Pražská mise vol.2: Starší dorost nebodoval ani proti Spartě

Václav Trávníček • 08.01.2011

Ani druhé utkání v Praze starším dorostencům VHK nevyšlo. Po páteční těsné porážce od Slavie se museli svěřenci trenéra Jenáčka sklonit i v sobotu před Spartou. Přitom do utkání vstoupili dobře a v desáté minutě zásluhou Martina Kohouta otevřeli gólový účet zápasu. Pražané však vyrovnali a zkraje druhé třetiny už šli do vedení. Na 2:2 vyrovnal v polovině zápasu vsetínský Tobola, jenže pak už úřadovali pouze hráči Sparty, kteří si připsali vítězství 5:2.

ESD - II. část so 8.1.
HC Sparta Praha
5:2(1:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Müller (Procházka), 23. Krudenc (Arnošt), 37. Simon z tr.střílení, 53. Hudec, 59. Volek - 10. Kohout (Brida), 27. Tobola (Kovář). Vyloučení: 4:3. Využití: Bez využití. V oslabení: 2:0.
HC Sparta Praha: Bílek - Skřivánek, Bodnár (A), Košťálek, Kliment, Müller (C), Vacek - Brzobohatý, Volek, Hudec (A) - Procházka, Brém, Simon - Krudenc, Hemr, Slavíček - Presheva, Arnošt.
VHK ROBE Vsetín: Bača - Pelc, Žák, Kovář, Báchod, Hradil, Štědrý - Daněk (C), Janeba, Ptáčník - Tobola, Kohout, Pokorný - Vašíček, Kývala, Brida - Surý, Štrbík, Žabčík.

Do utkání lépe vstoupili hostující dorostenci. V desáté minutě svou třetí střelou na branku otevřeli skóre. Důraz před brankou využil v úvodní branku utkání Martin Kohout. Po vstřelené brance se herní převaha začala přiklánět na stranu Sparty. Jeden ze vsetínských hráčů brzy fauloval a přesilovou hru využil přesnou ranou od modré Dominik Müller. Po vyrovnávací brance nabrala hra velmi rozpačitý spád. K vidění bylo mnoho nepřesností a také tvrdých zákroků, vsetínští dorostenci hráli pěkně ostře do těla. Gól však hrstka diváků v první třetině již neviděla.

Do druhé části vlétli domácí v úplně jiném tempu, než v jakém byli viděni v úvodním dějství. Už ve 23. minutě Využil pohlednou akci Václav Krudenc, Sparta se tak ujala vedení. To jí však vydrželo jen čtyři minuty, protože vzápětí vyrovnal šikovnou tečí Dominik Tobola. Ve 37. minutě hráli hosté přesilovou hru, hned po buly však ujel hostující obraně Dominik Simon, který byl zahákován a následné trestné střílení s přehledem proměnil. O několik vteřin později pak šli domácí dokonce do tří. Dvojnásobnou přesilovou hru však hosté neproměnili, což byl patrně klíčový moment zápasu.

Ve třetím dějství hostující Vsetín sice pečlivě tlačil na domácí dorostence, brankář Bílek a celá obrana však byli bezchybní. V 52. minutě přišla možná poslední možnost na vyrovnání v podobě přesilové hry. Namísto toho však z protiútoku již podruhé v utkání vstřelila gól v oslabení domácí Sparta. Nenápadným střeleckým pokusem překonal Baču v brance Vsetína Denis Hudec. V závěru ještě hosté odvolali brankáře a zkusili na Spartu hru v šesti. Několik vteřin před koncem ale do prázdné branky pojistil výhru Sparty Dominik Volek. Domácí zaslouženě vyhráli a obrali Valachy o tři body.

Jiří Weintritt (asistent trenéra VHK Vsetín): Dostali jsme dva góly ve vlastních přesilovkách, což se nám stalo také při včerejším utkání. Myslím, že tyto hrubé chyby určily ráz našeho dvojutkání v Praze. Byli jsme vyrovnaným soupeřem, ale naše chyby nás srazily dolů.
Pavel Geffert (HC Sparta): První třetina byla z naší strany velice rozpačitá, mockrát jsme soupeřovu branku neohrozili. Pak se to naštěstí obrátilo a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.