Oslabená juniorka nevybojovala ani druhý zápas v Praze, finále se stěhuje na Lapač

Helena Hegeďová • 08.04.2024

Vsetínští junioři začali druhé finálové utkání velmi dobře, první třetinu měli pod kontrolou a Slavia nehrála s takovou lehkostí jako o den dříve. Jenže dva smolné góly během 29 sekund obraz hry otočily. Valaši začali ztrácet a Pražané se dostali do sedla. Oslabený vsetínský tým už pak na soupeře nestačil, o jediný zásah se v 58. minutě postaral Adam Koláček. Finálová série se teď za stavu 0:2 z pohledu Vsetína přesune na Lapač, kde budou naši junioři v nelehké situaci odvracet mečbol Slavie.

Liga juniorů - F2 po 8.4.16:30
HC Slavia Praha
9:1(3:0, 5:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 14:04 Hron (5/5), 14:33 Kucharčík (Janoušek, Brotánek; 5/5), 17:28 Filip (Janoušek; 5/5), 23:00 Kucharčík (R. Štípek, Dráb; 5/5), 31:20 Dráb (Kříženecký; 5/4), 32:40 Brotánek (Filip, Strnad; 5/5), 34:25 V. Štípek (Strnad; 5/4), 39:32 Hron (Strnad, Janoušek; 5/5), 56:48 V. Štípek (Tesař; 5/4) – 57:49 Koláček (5/5). Rozhodčí: Valenta, Šindel – Malý, Sýkora. Diváci: 201. Vyloučení: 5:11. Využití: 3:0. Střely na branku: 9:1. Průběh utkání: 9:0, 9:1.

HC Slavia Praha: Tesař – Brotánek, Dráb, Hron, Málek, Hubinka – R. Štípek, Kříženecký, Vosmík, V. Štípek, Jokl, Skalský, Kucharčík, Krums, Matějovský, Vašíček, Strnad, Hasman, Filip, Janoušek.
VHK ROBE Vsetín: Pavlíček (32. Uhrin, 40. Pavlíček) – Šedlbauer, Mošnička, Machů, Hamřík, M. Stodůlka, Kučný, Herman – L. Stodůlka, Urge, Cakl, Dědek, Drozd, Ostrčil, Hrdý, Koláček, Heinrich, Urbánek.

Luboš Jenáček (HC Slavia Praha): Jsme spokojení. Začátek byl těžký, Vsetín měl nějaké šance. My jsme chtěli, aby byli kluci trpěliví, abychom hráli jako v minulém zápase. Trochu ztuha jsme se rozjížděli, ale myslím si, že od desáté minuty jsme převzali otěže utkání. Podařilo se nám dát během pěti minut tři góly, a to podle mě zápas rozhodlo. Soupeř už pak neměl sílu nás přetlačit. Naopak kluci hráli s chutí, přidali jsme další góly a podali jsme dobrý týmový výkon. Jsme velmi rádi, že vedeme 2:0. Vsetín je na Lapači silný, máme tam dva mečboly a uděláme všechno pro to, abychom vyhráli. Ve druhé třetině bylo utkání vyhrocené, Vsetín není zvyklý takhle prohrávat, někteří kluci to neunesli. Jsem rád, že naši kluci to vydrželi a nakonec se to uklidnilo a dohrálo v poklidu.

Rostislav Vlach (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že v úvodu zápasu jsme začali dobře, měli jsme převahu i šance. Hra byla vyrovnaná. Do páté minuty před koncem první třetiny, kdy jsme dostali dva góly, jsme se snažili hru režírovat. Bohužel tam padly tři góly, které nás zlomily a byly rozhodující. V poslední době neděláme souboje s hráči soupeře, protože na ně není síla. Několikátý týden zápasíme s nemocí, která se střídá u všech hráčů. Dnes jsme sotva dali dohromady mužstvo, protože jsme museli povolat i dorostence ze Vsetína, abychom zápas vůbec odehráli.