Junioři zvládli pátý duel proti Chomutovu a jsou ve finále!

Helena Hegeďová • 04.04.2024

Stejně jako loni čekal na vsetínskou juniorku v semifinále rozhodující pátý duel. V minulém ročníku v něm však Vsacané nevstřelili ani jednu branku, nyní tomu bylo jinak. Už v 7. minutě otevřel skóre, i když se štěstím po nahození od červené čáry, David Heinrich. Hosté sice ve druhé třetině vyrovnali, ale ještě do konce prostřední periody dostal Heinrich Valachy opět do vedení. Klíčový pak byl start třetí třetiny, kdy Vsetín góly Tobiáše Mošničky a Adama Koláčka odskočil. Piráti sice snížili, ale víckrát už skvělého Adama Pavlíčka nepřekonali. Heinrich pak zkompletoval hattrick a pojistil vsetínský postup do finále trefou do prázdné brány. Finále Ligy juniorů proti pražské Slavii odstartuje v neděli 7. dubna na ledě soupeře.

Liga juniorů - SF5 čt 4.4.16:00
5:2(1:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 06:34 Heinrich (Hamřík; 5/5), 32:43 Heinrich (5/5), 41:07 Mošnička (Juráň; 5/5), 43:21 Koláček (Heinrich; 5/5), 58:16 Heinrich (Koláček; 5/5) – 27:52 Klobouček (5/5), 44:51 Rindoš (Kincl, Kalvoda; 5/5). Rozhodčí: Skopal, Vaněk – Kráľ, Augusta. Diváci: 620. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely na branku: 5:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Mošnička, Machů, Hamřík, Zedek, M. Stodůlka, Herman, Šedlbauer – Hrdý, Urge, Žárský, Urbánek, Juráň, Kovář, Cakl, Ostrčil, Koláček, L. Stodůlka, Heinrich.
Piráti Chomutov: Vavřena – Žižka, Hynek, Filip, Svoboda, Zachariáš, Česnohlídek – Grosskopf, Hlaváček, Bečvář, Friš Lorber, Kalvoda, Rindoš, Teterja, Pospíšil, Kincl, Klobouček, Bon.