Junioři vybojovali proti Rytířům dva body. Vítězný nájezd vsítil Daněk

Filip Bazala • 28.01.2014

Junioři Vsetína hostili čtyři kola před konce základní části Kladno. Úkol zněl jasně, zvítězit. Jedině tak si mohli svěřenci trenéra Jenáčka uchovat naději na play-off. Z části se to povedlo, když dva body za vítězství po samostatných nájezdech vystřelil ve druhé sérii povedeným blafákem Josef Daněk. Samotné utkání moc krásy nepobralo a vyložených šancí bylo jen poskrovnu.

ELJ - 33.kolo út 28.1.17:00
Rytíři Kladno
1:0sn(0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 65. Daněk (rozhodující sam. nájezd). Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:13. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 562. Střely na branku: 24:22. Průběh utkání: 1:0.
VHK ROBE Vsetín: Bača – Žabčík, Hryciow, Hruška, Červínek, Zuzaník, Vašíček, Ščotka, Hajda – Klečka, Kuchařík, Daněk, Surý, Grygar, Jirušek, Stodůlka, Neuwirth, Abdul, Pancza, Tobola
Rytíři Kladno: Švihálek – Větrovec, Hájek, Bunda, Doudera, Špaček, Kolařík, Potěchin, Šmíd, Rajter – Kružík, Macháček, Kobes, Doležal, Kalla, Habrdla, Machač, Janeček, Veselý, Hovsepjan
Už se začátkem utkání bylo zřejmé, jakou důležitost oba týmy výsledku pokládají. Oslabený Vsetín, kterému chyběli zejména lídři Pokorný se Zvonkem, doplácel na pohrdání přesilovkami. V sedmé minutě seděl na trestné lavici hostující Potěchin, ovšem Kladno skvěle bránilo. Pár okamžiků po vypršení mohlo jít dokonce Kolaříkem do vedení, útočník Středočechů ke své smůle ve velké šanci před Bačou minul.

Valaši dostali šanci na reparát v polovině třetiny, kdy měli čtyřiadvacet vteřin dokonce dvojnásobnou početní výhodu. Nedařilo se jim však dostat do útočného pásma a když už se zárodek nějaké šance ujal, ztroskotal na kvalitní defenzivě Rytířů.

Hned zkraje druhého dějství Kladenští znovu nebezpečně zahrozili, tentokrát Bačovu pozornost prověřil Patrik Machač. Kotouč už dokonce poskakoval na brankové čáře, domácí obrana ho však stihla duchapřítomně odpálit mimo nebezpečí. Po nevyužitých přesilovkách na obou stranách se do první opravdové šance dostali také domácí. Časomíra ukrojila polovinu utkání, když Ščotka našel před hostujícím Švihálkem zcela osamoceného Jiruška. Vsetínský útočník si mohl sypat popel na hlavu, neboť příležitost trestuhodně neproměnil.

Do třetí části nastoupila obě mužstva s odhodláním otevřít konečně brankový účet zápasu. Přes nabízené početní výhody se to však ani Valachům, ani Středočechům nedařilo. Za Středočechy sice zahrozil agilní Kolařík, jenže sám před Bačou nechal pouze vyniknout lapačku domácího gólmana. Podobně jako Janeček, když se s Hovsepjanem dostal do situace dva na jednoho, ale v rozhodující chvíli poslal puk mimo.

Protože utkání během šedesáti minut vítěze nepoznalo, přišlo na řadu prodloužení. V tom byli aktivnější domácí, vynutili si dokonce dvě (!) vyloučení, naložili s nimi však zcela v souladu s dosavadní zvyklostí zápasu. Rozhodnout mohl Václav Kolařík, nejlepší hráč Rytířů, když se dostal do samostatného úniku, na Baču si ale nepřišel. Rozhodnout tak musel až penaltový rozstřel.

Za Vsetín proměnili nájezdy Abdul s Daňkem, za Kladno pouze Daniel Kružík. Bonusový druhý bod tak zůstal na Lapači.

Luboš Jenáček (trenér Vsetína): „Byl to strašně těžký zápas, myslím, že většina kluků takové utkání ještě nehrála. Nastoupili jsme v oslabené, neúplné sestavě, která se výrazně projevila hlavně ve velkém množství našich přesilovek. Chyběli nám hráči první pětky, kteří tomu dodají klid a v pravou chvíli přihrají nebo zakončí. Neskutečně jsme se v tom trápili. Kladno hrálo výborně, má v týmu individuality, které už okusily extraligu dospělých. Jsme rádi alespoň za dva body.“

Otakar Vejvoda st. (trenér Kladna): „Bez gólu se nevyhrává. Z obou stran to dnes bylo úporné. Akorát snad poměr vyloučení 5:13 je k smíchu. Já jsem se tomu smál. Vůbec to neodpovídá, je to nesmysl. Nějaké fauly tam byly, ale že by na druhé straně nebyly, to se mi nezdá.“