Starší dorostenci dobyli Zlín! Vyhráli i třetí derby v sezóně

Radek Bařina, Kristýna Guricová • 17.11.2010

Veledůležité vítězství, navíc na ledě velkého rivala, si připisují starší dorostenci VHK Vsetín. Po výsledku 2:1 slaví Vsetín tříbodový zisk i ve třetím derby v této sezóně. Jenáčkovi svěřenci vstoupili do zápasu dobře a po zásluze se ujali vedení brankou Štrbíka. Berani dokázali ještě do přestávky srovnat, Janebova trefa z 22. minuty ale vrátila Vsetínu náskok. Od té doby již byla k vidění jen marná domácí snaha o překonání skvěle chytajícího Kohna. Vsetínští si tak udrželi šestibodový náskok na 5. příčku, navíc se znovu bodově dotáhli na vedoucí Třinec.

ESD - 14.kolo st 17.11.15:00
Berani Zlín
1:2(1:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Sekerka (TS) - 13. Štrbík (Kývala), 22. Janeba (Tobola). Rozhodčí: Kubičík - Černý, Kříž. Vyloučení: 6:6, navíc Pokorný (VSE) a Tomeček (ZLN) - 10 min. OT. Využití: . V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Berani Zlín: Rozum - Buchta, Tomeček, Macharáček, Řezáč, Strojil, Stuchlík, Urbanec, Papežík - Burša, Kovařík, Hrazdíra, Jurík, Matula, Mika, Popelka, Sedláček, Sekerka, Skočík, Vaculín, Galuška.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Pelc, Žák, Báchor, Kovář, Hradil, Štědrý, Galia, Urban, Slováček, Daněk, Ptáčník, Brida, Tobola, Janeba, Stodůlka, Pokorný, Kohout, Neuwirth, Kývala, Štrbík.

Po pouhých 16 dnech se starší dorostenci Zlína a Vsetína znovu postavili na ledě proti sobě a to v dohrávce 14. kola. Po úvodním buly natlačili hráči domácího celku své hosty do obranného pásma a snažili se najít si vhodnou pozici pro palbu. První vynikající šanci si vytvořil Dominik Matula, který vyhmátl špatnou rozehrávku Valachů a puk posunul přijíždějícímu Skočíkovi, jenž dělovkou zblízka vyzkoušel Kohnovu pozornost. Od této chvíle se ale plně do hry zapojili také Vsetínští. Nejprve to na zlínského muže s maskou zkusil Brida, jehož ránu vyrazil Rozum pouze před sebe a o dorážku se pokoušel ještě Tobola, marně. V čase 12:08 se ale Vsetín přeci jen dočkal. Zlínští mladíci si při rozehrávce nepohlídali puk a šikovný Štrbík kotouč jednomu z Beranů vypíchl a po té poslal Rozumovi mezi betony. Vypadalo to, že zlínský gólman touš udrží v bezpečí, po chvilince ale bylo vidět, jak černý nesmysl pomalu klouže za brankovou čáru – 0:1.

Druhou desetiminutovku měl pod palcem hlavní sudí a vícerem trestů na obou stranách rozkouskoval hru. První z nich si vykoledoval vsetínský Slováček a Zlín tak měl jedinečnou šanci na srovnání, k čemuž ale díky výborné obranné práci Valachů nedošlo. V minutě 18. se podařilo Sekerkovi v útočném pásmu šikovně obalamutit hned tři Vsetínské a před zlínským útočníkem tak stanul pouze Kohn – k jakémukoliv zakončení však nedošlo, jelikož Pelc Sekerku do šance pustit nehodlal a hlavní sudí posoudil tento moment jako sekání – a co víc, nařídil za tento nedovolený zákrok trestné střílení. Na to se postavil sám poškozený Sekerka a svou odplatu dokonal famózně – Kohna si položil na kolena a ukázkově zavěsil pod břevno – 1:1. Do první přestávky se tak vstupovalo za srovnaného stavu.

V úvodu druhé části dohrávali Berani svou přesilovku z předešlé třetiny a hned po pár vteřinách hry prošel před bránu Papežík, který ve své snaze zavěsit pod víko poslal kotouč vysoko nad. Prakticky z protiútoku však skórovali znovu Zelenožlutí. Tobola přihrál z kruhů Janebovi před branku, který z otočky trefil nepatrný prostor mezi Rozumem a tyčkou jeho klece a i s přispěním železa se kotouč odrazil do sítě – 1:2. Domácí ale tato branka nepoložila, spíš přesně naopak. V následujících minutách měl Kohn v brance plné ruce práce. Zlínští to na něj zkoušeli snad ze všech možných úhlů i stran a Vsetínu se dlouhou dobu nedařilo vymanit se z beraního tlaku.

Mika z prostoru před bránou, Hrazdíra od modré či Galuška se Sekerkou v brejku 2 na 1 – vždy stál na konci pozorný a připravený Kohn. Obrovský souboj svedl vsetínský brankář zejména s Kovaříkem, který Kohna donutil k zásahu v ležmo a protože puk brankář pevně nedržel, mohl Kovařík ještě dorážet – před sebou měl prázdnou klec, ale ani nadvakrát se mu nepodařilo kotouč nadzvednout a srovnat. V samém závěru třetiny se mohli Vsetínští lehce uklidnit, protože dostali výhodu přesilové hry, kromě střel Hradila a Štědrého od modré však nic zajímavého nepředvedli.

Třetí třetina slibovala hned od úvodu velkou bitvu a to se potvrdilo již ve 43. minutě, když se dostali do šance dva na jednoho Matula s Buršou – druhý jmenovaný ale pálil vedle. Když se pak do šance vyřítil ještě Jurík a následoval ho z trestné lavice naskočivší Sekerka, čekali všichni diváci, jak tato situace 2 na 1 dopadne tentokrát – ale Zlínští jen potvrdili své trápení se v koncovce a kotouč šel z hole Sekerky opět mimo tři tyče. K efektnímu zákroku donutil Kohna ve 48. minutě Jurík, který měl před sebou znovu odkrytou klec – jeho dorážku z úhlu ale ležící Kohn vyhmátl betonem.

Rozhodnout o zápase mohl o chvíli později Slováček, který mohl pojistit vedení Vsetína z brejku, v nejdůležitějším okamžiku ale Slováčkovi sjel puk a z této šance tak nic nebylo. Drama mohlo pokračovat dál. Do konce třetí třetiny si postupně Valaši vykoledovali dva tresty a Zlín tak měl na ledě více prostoru pro zakončení. Zlínští se opravdu snažili, ale na dobře bránící Vsetín v čele s Kohnem recept najít nedokázali. V čase 58:46 si Berani vybrali oddechový čas, po němž zůstal na střídačce Rozum a Zlín se nadechl k závěrečnému tlaku. Ani hra v šesti však své ovoce nepřinesla a po 60 minutách hry tak na ukazateli svítil stav 1:2 a Vsetín si tak připsal třetí vítězství nad svým rivalem v této sezóně. Symbolicky, za dalších 16 dní, sehrají tyto dvě mužstva letošní čtvrté utkání a to opět ve zlínské PSG aréně.