale nebyl dobrý, prvních čtyřicet minut bylo hrozných. Jako bychom se viděli poprvé na ledě. Asi jsme pokračovali ve výkonu z Jihlavy."

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): "Naším nedůrazem u obou branek mají venkovní zápasy vždy stejný průběh. Šance si vytváříme, ale nedáme je, netrefíme pomalu branku. Soupeř z nenápadných akcí vstřelil v první třetině tři branky, z toho dva jsme mu darovali. Poté jsme začali hrát, snížili jsme na 2:3. Třetí třetina pro mě byla nevysvětlitelná. Šli jsme na led nahecovaní, že se zápasem ještě něco uděláme. Ve finále ale odjíždíme s těžkým debaklem. Je to k zamyšlení."