Starší dorost ve vyrovnaném utkání dokázal porazit Havířov

Filip Bazala, Josef Nudera • 11.09.2010

Starší dorostenci dnes nastoupili k utkání v Havířově a hned v první třetině ukázali, že chtějí odčinit prohru z minulého kola, kde se utkali s Kometou Brno. Vsetín si vybudoval náskok 2:0, ale Havířov zabojoval a vyrovnal stav na 2:2. V poslední dvacetiminutovce šli Valaši opět do vedení, na které ještě domácí dokázali zareagovat, ale gól z hole Janeby na konečných 3:4 byl rozhodující. Svěřenci Luboše Jenáčka si tak mohou připsat další 3 body.

ESD - 4.kolo so 11.9.12:00
3:4(0:2, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 25. Diviš (Kasperlík), 39. Křibík (Glos), 51. Vyčesaný (Suchý, Čintala) - 2. Janeba (Kývala, Pelc), 16. Pokorný (Stodůlka), 45. Slováček (Ptáčník), 55. Janeba (Brida) Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
AZ Havířov: Tomšů - Kuchař, Szewieczek, Bureš, Flamík, Deutsch, Kostelník, Ryška, Čintala, Suchý, Kasperlík, Pasker, Křibík, Partman, Graca, Juhász, Vyčesaný, Školoud, Glos, Diviš, Dýrr.
VHK ROBE Vsetín: Kohn - Pelc, Žák, Báchor, Gajdoš, Štědrý, Hradil, Vašíček, Galia, Slováček, Ptáčník, Daněk, Brida, Kývala, Janeba, Stodůlka, Pokorný, Kohout, Neuwirth, Štrbík, Tobola.

Do první třetiny vstoupil aktivněji Havířov, ale do první vyložené šance se dostali hosté. Před brankářem Tomšů se ocitl osamocený Martin Kohout, šanci ale neproměnil. V 6. minutě utkání se do slibné příležitosti dostali opět hosté, po přesné přihrávce o mantinel se hnal na brankáře Havířova Ondřej Slováček, neproměnil. Na začátku 9. minuty se AZet dostal do slibné šance, branka ovšem nepadla. Jakub Juhász vyslal na brankáře Kohna nepříjemnou střelu, kterou ovšem brankář Vsetína vytěsnil. V polovině třetiny se dostal Vsetín do parádní příležitosti, Tomšů ovšem kotouč zastavil na brankové čáře a následnou dorážku skvěle pokryl. V čase 11:21 se Vsetín dostal do vedení, když Jaroslav Janeba využil nahozeného kotouče před bránu a dorazil ho. Valašský hokejový klub navýšil své vedení po další z úspěšných dorážek. Tentokrát skóroval Dominik Pokorný z asistence Lukáš Stodůlky. Po druhé inkasované brance byl Havířov aktivnější a měl více ze hry, dokladem budiž parádní střela z kruhu Jakuba Juhásze. Minutu před koncem ještě musel Tomšů zasahovat a famózně chytl trojitou dorážku! Do kabin se šlo za stavu 0:2 pro hosty.

Na začátku druhé třetiny se hrál vyrovnaný hokej. Obě strany měly své šance. V čase 24:55 Havířov využil přesilovou hru, když Jan Diviš chytře poslal kotouč do betonu Tomáše Kohna. Šťastný odraz dostal AZet do jednobrankového kontaktu. Celou první polovinu druhé třetiny byl Havířov aktivnější a hosty nepustil do žádné z větších příležitostí. V 15. minutě druhé třetiny se Martin Kohut dostal před brankáře Tomšů, ale jeho teč mířila nad branku. Minutu před koncem třetiny v rohu vybojoval kotouč Pavel Glos a poslal ho před bránu Vsetína, tam se nejrychleji zorientoval Jan Křibík a povedenou střelou zajistil Havířovu vyrovnání, branku do kabiny.

Na začátku třetí třetiny se Vsetín dostal do velké šance, kterou zastavil až faul havířovského Jana Diviše. Hosté nabídnutou přesilovku využili, když poslal puk z rohu před bránu Martin Ptáčník a se štěstím trefil hokejku svého spoluhráče Ondřeje Slováčka a ten puk namířil do brány. Ve 47. minutě se dostal Martin Kasperlík do velké šance, ovšem branka z ní nepramenila. Havířov dokázal v 51. minutě zápasu vyrovnat. Na bránu vyslal střelu Dominik Suchý po přihrávce Davida Čintaly a Michal Vyčesaný tuto střelu parádně dorazil, krásná trojkombinace. V druhé polovině třetí třetiny se hra značně přitvrdila a nakonec z toho pramenil faul loktem Jakuba Juhásze, který doprovázely protesty z hlediště. Tlak hostů rostl a naděje držel nad vodou Ondřej Tomšů. Pět mnut před koncem zápasu dokázal v rychlosti tečovat nahození před bránu Jaroslav Janeba a kotouč vychýlil vedle betonu domácího brankáře. Minutu před koncem si vzal Havířov time out a po něm se vhazovalo v útočném pásmu a hrálo se 5 na 4, po odvolání brankáře. Závěrečný velký tlak si ale Vsetín pohlídal a odváží si tři body za výhru 4:3.