Starší dorost na závěr sezony podlehl Hradci Králové

Jan Tajzler • 08.03.2014

Již zachráněný starší dorost nastoupil v sobotu odpoledně k poslednímu utkání nadstavbové části RAKO Extraligy. Domácí Vsetín vyslal do hry pouze čtrnáct hráčů, což bylo na ledě znát, i přesto se zelenožlutí dostali do vedení jako první a výsledkem 1:0 vyhráli první třetinu. Ve zbytku utkání už se však prosadili i Hradečtí, kteří si šli za vítězství od začátku utkání. Vsetínu sezona skončila, naopak Hradec Králové se chystá na vyřazovací boje.

ELSD - 44.kolo so 8.3.
Mountfield HK
1:4(1:0, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Mikula (Strmiska, Miko) – 22. Miškář (Hofman), 35. Drašnar (Čech, Faltýnek), 35. Chalupa (Šeda), 49. Veselý (Zahradník, Hnik). Rozhodčí: Laczko – Blaha, Bryška. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:4.
VHK ROBE Vsetín: Gerža (Bechný) – Vítek, Haničák, Svozílek, Hohl – Rýpar, Hořanský, Konopka, Lainka, Mikula, Janošek, Světlík, Tydlačka, Miko, Strmiska.
Mountfield HK: Veselý (Černý) – Havránek, Čech, Faltýnek, Luštinec, Veselý – Šeda, Zahradník, Hofman, Malík, Hnik, Hronek, Gančarčík, Chalupa, Voříšek, Malinský, Miškář, Drašnar.

Již úvodní minuty utkání naznačily, jak bude poslední kolo nadstavbové části Rako Extraligy staršího dorostu probíhat. Hradečtí se ihned nastěhovali do obranné třetiny Valachů, kde si vytvářeli jednu příležitost za druhou a jen díky bezchybnému výkonu brankáře Gerži, ustáli zelenožlutí úvodní nápor soupeře. Vsetínští však mohli z minima vytěžit maximum, Adam Hořanský se proplet skrz hradecké obránce a zakončoval, jeho počínání však brankář Veselý zlikvidoval. Hned na to se na druhé straně prezentoval Zahradník, ale když Gerža vytáhl svou pohotovou lapačku, bylo jasné, že na úvodní branku se bude muset čekat. Následně byla k vidění optická převaha Východočechů, kterou narušila až přesilová hra Vsetína v čase 13:08. V ní si největší příležitost vypracoval domácí Miko, ale jeho pokus z mezikruží Veselý vyrazil a stihl také zasáhnout proti dorážce Mikuly. Z výhody se poté stála nevýhoda, Vsetínští byli potrestání během jedné minuty dvakrát a zrodila se dvojnásobná početní výhoda Hradce, v ní se však hosté neprosadili.

V čase 18:17 si už však Vsetínští zahráli početní výhodu a vydrželi v ní až do jejího využití, když útočnou kombinaci domácího celku zakončil přesně Josef Mikula. Vsetín byl tak po první třetině šťastnějším týmem.

Hosté z Hradce Králové se však hned v úvodu prostřední části postarali o vyrovnání. Gangařčík sice nejprve trefil břevno Geržovy svatyně, o chvíli později už však červené světlo svítilo. Hofmanovu přihrávku zpoza branky zužitkoval Patrik Miškář, a ukončil tak střelecké trápení Královských lvů. Při vyrovnaném stavu se i mírně srovnala hra na ledě, domácí se snažili bojovat, i když počet jejich hráčů v poli byl razantně nižší než u soupeře. Největší problémy dělal hostující obraně Adam Hořanský, ale k vyloženým šancím se domácí nedostávali. Definitivní zlom utkání přinesla 35. minuta. Po souhře hradeckých hráčů v útočném pásmu se ke kotouči dostal Tomáš Drašnar a obrátil stav utkání na 1:2. Uběhlo jen 22 vteřin a Gerža tahal puk ze sítě znovu, tentokrát se po přihrávce Šedy prosadil David Chalupa. Tato branka jakoby zlomila vsetínský odpor a Hradečtí se proháněli útočným pásmem jakoby hráli přesilovou hru. V závěru druhé části mohl definitivně rozhodnout Gangařík, Gerža se však překonat nenechal.

Domácí Vsetín nastoupil do třetí třetiny s vědomím, že se jedná o posledních dvacet minut v sezoně. Zelenožlutí se snažili bojovat, ovšem logicky se projevila absence hráčů a síly docházeli. Hradec měl i nadále převahu, ale k dalším brankám se Lvi již příliš nehnali. Na nezaměstnanost si však Gerža rozhodně stěžovat nemohl. V čase 47:43 byl vyloučen domácí obránce Hohl a Hradec hrál další přesilovou hru. Poprvé v utkání se Východočechům podařilo početní výhodu, přesná trefa obránce Emila Veselého byla vskutku výstavní a vymetla z pravého rohu Geržovy branky veškeré smetí. V závěrečné desetiminutovce třetí třetiny si zahráli dvakrát v početní výhodě i domácí, snaha o vylepšení výsledku byla patrná, ale brankář Veselý již za svá záda nic nepustil a když už na kotouč nedosáhl, pomohla mu tyč, tak jako v případě střely vsetínského Rýpara. Hradec Králové utkání zvládl na výbornou a zaslouženě odváží ze Vsetína všechny tři body.

Jiří Rech (VHK Vsetín): Dnešní zápas už nám vlastně o nic nešlo, my jsme se již včera zachránili, když jsme se vydali ze všech sil. Dnes už jsme jen chtěli soutěž dohrát.

Vladimír Kostka (Královští lvi Hradec Králové): Myslím, že jsme ho odehráli lépe než včera. Měli jsme lepší vstup do utkání, i když jsme ze začátku prohrávali. Je ale pravda, že jsme spoustu vytvořených šancí nevyužili. Ve druhé třetině se nám podařilo nějaké branky dát a naše hra se podobala tomu, co chceme hrát. Jsme s dnešní hrou spokojeni a rádi za vítězství.