Starší dorostenci doma propadli s Jihlavou

Kristýna Guricová, Radek Bařina • 06.11.2010

Nepříjemnou porážku v poměru 4:7 zaznamenali vsetínští starší dorostenci v domácím souboji s Jihlavskou Duklou. Takřka po celé utkání si sice udržovali znatelnou převahu, v koncovce se jim ovšem příliš nedařilo a navíc se dopustili několika velkých individuálních chyb, které nebývale produktivní hráči Dukly dokázali potrestat. Valachům nepomohly ani čtyři body Martina Ptáčníka. Po porážce s předposledním celkem tabulky si tak Vsetínští výrazně zkomplikovali situaci v boji o postupovou čtverku.

ESD - 23.kolo so 6.11.14:00
HC Dukla Jihlava
4:7(1:2, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 16. Ptáčník (Žák), 36. Ptáčník (Daněk), 53. Gajdoš (Ptáčník), 57. Slováček (Báchor, Ptáčník) - 7. Střecha (Dobrovolný, Krejčík), 17. Štěpán (Svobodník), 31. Lupač (Střecha), 35. Střecha (Březka), 45. Dobrovolný (Štěpán, Brabec), 53. Lupač (Střecha), 59. Střecha (Vlček, Tobola). Rozhodčí: Dobeš - Laczko, Štefková. Vyloučení: 2:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 41:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6, 4:7.
VHK ROBE Vsetín: Kohn (35. Urban) - Galia, Žák, Štědrý, Hradil, Kovář, Báchor, Gajdoš - Ptáčník, Daněk, Slováček, Janeba, Štrbík, Tobola, Kohout, Stodůlka, Pokorný, Kývala, Neuwirth, Brida
HC Dukla Jihlava: Krejčík - Kříž, Peroutka, Dobrovolný, Hošek, Tobola, Ščerban, Vítek, Štěpán, Brabec, Svobodník, Gregar, Vantuch, Vlček, Střecha, Lupač, Březka.

Na Lapači se v sobotním popoledni odehrálo dvaadvacaté kolo extraligy staršího dorostu, ve kterém proti sobě nastoupily celky druhého Vsetína a předposlední Jihlavy. Už po devíti vteřinách utkání se do hry zapojil hlavní sudí Dobeš, který za zdržování vyloučil na dvě minuty Kříže a Vsetín tak mohl hned od úvodu hrát ve výhodě. Hráči ve žlutých dresech vyslali na Krejčíka v brance hned několik střel, brankář Jihlavy však svůj tým podržel. Pěknou akci si krátce po vypršení Křížova trestu vypracovali Kohout s Dominkem Tobolou, první jmenovaný v pádu nahrával Tobolovi před brankoviště, ten ale v šanci vyslal puk vysoko nad Krejčíkovu klec. Nedáš - dostaneš, toto přísloví zafungovalo i v tomto utkání – z protiútoku se totiž Střecha vyřítil proti Kohnovi a zblízka zavěsil puk k pravé tyčce (0:1).

Krátce po té mohli Jihlavští své vedení ještě navýšit, když se agilní Štěpán ujal ve středním pásmu puku a najel s ním až před Kohnovu branku. Tam přihrál lépe postavenému Svobodníkovi na opačnou stranu brankoviště, který měl před sebou pouze ležícího Kohna a odkrytou klec – ke smůle hostí ale puk nedokázal vhodně zvednout. V závěru 10. minuty přišla šance na srovnání pro domácí tým. Krátce po sobě byli vyloučeni dva hostující hráči a Vsetín tak hrál 44 vteřin v 5 proti 3. Přestože uzamkli Jihlavské v jejich obranném pásmu, cestu za Krejčíkova záda se jím najít nepodařilo. Povedlo se to až v 16. minutě Ptáčníkovi, který dostal přihrávku do jízdy od Žáka a i s pověstného štěstíčka srovnal na 1:1. Radost ale domácím vydržela jen několik vteřin. V čase 16:41 unikl po chybě Vsetínských opět Štěpán a přesnou střelou mezi betony překlopil misky vah zpět na jihlavskou stranu (1:2).

