MDO vypadl z první čtverky. Může za to především olomoucká smršť ve druhé třetině

Dominik Tobola • 16.02.2014

S touhou odvrátit třízápasovou šňůru bez vítězství a udržet si poslední postupovou příčku do play-off nastupoval mladší dorost VHK Vsetín do utkání s Olomoucí. V první třetině strhl vedení na stranu Valachů Šarman a všechno šlo podle vsetínského plánu. Ovšem olomoucká smršť ve druhém dějství rozhodla o tom, že Kohouti přeskočí svého soupeře na čtvrté příčce. Šanci na reparát bude mít nejmladší extraligová kategorie přesně za týden. Hostem bude na ledě Warrioru Brno.

EMD - 30.kolo ne 16.2.
HC Olomouc
2:7(2:1, 0:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Čechmánek (Šarman, Gharibyar), 18. Šarman (M. Weintritt, Čechmánek - 14. Hajšman (Holiš), 23. Husták (Skopal), 28. Hajšman (Dajčar), 31. Podlaha, 34. Husták (Pěcha, Skopal), 37. Beier (Hajšman), 53. Skopal (Pěcha, Skopal). Rozhodčí: Dobeš - Smilek, Vašíček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Střely na branku: 20:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:7.
VHK ROBE Vsetín: Matoušek - Kašpar, Ševčík, Mikulenčák, Kostka, Nadýmáček, Kollár - Čechmánek, Šarman, M. Weintritt, Gharibyar, Dubnický, Hrňa, Koňařík, Lukáš, Půček, J. Janošek, Paroušek.
HC Olomouc: Schejbal - Dajčar, Piska, Štreit, Janků, Murla, Holiš, Beutl - Hajšman, Husták, Skopal, Pěcha, Beier, Horký, Urban, Zabloudil, Wolf, Podlaha.