Starší dorost doma neudržel vedení a podlehl Kometě v prodloužení

Filip Bazala • 10.09.2010

Starší dorost dnes nastoupil k 3. utkání sezóny na domácím ledě proti Kometě Brno. Valaši si dokázali vybojovat dvoubrankový náskok, ale v posledních minutách zápasu Brno srovnalo. V prodloužení přišlo vyloučení Vsetínských a Kometa dokázala po střele Vašíčka rozhodnout. Vsetín si tak připisuje do tabulky další bod a zítra bude o další bojovat na ledě v Havířově.

ESD - 3.kolo pá 10.9.16:30
HC Kometa Brno
3:4p(1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Neuwirth (Janeba, Štědrý), 21. Pelc (Kohout, Tobola), 44. Kohout (Daněk, Stodůlka) - 29. Mrázek, 48. Raška (Mrázek), 57. Beneš (Šidlák, Buhaj), 65. Vašíček. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:33. Rozhodčí: Hradil, Novák, Škrobák. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 3:4.
VHK ROBE Vsetín: Kohn (Bača) - Pelc, Žák, Báchor, Gajdoš, Štědrý, Hradil, Vašíček, Galia, Slováček, Ptáčník, Daněk, Brida, Kývala, Janeba, Stodůlka, Pokorný, Kohout, Neuwirth, Štrbík, Tobola.
HC Kometa Brno: Klimeš (Krkoška) - Sucharda, Klima, Mytiska, Pospíšil, Buhaj, Máša, Vašíček, Raška, Jaroch, Mrázek, Vojáček, Lašák, Čtvrtníček, Vágner, Šidák, Beneš, Fusek, Lamač, Sedlák, Chudý.

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu. První vážnější šance zápasu přišla ze strany brněnské Komety, kdy Pavel Pospíšil tvrdou ranou vystřelil od modré čáry a zasáhl golmana Kohna do masky. Muž v zelenožlutém dresu zůstal na okamžik otřesen, ale v zápětí byl v pořádku připraven do hry. Vsetín se dostal ke slovu v 5 minutě, ale Ondřej Slováček vyslal svůj projektil do dobře postaveného brankáře Klimeše . O tři minuty pozděj zahrozil z levého křídla brněnský Buhaj, ovšem našel jen dobře nastavený beton skvělého vsetínského brankáře. V minutě 10. se po pravém křídle výborně prosmýkl Kývala, jenže jeho beckhandové zakončení minulo brankáře i jeho branku. Ve třicnácté minutě se valaši usadili v útočném pásmu Brna. Výsledkem skvělé kombinace byla přihrávka na Josefa Daňka, na kterou nedosáhl. V čase 16:04 se diváci dočkali první branky. Hradilovu střelu od modré výborně tečoval Dominik Tobola. Zelenožlutí se ujali vedení 1:0 V závěru první třetiny mohli zvýšit Hradil či Daněk, ale Lukáš Klimeš v brance Komety byl proti.

Lepší vstup do druhé části si Vsetín snad nemohl ani přát. Na časomíře svítil čas 20:44 a Vítězslav Pelc šťastnou přízemní střelou překonal Klimeše po druhé. Kometa nabrala na rychlosti a snažila se brzkou odpověď. Pokus Vojáčka z 25. minutyskončil vysoko nad. Na opačném konci kluzičtě si na Klimeše nepřišel ani obránce Žák a tak se na gól čekalo do 29 minuty. Petr Mrázek z pravého křídla nahodil puk a ten se pro brankáře Kohna nešťastně od betonu odrazil až za brankovou čáru. Sníženo 2:1. Ještě téže minutě mohl vedení Vsetína zvýšit Slováček z následné dorážky i Daněk, prvně jmenovaný útočník zakončil svůj pokus do vyrážečky, následná dorážka skončila na vrchní síti brankové konstrukce. V polovině utkání měl vyrovnání na hokejce Fusek, jeho první projektil skončil nad brankou Kohna, ale svou dorážku stihl ještě dobruslit a zkusit překvapit vsetínskou brankářskou jedničku otočkou z poza branky. Neuspěšně. Kometa se tlačila před Kohna dál. Pokus Buhaje a Jarocha pochytal pozorný Kohn a tím taky skončila druhá část.

Ve třetím dějství opět Vsetínu vyšel nástup do hry. V čase 43:18 ujíždí dvojce Daněk – Kohout. Kapitán Daněk si k sobě obránce přitáhl blíž a předložil Kohoutovi krásnou gólovou přihrávku. 3:1 pro Vsetín. Zelenožlutým narostla křídla. O zvýšení skóre se chtěli postarat Pelc s Pokorným, jenže nedali a tak se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš. Ve 48 minutě Adam Raška překonává Kohna lehkou střelou mezi betony. Sníženo na 3:2. Šance Fuska a Lamače na straně jedné, střídaly dva pokusy obránce Žáka na straně druhé. Kohn v počtu zásahů rychle dohání svého protějška Klimeše až mu v čase 56:22 proklouzne tečováná střela z mezikruží z hole Beneše. Stav utkání byl vyrovnaný a mohlo se začínat od znovu. Do konce základní hrací doby branka nepadla a tak muselo i vítězi rozhodnout prodloužení.

V nastaveném čase byli jednoznačně lepší vsetínští. Na úvod se blýskl brněnký Buhaj na druhé straně poté Ptáčník. Napínavé drama vyvrcholilo v 64. Minutě, kdy obránce Vsetína Michal Štědrý fauloval. Početní výhodu 4:3 využil Jakub Máša, jehož pokus zapadl přesně vedle tyčky za brankovou čáru. Kometa tak otočila stav utkání ze 3:1 na 4:3 a odváží si z Lapače dva body.

Ohlasy k utkání

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno)Pro nás to byl těžký zápas na úzkem kluzišti. Domáci jsou tímto ve výhodě. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, ačkoliv jsme měli herní převahu, nicméně jsme pořád prohrávali a z toho stavu 1:3 se nám nakonec utkáni podařilo otočit. Nezbývá než hráčům poděkovat.