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili aktivněji hráči Dukly. Vsetínští jakoby se pozapomněli v kabině a hráči Jihlavy tak všude byli o krok napřed. Postupem času se však dostali do hry i domácí, ve 27. minutě se například připomněl Kohout, jenž vypálil dělovku od modré, kterou brankář Jihlavy zachytil v náručí. Už o chvíli později mohl své nevyužité šance litovat, když se v čase 30:14 prosadil Lupač, kterému se z dálky podařilo zavěsit přesně pod břevno Kohnovy svatyně – 1:3. A po ukázkové akci hostí z minuty 35. to už bylo o tři branky – svůj druhý gól si připsal Střecha, když si položil Kohna na zem a po ledě poslal kotouč za brankovou čářu (1:4). Jedničku ve vsetínském dresu po této brance vystřídal v kleci Urban.

Jen pár vteřin po tomto gólu si odešel za katr odpočinout jeden z hostí a Vsetín již po pár vteřinách přetavil tuto přesilovku v gól – Ptáčník z kruhu napálil puk nekompromisně pod břevno (2:4). V čase 38:08 se dočkali domácí další branky, avšak v té chvíli již hlavní rozhodčí signalizoval trest pro domácí a vsetínským mladíkům tak logicky nepomohly ani četné protesty. I do druhé přestávky tak vstupovali šťastněji hráči Dukly.

Třetí třetina přinesla v úvodu dvě po sobě jdoucí vyloučení. To první, vyhovující domácímu celku, na led nic zajímavého nepřineslo. O to úspěšnější v té své byli Jihlavští, 44:39 – to byl čas páté branky hostí. Ránou od modré propálil Dobrovolný vše, co mu stálo v cestě, včetně Urbana v brance (2:5). Na sklonku 49. minuty se do šance tlačil Vsetín, jihlavský brankář ale evidentně kopnutím odsunul jihlavskou klec a vykoledoval si tak dvouminutovku. Ani v té ale Vsetín neudeřil.

Poslední desetiminutovka byla na branky opravdu bohatá. Když hosté v 53. minutě na vteřinku nesledovali hru, přišla další z nich – puku se ujal Gajdoš a v brejku přesně zakonči (3:5). Vsetínští se tak dotáhli zpět na rozdíl dvou branek. Ovšem stav na ukazateli opět vydržel jen pár sekund. Po necelé minutě hry totiž vypálil od pravého mantinelu Střecha a puk usměrňoval do sítě Lupač – 3:6.

V čase 55:33 byl vyloučen hostující Kříž a přesilovka opět sehrála svou roli. Slováček překvapil svou střelou Krejčíka, když vypálil z pravého kruhu a kotouč se brankáři hostí jen lehce otřel o rameno a zapadl do sítě – 4:6. Valaši si po té v 58. minutě vybrali oddechový čas, po němž se oba brankáři setkali na střídačce. Hra v šesti ale domácím příliš nešla, Jihlava si závěr utkání hlídala a pokaždé, když se některý z hráčů v tmavším dresu setkal s pukem, vyhodil černý nesmysl z obranného pásma přes celé kluziště. Třikrát kotouč branku Valachů minul, po čtvrté už ale zamířil přesně mezi tři tyče – prosadil se Střecha, který tak završil svůj hattrick. Do konce zápasu zbývalo 73 vteřin, Urban se vrátil do branky a Valaši už jen smutně sledovali, jak čas na časomíře kvapí ke konci.

Střídačka Jihlavy po závěrečné siréně vybuchla v obrovskou radost, jak by taky ne, Jihlava se díky výhře na Valašsku bodově piblížila týmům před sebou, Vsetín si naopak díky víkendovému zaváhání zkomplikoval boj o postupovou čtverku.